Pirmdiena, 18. jūnijā Vārda dienas: Alberts Madis
Valsts prezidenta Drošības dienesta darbinieks Edgars Gulbis |  

Aizdomās par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka Vladimira Vaškeviča automašīnas dedzināšanas mēģinājumu aizturētais Saeimas un Valsts prezidenta Drošības dienesta darbinieks Edgars Gulbis trešdien pagaidām mīklainos apstākļos uz Salu tilta, Rīgā, izkritis no policijas automašīnas un iegāzies Daugavā.

No Daugavas vīrieti izvilkuši glābšanas dienesta darbinieki. Viņš ar smagām traumām nogādāts Gaiļezera slimnīcas Reanimācijas nodaļā, pastāstīja gulbja advokāts Aleksandrs Ogurcovs.

Policija šo negadījumu traktējot kā Gulbja bēgšanas mēģinājumu, taču gan viņa draudzene Iveta Šteina, kas braukusi automašīnā aiz Gulbja konvojētājiem, gan Ogurcovs ir pārliecināti, ka vīrietis no automašīnas, visticamāk, ir izgrūsts.

Pēc advokāta domām, ja automašīnā atrodas četri policisti un aizturētais ir saslēgts roku dzelžos, aizbēgt praktiski nav iespējams. Pats Gulbis pagaidām nekādus paskaidrojumus nav spējīgs sniegt, jo viņam pēc notikušā ik pa laikam novērojami apziņas traucējumi, sacīja advokāts.

Ogurcovs jau ir vērsies ar iesniegumu pie ģenerālprokurora Jāņa Maizīša un iekšlietu ministra Ivara Godmaņa (LPP/LC), lūdzot noskaidrot notikušā apstākļus un vainīgās amatpersonas saukt pie atbildības.

Advokāts pastāstīja, ka pagājušajā piektdienā, 21.septembrī, Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa nepagarināja Gulbim iepriekš piemērotā drošības līdzekļa - apcietinājuma - termiņu un viņu atbrīvoja.

Taču nepagāja nedēļa, kad Gulbis no jauna tika aizturēts. Tas noticis jauna kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā. Jaunais kriminālprocess pret Gulbi ierosināts par krāpšanu. Advokāts par jauno procesu vēl neesot informēts. Viņam tikai teikuši, ka Gulbis no kāda esot aizņēmies naudu, kuru solītajā termiņā nav atdevis.

Advokāts stāstīja, ka trešdien pie Gulbja ieradušies, iespējams, Organizētās noziedzības apkarošanas biroja darbinieki un paziņojuši, ka viņš tiek aizturēts. Kopā ar Gulbi sākotnēji aizturēta arī viņa draudzene Šteina. Gulbim uzlikti roku dzelži, un viņš ievietots automašīnā, kurā bijuši vēl arī četri policisti. Savukārt Šteina tika ievietota citā mašīnā, kas brauca nopakaļ pirmajai.

Abām automašīnām braucot pāri Salu tiltam, Šteina pēkšņi pamanīja, ka atveras pirmās braucošās automašīnas durvis, pa tām izkrīt Gulbis, pārveļas pāri tilta margām un iegāžas Daugavā.

Jau vēlāk Šteina ilgu laiku tika noturēta policijā, taču pēc tam atbrīvota. Sievietei paziņots, ka šajā procesā viņai būs liecinieces statuss.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka palīdze Inga Vetere informēja, ka VUGD izsaukumu vakar saņēmis plkst.19.05 un ap 19.15 notikuma vietā ieradusies viena automašīna. Glābēji ar laivu cietušo nogādājuši krastā un nodevuši medicīnas darbiniekiem.

Kā pastāstīja Gaiļezera slimnīcas uzziņās, Gulbis slimnīcā uzņemts 26.septembrī plkst.20.45 un vēlāk nogādāts reanimācijā. Savukārt Gaiļezera Toksikoloģijas centra vadītāja Vija Cera sacīja, ka Gulbja stāvoklis ir apmierinošs, taču sīkākus komentārus nesniedza.

