Ceturtdiena, 21. jūnijā Vārda dienas: Egita Emīls Monvīds
Noskaidrosim, cik patiesībā maksā «bezmaksas izglītība»! |  
Foto: TVNET/LETA

Tūlīt durvis vērs skolas un sāksies jaunais mācību gads. Uz galdiem saguls jaunas grāmatas, burtnīcas, zīmuļi, pildspalvas, dienasgrāmtas un dzēšgumijas. Lai noskaidrotu, cik tas viss patiesībā maksā, portāls TVNET iesaistās pētījumā «Skolas nauda». Aicinām arī lasītājus piedalīties!

Cik maksā bezmaksas izglītība?

Pētījuma mērķis ir noskaidrot, cik ģimenei izmaksā viena bērna sūtīšana skolā.

Latvijas likumi nosaka, ka mācību līdzekļus nodrošina valsts, bet realitātē vecāki pērk grāmatas, darba burtnīcas un citas skolai nepieciešamas lietas. Izdevumu lielums un vajadzības svārstās atkarībā no klases un skolas.

Noskaidrosim kopā, cik patiesībā skola izmaksā!

Visi kopā izpētīsim, kurus izdevumus var samazināt ar valsts palīdzību, bet kurus - vecākiem kooperējoties.

Šis ir pētījuma pirmais posms, kad lūdzam sniegt ziņas par izmaksām 2012./13. mācību gada sākumā. Pētījuma otrā kārtā notiks pavasarī, kad skaidrosim, cik vēl nācies piemaksāt mācību gada laikā. Tāpēc, lūdzu, starplaikā pieraksti, cik vēl tērēji bērna mācību procesam skolā. Pavasarī šīs ziņas mums lieti noderēs.

Pētījumu veic TVNET, Nekā personīga TV3, Latvijas Radio, Latvijas avīze, Re:Baltica un SocMap.

Kā piedalīties pētījumā?

Lai piedalītos pētījumā, dodies uz pētījuma mājas lapu.

Pētījuma mājas lapa

Tajā spied pogu «Iesniegt liecību» un aizpildi aptaujas anketu. Ja Tava bērna skola nav atzīmēta kartē, lūdzu, pievieno to pats. Skolu saraksta apakšā ir izvēlne «cits variants».

Par vairākiem bērniem anketa jāaizpilda atkārtoti par katru bērnu. Ja neatceries precīzu summu, ieraksti aptuvenu, bet vēlams, lai nobīde būtu ne lielāka par 5 latiem.

Ja anketā ir jautājums par pirkumiem, kādu Tev nav, atbilde ir 0. Piemēram, nav pirkta neviena grāmata vai nav maksāta fonda nauda.

Ja ir bijuši izdevumu, ko neesam pajautājuši anketā, iekļauj tos 7.atbildē un nākamajā atbildē paskaidro, par ko tēriņi bijuši (8.punkts). 9. un 10.atbilde būs redzama tikai pētījuma veicējiem, tāpēc tur uzraksti to, ko vēlies, lai mēs uzzinātu par Tavu pieredzi ar maksājumiem skolai.

Kā uzzināt pētījuma rezultātus?

Krāsainie apļi kartē ir skolas, par kurām saņemtas ziņas. Zaļajā krāsā iekrāsotās apļa daļas rāda to bērnu skaitu, par kuru mācību vajadzībām tērēts mazāk par 50 Ls, zilajā 50-150Ls, sarkanajā vairāk kā 150 Ls par bērnu.

Cipari apļa vidū rāda, cik liecību par šo skolu saņemtas.

Par ko tieši maksāts, var izpētīt, izmantojot pogu «Aplūkot liecības».

 
var scParams = { appName: "socmap-ir", instance: "skolasnauda", height: "650" }; (function() { var sc = document.createElement('script'); sc.type = 'text/javascript'; sc.async = true; sc.src = 'http://socmap-ir.herokuapp.com/assets/embed.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(sc, s); })();

Kartei ir informatīvs raksturs.

Lai izdarītu secinājumus, pētījuma veicēji sazināsies ar skolām, izpētīs konkrētos gadījumus un ziņos par tiem saviem lasītājiem, skatītājiem un klausītājiem.

Visus pētījuma gaitā tapušos materiālus apkoposim Re:Baltica mājas lapā.

Re:Baltica mājas lapa

Tavi iesūtītie dati ir drošībā

Pētījuma dati ir anonīmi. No iesūtītajām anketām publiski redzami tikai izdevumu cipari.

Anketas iesniedzēja e-pasts pieejams tikai pētījuma veicējiem. Pētījuma veicēji neizpaudīs pētījuma dalībnieku identitātes bez viņu piekrišanas.

Ar mums vari sazināties, rakstot uz e-pasta adresi skolasnauda@gmail.com.

© TVNET. Visas tiesības paturētas