Kuģis nogrimis, ceļot ārā tīklus un būtiski sasveroties papildināts


TVNET

2009. g. 17. februārī, 13:37

Šorīt Dānijas teritoriālajos ūdeņos Baltijas jūrā nogrimis Latvijas zvejas kuģis "Unora". Četrus kuģa apkalpes locekļus ir izdevies izglābt, bet divi ir pazuduši, TVNET informēja Krasta apsardzes dienesta preses virsniece Liene Ulbina.

Iesaki:

Latvijas zvejas kuģis "Unora" Dānijas ūdeņos nogrimis, ceļot ārā tīklus un būtiski sasveroties, šāda informācija saņemta no izglābtajiem apkalpes locekļiem.

Šorīt plkst. 10.03 Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Riga) saņēma avārijas signālu no avārijas radio bojas (EPIRB), kura reģistrēta uz Latvijas zvejas kuģa "Unora". Tā brīža koordinātes bija Dānijas atbildības zonā 37 jūras jūdzes no Bornholmas salas Baltijas jūras centrālajā daļā.

Par saņemto avārijas signālu nekavējoties MRCC Riga sazinājās ar Dānijas Jūras spēku meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru, kuri uz notikuma vietu nosūtīja helikopteru un tuvumā esošos kuģus.

Pārbaudot avārijas rajonu, helikopters atrada radio boju un dažādus peldošus priekšmetus, kas liecināja par zvejas kuģa nogrimšanu. Turpinot rajona pārmeklēšanu, tika atrasts glābšanas plosts ar tajā esošiem četriem Latvijas zvejas kuģa apkalpes locekļiem.

Reklāma

Pašreiz turpinās divu pazudušo zvejnieku meklēšana.

Zvejas kuģis "Unora" pieder SIA "5 B", kuras valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Blohins aģentūrai LETA stāstīja, ka uz kuģa bijuši seši cilvēki, no kuriem četri apkalpes locekļi ir atrasti uz glābšanas plosta. Pagaidām viņa rīcībā nav informācijas par to, kuri ir šie cilvēki.

Divi no apkalpes locekļiem nav atrasti.

"Kuģis "Unora" ir būvēts 1989.gadā un bija tehniskā kārtībā - nebija nekādu sūdzību, ka kuģim būtu kādas tehniskas problēmas. Kuģis no Ventspils ostas izgāja mēneša sākumā un nodarbojās ar brētliņu zveju. Nogrimšanas cēlonis acīmredzot ir kādi ārkārtas apstākļi, kas man pagaidām nav zināmi," sacīja Blohins.

Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA "Lursoft" informācija liecina, ka "5 B" izveidots 1997.gada maijā, reorganizācijas rezultātā uzņēmumu atdalot no kompānijas "Bāka-T". "5 B" reģistrēta Ventspilī, uzņēmuma pamatkapitāls ir 156 600 lati, tā valdē strādā arī Guntis Gailītis.

"5 B" lielākie īpašnieki ar 71,33% ir SIA "BraDava" un 16,48% - Blohins.

Savukārt 1995.gada septembrī reģistrētās SIA "BraDava" pamatkapitāls ir 210 000 latu, valdē strādā Blohins un Gailītis, kuriem katram pieder pa 50% šā uzņēmuma kapitāldaļu.



Iesaki:

Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.

Ceļojumu bode.lv

cenuklubs.lv - tieši vajadzīgais

KREDĪTS BEZ ĶĪLAS

  • Ātrais Kredīts

    Ātrais Kredīts

    PIRMAIS KREDĪTS BEZ MAKSAS!
    Aizņemies atbildīgi izvērtējot iespējas atmaksāt!

Nopelni 10 Ls

  • Neierobežotas iespējas nopelnīt! 10 Ls - par bildēm!
  • Pamani pirmais sabiedriski svarīgo, nofotografē, uzreiz sūti mums!
  • Katru pirmdienu TVNET izvēlēsies nedēļas labāko iesūtīto materiālu un autors iegūs balvu – 10 Ls.
  • Pirmdienās balvas ieguvējs tiks publicēts sadaļā “Aculiecinieks”
  • Nosūtot bildes uz e-pastu: bildes@grafton.lv, jūs piekrītat to publicēšanai TVNET.
  • Neskaidrību gadījumā sūtiet vēstules uz e-pastu: bildes@grafton.lv
  • Šīs akcijas noteikumi neattiecas uz citām TVNET akcijām.