Zatlers: 9.maija svinības nevajag saistīt ar Latvijas okupāciju


Valsts prezidents Valdis Zatlers

LETA

10:45, 1. martā, 2010

Šīs 9.maija svinības kā uzvaru karā nevajag saistīt ar Latvijas okupācijas sākumu, tā sākās 17.jūnijā, intervijā Latvijas radio šorīt sacīja Valsts prezidents Valdis Zatlers, komentējot jautājumu par viņa piedalīšanos 9.maijā Uzvaras dienas svinībās Maskavā.


  • Citos portālos

"Vēsturi nevajag un nedrīkst pārrakstīt," uzsvēra Zatlers. "Pašlaik ir 21.gadsimts - pašlaik ir vismazāk karu kā jebkad pasaules vēsturē, cilvēki vairāk mirst no bada, nevis krīt karos. Tas nozīmē, ka mēs ejam uz mieru."

Ir jāizrāda cieņa karā kritušajiem karavīriem, nevis kara aizsācējiem, "Ir jāsaprot, ka karš ir kaut kas tāds, ko mēs negribam vairs pieredzēt. Ir bijušas vairākas okupācijas, bijis daudz kritušo. Visās bijušās Padomju Savienības valstīs piemin šī kara beigas.

Ne jau karavīri šo karu iesāka, to darīja diktatori.

Cietēji ir karavīri un mierīgie iedzīvotāji - viņiem arī jāizrāda šī cieņa," skaidroja Zatlers.

Valsts prezidents minstinājās paust viedokli, kādas varētu būt viņa sajūtas, ejot gar Staļina portretiem, ar ko 9.maijā paredzēts rotāt Maskavu. "Viņu mēs nekad nevarēsim godināt.. Dzīvosim, redzēsim. Nevajag prognozēt situācijas, kuras mēs iztēlojamies," sacīja Zatlers.

Reklāma

 "Vēsturi nevajag un nedrīkst pārrakstīt," uzsvēra Zatlers. "Pašlaik ir 21.gadsimts - pašlaik ir vismazāk karu kā jebkad pasaules vēsturē, cilvēki vairāk mirst no bada, nevis krīt karos. Tas nozīmē, ka mēs ejam uz mieru."

Valsts prezidents aicināja godināt atmiņas par karā kritušajiem, taču "nevajadzētu no paaudzes paaudzē nodot naidīgu attieksmi, jo visi mēs bijām cietēji... Pagātne ir pagātne, vēsturi nepārrakstīsim. Katra valsts savu vēsturi raksta pati..."

Komentējot faktu, ka Latvijas Valsts prezidents vienīgais ir saņēmis oficiālu uzaicinājumu piedalīties Uzvaras dienas svinībās Maskavā, Zatlers norādīja, ka "Baltijas valstis sen jau ir pieaugušas un nobriedušas valstis, ja salīdzina ar stāvokli pirms 20 gadiem, to pašapziņa ir augusi, tās ir patstāvīgas valstis, alianšu valstis, kas lēmumus pieņem sadarbībā ar alianses partneriem."

Kā ziņots, lai arī valsts pirmās personas divpusējā vizīte Maskavā joprojām saglabājas pušu dienas kārtībā, jau tagad zināms, ka Zatlers uz Maskavu šogad dosies 9.maijā, lai piedalītos Uzvaras dienas svinībās.

Valsts prezidenta kancelejas vadītājs norādīja, ka šīs vizītes programma ātrāk par aprīļa beigām netiks publiskota un vēl aizvien top.

Vienlaikus viņš iepriekš uzsvēra: Zatlers dosies uz Maskavu, lai piedalītos konkrētā pasākumā, proti, 65 gadu atceres pasākumā kopš nacisma sagrāves, un cita veida vizītes piepildījumu arī nevajadzētu sagaidīt.

Jau ziņots, ka Zatlers darba vizītes laikā Somijā pieņēma Krievijas premjerministra Vladimira Putina uzaicinājumu piedalīties 9.maija svinībās Maskavā.



  • Citos portālos

Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.



Rakstu grupas