Nodoklis jāmaksā, bet nav skaidrs, kā

Īsumā
  • Dienesta auto nodoklis jāmaksā jau par janvāri
  • Joprojām neskaidrības


« iepriekšējais 1 2 3

  1. xxxxx 2010. g. 15. februārī, 19:01

    jautājums, ar kādu benzīnu viņi brauc uz mājām???? ar pašu lietu vai kā???
    Ja dzīvo Tukumā nomaksā 20 latus nodokļos un rullē tālāk, 2 darba dienu benzīna izdevumi, bet atlikušais benzīns uz mūsu rēķina... fantastisks nodoklis priekš ministriem, acu mālēšanai, nu malacīši ar vien vairāk brauc auzās ar saviem likumiem, lai tā tik turpina... .

  2. Maizītes garoziņa 2010. g. 14. februārī, 22:47

    Nu tik vids varēs uzņēmējus pēc tamsodīt par nenomaksātiem nodokļiem, par nepareizi nomaksātiem nodokliem un par nepareizi aprēķinātiem nodokļiem un vēl par visādām nepareizībām šajā sakarā.

  3. iedzīvotājs 2010. g. 14. februārī, 22:26

    Kamēr paši domnieki laupīs Latviju tikmēr to darīs arī iedzīvotāji. Kā tad ar mašīnas amortizāciju nolietošanu un benzīna izmantošanu! Kurš tad to maksā! No mūsu tautiešu nodokļiem. Lai tak viņi iet ieskrieties. Varbūt tad katrs var doties ar darba mašīnu uz darbu un maksāt to nodokli. Kāpēc viņiem tas atļauts bet mums nē!

  4. rns 2010. g. 14. februārī, 22:05

    Būtu jau nu kaunējušies legalizēt valsts mantas izmantošanu personīgajām vajadzībām par kapeikām, kas ir vienlīdzīga valsts izlaupīšanai ar valsts atļauju. Ceram , ka KNAB to nekad nepieļaus. Un cerams, ka šajos grūtajos valstij apstākļos arī ministri uz darbu un mājām brauks ar savu personīgo transportu (mašīnu , riteni, tramvaju, trolejbusu... vai dzeltenu rolleri) tāpat kā Zviedrijā , vai Dānijā u.c. un ar savu piemēru rādīs kā ekonomēt valsts un tautas līdzekļus. Varbūt tad arī nāks sapratne par notiekošo pašu valstī , pašu šis valsts ministriem.

  5. Sirmais 2010. g. 14. februārī, 21:27

    Debīlie valsts mantas izlaupītāji nevar nomierināties kā legalizēt savus noziedzīgos likumus!

  6. Tēvzemiešu afēras 2010. g. 14. februārī, 20:47

    www.db.lv

  7. Raitis > īsa pamācība mīlēšanā 2010. g. 14. februārī, 19:50

    Viss jauki! Bet kā Tu paskaidrosi VID pārbaudei, kā sanāk, ka 28. augustā plkst. 9:23 pildījies Juglas Netē, bet pēc 8 minūtēm Ulmaņa gatves Viadā?
    VIDā ir tantes, kuras "saliek" čekus pa "plauktiņiem" un atradīs Tavu viltību...
    Tā kā jāgudro kas "prātīgāks"!

  8. Raitis > Santa Kvaste, TVNET 2010. g. 14. februārī, 19:40

    "Par degvielu gan ar jaunajiem UIN noteikumu grozījumiem tiek noteikts, ka tomēr nevarēs norakstīt vairāk, kā atbilstoši faktiskajam nobraukto km skaitam mēnesī nepārsniedzot ražotāja pilsētas cikla normu + 20%."
    _____________________________________________
    _
    Ja jau ceļazīmes nebūs jāraksta, kā tad zinās, cik km nobraukts?
    :)

