Valdība atkal lems par Jakānu

Īsumā
  • Valdību veidojošās partijas diskutēs par Jakānu
  • Finanšu ministrs uzstāj uz viņa rotāciju


Santa Kvaste

Santa Kvaste, TVNET

06:03, 1. februārī, 2010


Valdībā šodien atkal varētu spriest par atstādinātā Valsts ieņēmuma dienesta (VID) ģenerāldirektora Dzintara Jakāna rotāciju. Valdību veidojošo partiju starpā iespējamas plašas diskusijas.


Par Jakāna turpmāko likteni valdība varētu lemt otrdien. Finanšu ministrs Einars Repše (JL) atkārtoti iesniedzis jautājumu par Jakāna rotāciju uz Finanšu ministrijas Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktora amatu.

Ministrs rosina Jakānu pārcelt darbam šajā amatā uz nenoteiktu laiku. Vienlaikus rosināts noteikt, ka VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Nelija Jezdakova iestādes vadītāja pienākumus pilda līdz jauna ģenerāldirektora iecelšanai.

Jau vēstījām, ka iepriekš valdības balsojumā vairākums ministru neatbalstīja Repšes piedāvājumu atstādināto Jakānu pārcelt darbā. 

Jakāns no VID ģenerāldirektora pienākumu pildīšanas tika atstādināts pagājušā gada 22.oktobrī ar Repšes lēmumu. Šāds lēmums pieņemts, jo Jakāns uzdotajā laikā "apzināti nav izpildījis Repšes rīkojumus". Kopumā pret Jakānu ierosinātas trīs disciplinārlietas, kas apkopotas vienā. Jakāns VID vada kopš 2004.gada jūlija, iepriekš viņš dienestā strādājis arī citos amatos.

Reklāma

Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.



Rakstu grupas