Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hamer Bouazza (vasakult teine) tõusis lisaaja tabamusega Alžeeria kangelaseks
Hamer Bouazza (vasakult teine) tõusis lisaaja tabamusega Alžeeria kangelaseks Foto: Reuters / Scanpix

Alžeeria jalgpallikoondis alistas Aafrika meistrivõistluste veerandfinaalis Elevandiluuranniku lisaajal 3:2.

Avavoorus Malawile 0:3 kaotanud Alžeeria jäi juba 8. minutil kaotusseisu, kui Salomon Kalou palli alžeerlaste võrku lõi.

Pärast seda jätkus võrdne mäng ja 40. minutil suutiski Karim Matmour viigistada.

Teisel poolajal oli domineerivamaks pooleks Elevandiluurannik ning 89. tunduski, et «elevandid» saavad teenitud võidu, kui Kader Keita 26 meetrilt palli võimsa pommlöögiga vastaste väravasse saatis. MMil Inglismaaga ühte alagruppi loositud Alžeeria polnud aga enda viimast sõna öelnud ning üleaja esimesel minutil Bougherra viigistas.

Mäng läks lisaajale ning juba kolmandal minutil viis Bouazza Alžeeria juhtima ning tulemusega 3:2 mäng lõppeski.