Kā sacīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Dzintra Vītoliņa, prokuratūrā šodien ir saņemts Ogurcova iesniegums un attiecīgās amatpersonas pēc iepazīšanās ar to lems par tālāko rīcību.

Kā ziņots, Gulbis tiek turēts aizdomās par Vaškeviča automašīnas dedzināšanas mēģinājumu un automašīnas zādzību pagājušā gada jūnijā.

Vaškeviča automašīna tika aizdedzināta pērn jūnijā pie Muitas kriminālpārvaldes ēkas Eksporta ielā, tomēr kopumā ir vismaz pieci kriminālprocesi, kas ierosināti saistībā ar iespējamo Vaškeviča apdraudējumu, tostarp par slepkavības mēģinājumu, šā gada 21.maijā uzspridzinot viņa izmantoto automašīnu "Subaru Impreza".

Aizdomās par saistību ar šiem kriminālprocesiem aizturēts arī Vaškeviča šķirtās sievas Ināras Vilkastes bijušais biznesa partneris Raimonds Štālbergs. Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa Štālbergam 6.septembrī kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

Kritusies Latvijas iedzīvotāju uzticība politiskajām partijām
Vakar, 06:25 Latvijā
Aizdomās par € 1000 kukuļa pieprasīšanu no autovadītāja aizturēti divi policisti
15. jūnijā Latvijā
Ašeradens: Vēlēšanās izšķirsies Latvijas nākotnes scenārijs
Vakar, , 08:15 Viedokļi
Bunkus slepkavības vieta pēc pus mēneša
Vakar, , 21:02 Latvijā
Specdienesti skaidri neapstiprina, vai pret finanšu ministri sākta organizēta kampaņa
Vakar, , 06:21 Latvijā

Latvijā

Raidījums: eksperti atzīst, ka OIK sistēmu atcelt nav iespējams
Vakar, 17:00 Latvijā
Aptauja: pašreizējā Saeima nestrādā labāk par iepriekšējo
Vakar, 13:33 Latvijā
Kritusies Latvijas iedzīvotāju uzticība politiskajām partijām
Vakar, 06:25 Latvijā
Bunkus slepkavības vieta pēc pus mēneša
Vakar, , 21:02 Latvijā
Rinkēvičs: «Vienotība» pēdējā laikā bija kašķīga un sagurusi, bet «Jaunā Vienotība» ir saliedēta
Vakar, , 09:50 Latvijā
Siguldā no tilta pār Gauju norauti Latvijas valsts karogi
Vakar, , 08:07 Latvijā
Aizdomās par € 1000 kukuļa pieprasīšanu no autovadītāja aizturēti divi policisti
15. jūnijā Latvijā
Īpašnieks solījis Pāvilostas «māju-kuģi» pārvietot ārpus aizsargjoslas
15. jūnijā Latvijā
Aicina pārbaudīt Dūklava tiesības strādāt ar valsts noslēpumu
15. jūnijā Latvijā
1 no 100 – mēs atklāsim to, ko tu vēl nezini par mūsu deputātiem. Saeimas deputāts Valdis Kalnozols
14. jūnijā Latvijā
ekskluzīvi
«Brīnumaina» un dārga ārstēšana ar lūgšanām var beigties letāli
14. jūnijā Latvijā
ECT noraida uzņēmēja Rungaiņa sūdzību lietā pret Latviju par tiesībām uz vārda brīvību
14. jūnijā Latvijā
Jelgavā velna slota norauj jumtu divām ēkām
14. jūnijā Latvijā
Eiropas Centrālā banka nekomentē jautājumu par Rimšēvičam noteiktajiem ierobežojumiem
14. jūnijā Latvijā
Vai zināt, cik valstij izmaksā viens uz ceļa bojāgājušais?
14. jūnijā Latvijā
© TVNET. Visas tiesības paturētas