Nacionālistu pārstāvji pie Uzvaras pieminekļa noliks dzeloņdrāšu vainagu

 

Politiskās partijas "Tēvzemes nacionālo spēku savienība" līdzpriekšsēdētājs Viktors Birze gatavojas šodien plkst.12.30 "individuālā kārtā" nolikt dzeloņdrāšu vainagu sēru noformējumā pie Uzvaras pieminekļa.

Kā sacīja Birze, vainags būšot veltīts padomju okupācijas varas noslepkavoto un represēto cilvēku piemiņai. Paša gājiena mērķis būšot apliecināt sabiedrībai, ka 9.maijs Latvijā nav viennozīmīgi uztverta diena, bet "sabiedrības vairākumam saistās ar postu, masveidīgu teroru, slepkavībām un nacionālo apspiestību piecdesmit gadu garumā".

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Rīgas pašvaldība nolēma atļaut pieteiktos 9.maija pasākumus Pārdaugavā, Uzvaras parkā, bet nolēma aizliegt biedrības "Rodina" pieteikto gājienu no Strēlnieku laukuma līdz Uzvaras piemineklim. Aizliegums tika pārsūdzēts Administratīvajā rajona tiesā, kura gājienu atļāva rīkot.

Reklāma

9.maijā Rīgā plānoti arī citi pasākumi. Pašvaldība devusi atļauju no plkst.10 līdz plkst.23 rīkot biedrības "9.maijs.lv" pieteikto "Fašisma sagrāves dienai veltīto svētku koncertu" Uzvaras parkā.


Seko mums Facebook lapā

Zeme
Zeme, Gauja, 46670 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 33000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 34000 EUR