    "Savukārt, ja par labumu no auto izmantošanas IIN + soc iemaksas maksā, tad izmaksas UZREIZ tiek atzītas par saistītām ar saimniecisko darbību un ir atskaitāmas aprēķinot UIN, attiecīgi uzskaite (ar ceļazīmēm) NAV nepieciešama."
    _____________________________________________
    __
    Jaunais nodoklis un tā apmērs jau ir noteikts tikai par FAKTU, ka lieto privātām vajadzībām. Patiesajā "labumā" no auto izmantošanas jau ietilpst benzīns, nolietojums, remonti, OCTA, KASKO... kura apmēru var izrēķināt tikai no ceļazīmēm... un par kuru tad arī būtu jāmaksā IIN + soc.iemaksa. Tad šīs izmaksas varētu UZREIZ tiek atzītas par saistītām ar saimniecisko darbību.
    Tāda nu patreiz ir kārtība!
    Šobrīd nodokļa nomaksa neatbrīvo no ceļazīmju rakstīšanas un nepieļauj degvielu, kas lieta privātām vajadzībām, norakstīt kā izdevumus, kas saistīti ar saimniecisko darbību. Protams Jūsu minēto pantu katrs var lasīt kā grib...
    Ierosinu šobrīd nodokli nemaksāt un gaidīt saprotami izlasāmus normatīvos dokumentus!

  9. īsa pamācība mīlēšanā 2010. g. 14. februārī, 18:42

    firmā 4 vieglie auto un viens smagais-vēlams 4+4- smagajam 6riepas-2ak.bat,vieglos uzrakstām uz priv. pers.- visur braucam (nosacīti) ar smago- gan uz veikalu pēc spraudītēm- gan uz objektu apskatēm,faktiski jau ar vieglo- pildāmies ar vieglo,bet katrreiz vēl 3kannas,lai kop. daudz pārsniedz vieglā bākas tilpumu-izvēlamies koriša servisu,kur remontē gan vieglos gan smagos-remontējam tur visus vieglos-ik pa brīdim izrakstām krutu pavadzīmi uz smagā remontu-pēc vajadzības piekoriģējam smagā odometru.

  10. Santa Kvaste, TVNET 2010. g. 14. februārī, 17:43

    UIN 5.pants. Ar saimniecisko darbību tieši nesaistītie izdevumi. spēkā esošā redakcija
    „(1) Pie izdevumiem, kas nav tieši saistīti ar saimniecisko darbību, pieskaita visus iekšzemes uzņēmuma un pastāvīgās pārstāvniecības izdevumus īpašnieku vai darbinieku atpūtai, atpūtas ceļojumiem, izklaidēšanās pasākumiem un ar saimniecisko darbību nesaistītiem īpašnieku vai darbinieku braucieniem ar nodokļa maksātāja autotransportu, pabalstiem, dāvinājumiem, dāvinājumos pārvērstiem kredītiem un aizdevumiem, kā arī citas izmaksas naudā vai citās lietās (natūrā) īpašniekiem vai darbiniekiem, kuras netiek uzrādītas kā atlīdzība par veikto darbu vai kuras nav saistītas ar iekšzemes uzņēmuma un pastāvīgās pārstāvniecības saimniecisko darbību.”
    Sanāk ka, ja izmaksas naudā VAI CITĀS LIETĀS (NATŪRĀ) uzrāda kā atlīdzību par veikto darbu, tad visas izmaksas, kas ir veidojušas šo labumu (izdevumi, lai auto brauktu) ir atskaitāmas UIN. Par degvielu gan ar jaunajiem UIN noteikumu grozījumiem tiek noteikts, ka tomēr nevarēs norakstīt vairāk, kā atbilstoši faktiskajam nobraukto km skaitam mēnesī nepārsniedzot ražotāja pilsētas cikla normu + 20%.

    Nu un par ceļazīmju rakstīšanu – tās ir vajadzīgas, lai pierādītu, ka izdevumi ir saistīti ar saimniecisko darbību un līdz ar to atskaitāmi aprēķinot UIN, tā ir esošā kārtība un NETIEK MAINĪTA situācijā, kad par labumu no auto izmantošanas IIN + soc iemaksas nemaksā.
    Savukārt, ja par labumu no auto izmantošanas IIN + soc iemaksas maksā, tad izmaksas UZREIZ tiek atzītas par saistītām ar saimniecisko darbību un ir atskaitāmas aprēķinot UIN, attiecīgi uzskaite (ar ceļazīmēm) NAV nepieciešama.

