Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mums jāizšķiras, kādu prostitūcijas modeli Latvijā ieviest

Iustratīvs foto | Foto: AFP/LETA

Patlaban Rīgā strādā vairāk nekā 1500 prostitūtu un daudzi desmisti t.s. suteneru. Valsts policija uzskata, ka sutenerisma izskaušana samazinās arī prostitūciju. Lai to izdarītu, jānosaka stingrāks prostitūcijas juridiskais rāmis, tādēļ valdībai būs jāizšķiras, kādu prostitūcijas modeli vajadzētu Latvijā ieviest – skandināvu, kur tiek sodīts seksuālo pakalpojumu pircējs, vai Vācijas, kur prostitūtām ir noteiktas darbības vietas un kur viņas maksā arī nodokļus. Vai tomēr ir kāds Latvijai piemērotāks modelis.

Atsākoties intīmpakalpojumu tīkotāju vasaras tūrēm, Valsts policija sākusi aktīvu darbību, lai Rīga zaudētu lētās Eiropas seksa galvaspilsētas statusu. Nesen aizvērti seši bordeļi, no kuriem trīs daudzus gadus bija tūristu labi apmeklēti un reklāmas bukletos ārzemniekiem zināmi kā masāžas saloni, ziņo TV3 raidījums «Nekā personīga». Pēc policijas aktivitātēm daudzi bordeļi mainījuši piedāvājumu un erotisko masāžu vietā piedāvā eksotisko.

Aizvērto bordeļu vidū ir masāžas saloni - «Ladyland», «Ecstacy», «Eden» un arī «Adriana», par kuru policija saņēma apkārtējo iedzīvotāju sūdzības. Kopumā aizturēti deviņi cilvēki, un policija pieļauj, ka visus šos salonus vadījuši vieni un tie paši cilvēki.

Masāžas salona īpašniekiem policija arestējusi īpašumus 192 tūkstošu latu apmērā. Līdz šim viņi veiksmīgi bija izmantojuši likuma nepilnības un visus uzliktos administratīvos sodus pārsūdzēja tiesā.

Nupat aizturētais grupējums ir otrs nopietnākais aiz Andreja Titova grupas, kuru savulaik aizturēja ar specvienību Alfa. Viņi prostitūcijā bija iesaistījuši nepilngadīgās. Šonedēļ Augstākā tiesa grupējumam samazināja cietumsodus. Pašam Titovam no 13 gadiem uz 11.

Valsts policija uzskata, ka sutenerisma izskaušana samazinās arī prostitūciju. Lai to izdarītu, jānosaka stingrāks prostitūcijas juridiskais rāmis, tādēļ valdība nolēmusi izveidot vairāku ministriju pārstāvju komisiju. Tai būs jāizšķiras, kādu prostitūcijas modeli vajadzētu Latvijā ieviest – skandināvu, kur tiek sodīts seksuālo pakalpojumu pircējs, vai Vācijas, kur prostitūtām ir noteiktas darbības vietas un kur viņas maksā arī nodokļus. Vai tomēr ir kāds Latvijai piemērotāks modelis.

Patlaban Rīgā strādā vairāk nekā 1500 prostitūtu. Vairāk nekā puse no viņām nonākusi policijas redzeslokā. Prostitūtas ik gadu papildina arī uz Rīgu atbraukušās studentes un skolotājas.

Intīmpakalpojumu biznesā parādījusies arī kāda jauna tendence. Līdz šim bija pierasts, ka seksuālos pakalpojumus Rīgā uz ielas piedāvāja sievietes, bet nu biznesā iesaistījušies arī jauni vīrieši. «Nekā personīga» novēroja, kā kādā darba dienas vakarā policija netālu no Brīvības pieminekļa aizturēja internetā sarunātu jaunieti, kurš par 20 latiem bija piekritis sniegt orālo seksu.

Jaunieti policija aizturēja, bet par seksuāla pakalpojuma piedāvājumu publiskā vietā, prasot samaksu, viņš saņēma 250 latu administratīvo sodu.

Latvijā likumīgi ar prostitūciju drīkst nodarboties dzīvoklī, kur noslēgts īres līgums un izņemta veselības karte. Šobrīd interneta portālos tiek reklamēti simtiem dzīvokļu, kuru īrnieces piedāvā seksuālos pakalpojumus.

372 Komentāri