Tā kā 18.februāra referendums par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai izraisījis interesi ne tikai pašmāju medijos, bet arī ārvalstu preses un elektroniskajos izdevumos, Latvijas institūts (LI) svētdien informēs Latvijā akreditētos ārvalstu žurnālistus par referenduma rezultātiem, piedāvājot jautājumu un atbilžu sesiju angļu valodā ar vairāku ekspertu dalību.
LI pārstāvis Rihards Kalniņš pavēstīja, ka ārvalstu žurnālistiem domātā preses konference par referenduma provizoriskajiem rezultātiem notiks 19.februārī plkst.11 institūta telpās Pils ielā 21.
Pasākumu vadīs LI direktore Karina Pētersone, tajā piedalīsies politikas pētnieks Ivars Ījabs no Latvijas Universitātes, Rīgas Juridiskās koledžas prorektors un Valsts prezidenta Konstitucionālo tiesību komisijas loceklis Mārtiņš Mits, Latvijas krievu kultūras biedrības valdes priekšsēdētāja Jeļena Matjakubova, kā arī Latvijas Cilvēktiesību centra direktore Anhelita Kamenska.
Lai informētu ārvalstu žurnālistus, starptautisko organizāciju pārstāvjus, Latvijas un ārvalstu diplomātus un Latvijas goda konsulus pasaulē par gaidāmo referendumu, kā arī apbruņotu viņus ar argumentiem, LI ir sagatavojis faktu lapu angļu valodā «On the National Referendum on Constitutional Amendments Granting Official Language Status to the Russian Language» un direktores komentāru «The Hot Month of February», kurā iepazīstina ar referenduma juridisko fonu, kārtību un iemesliem, kā arī dažādiem viedokļiem par referenduma tēmu.
Abi dokumenti izplatīti gandrīz 2000 saņēmējiem visā pasaulē, kā arī ievietoti LI mājaslapā www.latvia.lv.
Jau vēstīts, ka sestdien Latvijā notiks tautas nobalsošana par Satversmes grozījumiem, kas paredz valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai.