  11. Nesaprotu » Santa Kvaste, TVNET 2010. g. 14. februārī, 18:24

    Paldies, ļoti skaidrs izklāsts.
    Taču man nav skaidra tāda lieta - ja algai pievieno šo gūto labumu, attiecīgi aprēķina IIN un soc., kas notiek ar to summu, kura paliek it kā 'izmaksai"? It kā skaidrs, ka šo summu neizmaksā, bet ieliek atsevišķā ailē (kā teikts žurnālā Bilance), taču ko ar to darīt tālāk?
    Un vēl jautājums - pieņemsim uzņēmuma īpašniekam ir bezatlīdzības vadības līgums un viņš ir pensionārs. Viņš grib samaksāt šo auto nodokli, taču viņš nav darba ņēmējs un attiecīgi nesaņem algu un tāpēc nav ko palielinat par gūto labumu. Ko šādā situācijā darīt?
    Pēdējais jautājums - ja auto izmanto darbinieks pensionārs, kādu IIN likmi pielieto labumam? Daļu apliek ar pensionara likmi, bet daļu ar parasto, bet tas taču ir murgs :(

  12. KAD TIK NODOKLIS... 2010. g. 14. februārī, 17:32

    www.aizbraukt.lv

  13. he he 2010. g. 14. februārī, 17:01

    http://eCa.sh/vid_datu_noplude
    VID vispār neko nezin, ne kā nosargāt datus, ne arī nodokļu nomaksu kā veikt...

  14. nožēlojami 2010. g. 14. februārī, 16:48

    Kārtējo reizi apstiprinās, ka mums ir nožēlojami politiķi- ministri,deputāti; gatavi no ādas izlīst,lai tikai nepildītu nodokļa maksāšanu;
    Nu,pilsoņi, MĀCIETIES no saviem priekšstāvjiem- izmantojiet valsts mantu savām un ģimenes vajadzībām , un nekādus nodokļus! melojiet ,kā ,piemēram, mūrniece to prot!

  15. 123 2010. g. 14. februārī, 14:34

    KUNGIEM PROBLĒMA ŠĶIRTIES NO NEGODĪGIEM IENĀKUMIEM!

  16. jj 2010. g. 14. februārī, 14:05

    tas vēl ir tikai viens no baltiem diegiem šūtajiem nodokļiem un likumiem bez kārtīgi pamatotas domas un par to mēs saeimas vīriem samaksājam nodokļos--- kakova hrena???

  17. joks 2010. g. 14. februārī, 14:01

    dabiski ka valsts tiek izsaimniekota. ar tādu valsts iekārtu un tik strādīgiem ierēdņiem no krīzes neizlīst

  18. ... 2010. g. 14. februārī, 13:53

    Ak kungs, nu gan morzas ābece- nezin kā maksāt! Pamācīšu- attaisa biezo naudas maku, izvelk banknotes ( ,, godīgi" ) nopelnītās un smuki samaksā bankas kašitē vai kādā citā iestādījumā. Lai pavaicā to parastajiem ļautiņiem , gan tie izskaidros, kā tas darāms!!!!!!!!!!!!!! Idiņi..... Par nodokļu pacelšanu gan nebija divu domu KĀ!!!!!!!!!!!!!!
    Āksti, nerri, liekuļi!

  19. aol 2010. g. 14. februārī, 13:48

    valsts auto nav izmantojams citam kā vien darba veikšanai! kamēr tā nav , rokas nost no privātajiem!

  20. Biedrs S.v. 2010. g. 14. februārī, 13:08

    > maris Pirms 19 minūtēm

    Hmm... cik liels interesanti Latrvijaa ir celja nodoklis
    ====================================
    Latvijā vispār nav ceļa nodokļa, Latvijā ir transporta nodoklis.

  21. Tram, param 2010. g. 14. februārī, 12:56

    Nodoklus uzrazhojam, bet kaa juus tos samaksaasiet, to veel izdomaasim. Ha, ha, haaaaa....

« iepriekšējais 1 2 3

Lai pievienotu komentāru no ārvalstīm, nepieciešams autorizēties ar TVNET, Orb.lv, Draugiem.lv, Twitter vai Facebook kontu.

TVNET    Orb.lv    Draugiem.lv    Twitter    Facebook    Google


TVNET aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas. TVNET patur iespēju atslēgt lasītājus no komentēšanas iespējas.

Diskusiju un komentāru noteikumi