Uzņemšanas laikā Latvijas Universitātē (LU) salīdzinoši lielu interesi topošajos studentos raisījusi jaunā kultūras un sociālās antropoloģijas studiju programma, kas LU tiek mācīta pirmo gadu, liecina apkopotie uzņemšanas rezultāti.
Konkursam uz šo programmu šogad reģistrējušies 268 cilvēki, no kuriem 85 šo norādījuši kā prioritāro programmu, kurā vēlētos studēt. Pieteikumu skaita ziņā jaunā programma ir aptuveni tikpat populāra kā psiholoģijas, filozofijas, baltu filoloģijas, matemātikas vai optometrijas studiju programmas, kas augstskolā tiek mācītas jau daudzus gadus.
Jaunajā programmā tiek piedāvātas 15 budžeta vietas un 50 maksas vietas, kas nozīmē, ka uz vienu budžeta vietu pretendē aptuveni 17 cilvēki. Kā liecina informācija LU informācijas sistēmā, uzņemšanas konkursu izturējuši 53 cilvēki, kuriem studijām būs iespējams reģistrēties no 3.augusta līdz 7.augustam.
Kā iepriekš norādīja LU, no trim Baltijas valstīm šobrīd šādu programmu bakalaura līmenī iespējams apgūt tikai LU. Savukārt sociālā antropoloģija maģistra studiju līmenī tiek mācīta Rīgas Stradiņa universitātē.









