Šlesers nolēmis apmeklēt Ameriku


LETA

11:50, 13. februārī, 2010

No 20.februāra līdz 2.martam Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers (LPP/LC) dosies uz Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV), šodien ziņo "Latvijas Avīze".


  • Citos portālos

Šlesers Amerikā pārstāvēšot Rīgas brīvostu, kur viņš ir valdes priekšsēdētājs. Viņa komandējums tiekot apmaksāts nevis no domes, bet ostas līdzekļiem, laikrakstam sacīja Šlesera preses sekretārs Ģirts Dripe.

"Latvijas un Krievijas ekonomiskā sadarbība arvien uzlabojas, bet to nevar teikt par Ameriku. Tāpēc vizītes mērķis ir piesaistīt investīcijas, visreālāk - tieši Rīgas brīvostai."

Reklāma

Laikraksts norāda, ka Latvijas vēstnieks Amerikā Andrejs Pildegovičs pagājušā gada nogalē, tiekoties ar uzņēmējiem Ārlietu ministrijā, aicināja viņus doties sadarbības meklējumos ne tikai uz Krieviju, bet arī citu pusi - ASV. Ar abpusēju labvēlību augstāko valsts vadītāju līmenī Latvija tur jau ieguvusi labumu - ASV tranzītu, jo Latvija ir tranzīta posms ASV armijas apgādei Afganistānā.

To pamanījušas arī nozīmīgas loģistikas kompānijas, un jau veikti atsevišķi pētījumi, kur izsvērtas Latvijas ostu un kopējās tranzīta sistēmas priekšrocības un trūkumi. Tāpēc esot svarīgi stāstīt par Latvijas piedāvājumu un popularizēt valsti. Šlesers tieši to gatavojas darīt. Vizītes programma pagaidām netiek atklāta, jo tā vēl neesot apstiprināta, bet ir zināms, ka Šlesers apmeklēs Vašingtonu, Lasvegasu, Ņujorku un arī Rīgas sadraudzības pilsētu Dalasu. Kopā ar Šleseru uz ASV dosies arī vairāki uzņēmēji.

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš pastāstīja, ka ministrija par šo vizīti ir informēta un ASV vēstniecība Latvijā sniegusi visu iespējamo atbalstu tās sagatavošanā. Pirmdien ministrs tikšoties ar vicemēru, lai pārrunātu ārpolitiskās aktualitātes ASV un Latvijas divpusējās attiecības, kā arī apspriestos par gaidāmo komandējumu.

Šleseram plānotas arī vairākas tikšanās ar Amerikas latviešu organizācijām. Neoficiāli zināms, ka vicemērs informēs latviešu sabiedrību par gaidāmajām Saeimas vēlēšanām un savu lomu tajās. Šlesers uz Ameriku aicinājis arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras vadītāju Andri Ozolu.



  • Citos portālos

Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.



Rakstu grupas