Rīgas dome aizliedz visus 16.marta pasākumus (213)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pērn Rīgas dome (RD) aizliedza 16.marta pasākumus, taču tiesa šo lēmumu atcēla, atļaujot iedzīvotāju pulcēšanos. Arī šogad RD nolēmusi aizliegt visus 16.marta plānotos pasākumus latviešu leģionāru atcerei, aizbildinoties ar «drošības riskiem» un «spriedzi sabiedrībā».

Pievienota 4. - 6.rindkopai un video.

Izvērtējot situāciju, pasākumus aizliedz

Rātsnamā šodien pulcējās gan drošības eksperti, gan visu 16.marta pasākumu pieteicēji. Izvērtējot iespējamos drošības riskus un sabiedrībā valdošo spriedzi, Rīgas izpilddirektora vietnieks, Rīgas Pārdaugavas izpilddirektors Māris Kalve pieņēmis lēmumu pasākumus aizliegt.

Kā ziņots, Rīgas domē 16.martā pieteikti septiņi pasākumi. Jau janvāra vidū pašvaldībā bija pieteikti trīs pasākumi - aptuveni 100 cilvēki no «Daugavas Vanagu» Limbažu nodaļas no plkst. 10 līdz 13 plānoja doties gājienā no Doma laukuma pa Zirgu ielu cauri Līvu laukumam un tālāk pa Kaļķu ielu līdz Brīvības piemineklim.

Vēlas izvairīties no provokācijām

Kā skaidroja pašvaldībā, šāds lēmums pieņemts, lai izvairītos no iespējamām provokācijām un sabiedriskās drošības apdraudējuma. Kalve, izskatot pieteiktos pasākumus, uzklausījis pieteicējus, konsultējies ar tiesībsargājošo struktūru pārstāvjiem un lēmumu pieņēmis, vadoties no Drošības policijas sniegtajiem atzinumiem, kuros norādīts uz iespējamiem būtiskiem sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējumiem plānoto pasākumu laikā.

Tiesā apstrīdēs RD lēmumu

Tiklīdz Rīgas domes juristi izsniegs oficiālu dokumentu par aizliegumu rīkot pasākumus 16.martā, biedrība «Daugavas Vanagi» vērsīsies tiesā, lai šo domes lēmumu apstrīdētu, pastāstīja «Daugavas Vanagu» pārstāvis Rīgas domes deputāts Jānis Atis Krūmiņš.

Krūmiņš norādīja, ka pērn tiesa domes lēmumu atcēla un 16.martā notika visi iecerētie pasākumi, kas noslēdzās bez ievērojamiem starpgadījumiem - neviens netika aizturēts vai apcietināts.

«Daugavas Vanagi» vērsīsies tiesā, lai sakārtotu jautājuma juridisko pusi, taču, ja tiesa lems par aizlieguma atstāšanu spēkā, visticamāk, atkārtosies 2009.gada scenārijs - godinot leģionāru piemiņu, cilvēki tik un tā dosies pie Brīvības pieminekļa nolikt ziedus, taču visi pasākumi notiks juku jukām, sacīja Krūmiņš.

«Daugavas Vanagi Latvijā» jau 2009.gadā šajā dienā bija pieteikušies doties identiskā gājienā no plkst. 11 līdz 14 un plānoja, ka tajā piedalīsies ap 300 cilvēku, kas noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa un noturēs nelielu sapulci.

Gājienā no Doma laukuma līdz Brīvības piemineklim no plkst. 10 līdz 12 plānoja doties arī ap 50 pērkonkrustiešu.

Savukārt biedrība «Autonoma darbība» bija iesniegusi pieteikumu organizēt «antifašistisku gājienu» no Strēlnieku laukuma līdz Brīvības piemineklim. Tika plānots, ka tajā piedalīsies ap 200 cilvēku, kas paudīs leģionāru atbalstītājiem pretēju viedokli.

Kārtējo akciju 16.martā bija pieteicis arī antifašists Uldis Freimanis, lai pieminētu «Baigā gada staļinisko upuru piemiņu» - viņš Brīvības laukumā pie «Laimas» pulksteņa vēlējās organizēt piketu, kas notiktu vienlaikus ar «Daugavas Vanagu» gājienu no plkst. 11 līdz 14. Freimanis plānoja pulcēt aptuveni desmit domubiedrus.

Savukārt biedrība «Apvienība pret nacismu» 16.martā bija pieteikusi divus pasākumus - no plkst. 8.45 līdz 9.15 aptuveni 20 cilvēku plānoja doties uz Brīvības pieminekli, lai noliktu tur ziedus, bet pēc tam no plkst. 10 līdz 13 organizētu aptuveni 100 cilvēku sapulci Brīvības pieminekļa laukumā pie Bastejkalna.

DP strādās pastiprinātā režīmā

Kā iepriekš sacīja Drošības policijas (DP) priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa, DP 16.martā strādās pastiprinātā režīmā, veicot risku analīzi par iespējamiem apdraudējumiem sabiedriskajai kārtībai.

16.marta pasākumu mērķis ir latviešu leģionāru pieminēšana. Gājiena laikā «Daugavas Vanagi» tradicionāli dodas gājienā no Doma baznīcas līdz Brīvības piemineklim, kur noliek ziedus.

Aktivizējas ekstrēmisti

Leģionāru atceres dienā tradicionāli aktivizējas arī tā saucamie antifašisti, kas aicina nepieļaut latviešu leģionāru godināšanu.

Lai izvairītos no sadursmēm, drošības apsvērumu dēļ pērn Rīgas dome visus pasākumus 16.martā aizliedza, taču dienu pirms plānotajiem notikumiem tiesa šo aizliegumu atcēla.

Komentāri (213)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu