Ceturtdiena, 21. jūnijā Vārda dienas: Egita Emīls Monvīds
Komentāri
Autorizējies šeit:
haralds elceris (kāds nefotografē?)
20 decembrī, 00:12
- санитар, а может всё-таки можно в реанимацию? - нет, раз доктор сказал "в морг!", значит в морг!
S
Standarts
18 decembrī, 10:12
Ar šādu nodaļu Latvijas medičina paliek tikai ap 30 g. aiz eiropas/asv līmenim
haralds elceris (kāds nefotografē?)
18 decembrī, 09:12
karroče, observatōrija.
D
dulla_musha
18 decembrī, 08:12
Ideja jau laba, bet kā būs ar realizāciju? Vai tiešām vajadzēja 3 līķus, lai vispār sāktu domāt un rīkoties?
I
Ieva
18 decembrī, 08:12
Man atkal ar speciālistiem bija problēma, piemēram, ginekoloģi, kas iespējams vēl strādā Grebenščikova ielas centrā: viņa diagnozi pēc personas koda noteica. Vēlāk tiesa izrādījās vēzis, bet, ja nebūtu gājusi uz Stradiņa slimnīcu un pieprasījusi izmeklēt....
E
ES
18 decembrī, 07:12
Pilsētniekiem jau varbūt OK Bet ko lai dara tādi, kas dzīvo mūsu pusē - it kā 40km no Rīgas, bet tālu no pagasta centra. Lai līdz pagasta centram (vienīgā vieta, kur ir ģimenes ārsts) nokļūtu jābrauc caur Rīgu, jo tiešas satiksmes nav. Vite'jais ārsts uz mājām uz mūsu pusi nebrauc (par tālu), tāpēc man un daudziem citiem ģimenes ārsts ir Rīgā, taču uz pusi īsāka braukšana Ja ir slikti un līdz ģimenes ārstam Rīgā netiec, pēc Circenes viedokļa jāmirst nost, jo lai izbraukātu un vēl izstaigātu uz pārbaudēm ( kuras nozīmē daždažādos Rīgas rajonos, nekas nav vienkopus izdarāms) vajag patiesi labu veselību. Slimnīcā varētu 2-3 dienās visu izdarīt, uzstādīt normālu diagnozi un noteikt ārstēšanu, tagad - kāda jēga aizbraukt pie ārsta, kad paliek jau labāk?? Pie tam pieraksts parasti ir vismaz nedēļu jāgaida, bet gaidīt to akūto stundu, lai tiktu klāt jābūt laicīgi un jānosēž vismaz 2-3 stundas, ar temperatūru, vai sirds vājumu, pagrūti. Bet zāles pats aptiekā nopirkt nevari, jāsēž pie ģimenes ārsta.. Visa tā sistēma pati ir slima. Ja piemēram, regulāri jālieto zāles, kāpēc nevarētu būt tā teikt ilgtspēlējošā recepte, kura derīga vismaz gadu?? tagad ik pa pāris mēnešiem jāskrien pie ārsta, jādirn rindā, lai saņemtu zāles, kuras lietoju jau gadiem (astma)
N
Nepatriots
18 decembrī, 07:12
Slimnīca pārpildīta, cilvēki, tiklīdz kāda problēma, iet tieši uz slimnīcu, nevis pie ģimenes ārsta.....Es pateikšu kāpēc no savas pieredzes. Biju pie ģimenes ārsta, sāpēja ļoti kakls (neko norīt nevarēju), bija neliela temperatūra (37,2), ārsts paskatījās un izrakstija sūkājamās tabletes (kas pārdodās bez receptes) un tas arī bija viss. Un tikai tad kad māsiņa pajautāja viņam vai nevajadzētu antibiotikas, uz ko tika atbildēts "nē", piebilda lai izrakstot norikojumu pie LoRa, un ja sanāk lai es aizejot. Izgāju no ārsta un nodomāju ka tā nevajadzētu būt, unaizgāju bez pieraksta pie LoRa....un kā domājiet, LORs ieraugot manu kaklu bija šokā....es 10 dienas biju uz slimības lapas un visu laiku (10 dienas) dzēru antibiotikus, kā arī 3 reizes biju pie paša ārst (LoRa). Tad rekur jums atbilde, kāpēc cilvēki iet uz slimnīcu nevis pie gīmenes ārsta. Un šī bija ne pirmā reize, citu reizi mans ģimenes ārst izteica man kad man pazuda spēks vienā rokā - "tev varētu būt asins izplūdums galvā", kārprāts. Es aizgāju pie neiropotologa un - viss kārtībā, tikai jāpavingrina to roku un tikai tad, ja nav kārtībā skatīsimies tālāk. Lūk Jums ārsti un "ĢIMENES ĀRSTS".
M
mjau
18 decembrī, 06:12
Vai tad uzturēšanās Observācijā būs/ir par brīvu? Cilvēki nemaz negribēs palikt tajā observācijā un reāli šīs gultas agrāk vai vēlāk pārvērtīsies par bomžu gultām, jo slimnīcai viņi jāņem pretī arī iereibuši, patversme tādus pretī neņem. Ja par brīvu šī izklaide, tad tā jau nelietderīgi pārslogotā NMP paliks vēl pārslogotāka, jo tagad jau zvanīs arī tie, kuriem tikai šķiet, ka viņi ir slimi ar kaut ko. Kāpēc iet pie ģimenes ārsta, ja var uzzvanīt 113 un atbrauks taxi ar migalkām, par ko arī nekas nav jāmaksā. Ir jāatver vairāk 'ģimenes ārstu kabinetu, ir jāsamazina ģimenes ārstu pacientu skaits līdz kādam 1000. Ir jādara tā, lai cilvēkiem tas ģimenes ārsts un citi speciālisti ir pieejami, nevis jātver n-tās observācijas gultas.
Laura_Klavina
18 decembrī, 05:12
Pie ģimenes tiem jau neiet, jo ir tādi,kuri nav kompitenti, nemaz neizmeklē, uzstāda mistisku diagnozi un vēlāk cilvēks ciešs. Man ģimenē bija gadijums,kad ārst uzstādija nepareizu diagnozi un vēlāk bija jātaisa mugurkaula operāciju, kura varēja arī cilvēku atstāt ratiņkrēslā. Varbūt ir vērts padomāt par ģimenes ārstu revīziju, tad arī cilvēki neskries uzreiz uz slimnīcu.
N
Nu re
18 decembrī, 01:12
Tādu observācijas darbu dikti labi veica vietējās, lētās, mazās 'miestiņu' slimnīciņās, kuras bezgalvainie lielie ekonomi un reformisti likvidēja.
S
Shēmotājiem.
17 decembrī, 22:12
Ekskursijā Krievijas pilsētā Vladimirā uzzināju, tur ir sena tadīcja – blakus slimnīcai ir kapsēta. Pārņemsim pieredzi! Pēdējās divas ministres – blondīnes ir tik daudz nodarījušas mūsu medicīnas sistēmai, ka viņas arī pirmās vajadzētu apbedīt "slimnīcas kapos".
X
x
17 decembrī, 22:12
«Ja jūs varat pateikt, ka no nepilniem 90 pacientiem 70 atgriezušies mājās, nenonākot slimnīcā, tas ir tas mērķis, ko mēs turpināsim nākamgad un turpmākos gadus, un ieguldītais miljons nācis atpakaļ ar uzviju,» saka Ingrīda Circene, veselības ministre («Vienotība»). KA TIK CILVĒKS ,LAI NENONĀKTU SLIMNĪCĀ !!! TIKAI PLĀNOTIE PACIENTI !!!MAKSAS!!!PAR CILVĒKU NEVIENS NEDOMĀ !!! SLIMNĪCAS IR KAPITĀLSABIEDRĪBAS !!! SIA !!! PELNĪT NAUDU !!!UN NE JAU UZ VALSTS RĒĶINA ,BET PACIENTU !!! LATVIJĀ NAV BEZMAKSAS MEDICĪNA !!! UN PATS INTERESANTĀKAIS ,KA GAN MINISTREI ,GAN SLIMNĪCU VADITĀJIEM PIETEK NEKAUNĪBAS UN CINISMA NODARBINĀT MEDMĀSAS PAR TĀM ALDZIŅĀM,KO MAKSĀ !!!KAUNS !!!STRĀDĀJOT SIA ,TIE IR SANTĪMI!!!
.
...
17 decembrī, 22:12
Cilvēki pie ģimenes ārstie neiet, jo tas ir lieki zaudēts laiks un nauda. 90 % no viņiem vispār nebūtu tiesīgi saukties par ārstiem, jo citreiz zin mazāk kā pacients. ģimenes ārsts tevi nekur nesūta. Taču, ja tevi tomēr kaut kur aizsūta, tad lai sagaidītu izmeklējumu ambulatori, vispirms paspēsi nomirt un tad pienāks tava rinda. Citreiz tu pat pa maksu tikt nevari uz tev nepieciešamo izmeklējumu. Vispirms vajadzēja sakārtot šo galu un tad cerēt uz pacientu skaitu samazinājumu slimnīcās. Taču tagad arī īsti slimnīcās nav ko darīt, jo pārsvarā dežurē pusdumji studenti, kuri var tikai taisīt gudru ģimi un stulbi murgot. Pēdējais biju bērnu slimnīcā, bērnam pēkšni pusnaktī piepampa kakls un limfmezgli. Vienīgais , ko slimnīcā gudrā studente ieteica bija ibumetīns un dumji runāja, ka 11 gadīgam bērnam zobs nākot. Zobārsts ilgi galvu grozīja, bet zobu tā arī neatrada. Vēlāk izrādījās pavisam cita kaite, paldies tam ārstam, kurš vismaz analīzes uztaisīja un vainu atrada.
B
bibisi
17 decembrī, 22:12
Kāpēc bildē Gaiļezera NMPUK?
N
Negjeelis
17 decembrī, 20:12
Nu ta beidzot. Un tos pansijā guļošos ātrāk vajag mest ārā, kaut arī pašas slimnīcas to negrib.
N
no laukiem
17 decembrī, 20:12
Nu labi...(Ideja jau varbūt nav slikta). Iedos rezultātus "uz rokas".... Un ko tālāk? Laukos ir vietas, kur ģimenes ārstu nav vispār vai arī ieskrien uz pāris stundām 2x nedēļā. Un šo faktu vēl ja apvieno ar iepriekš minēto Circenes jaunievedumu, ka ĢĀ jāsamazina nosūtījumu skaits pie speciālistiem un vairāk jāārstē pašiem... Īsāk sakot- jāpievērš uzmanība Vilka spārnotajai frāzei, "ka katram ir jāpadomā, kur viņš var atļauties dzīvot un strādāt! Valsts nevar auklēties ar katru." Galvenais- neaizmirstiet samaksāt nodokļus noteiktajā termiņā un pilnā apmērā, lai nekrātos soda procenti!
D
Doktors Hausss
17 decembrī, 20:12
Lieka valsts naudas tērēsana! Labāk nepaturēt nevienu, tad neviens slimnīcā arī nenomirs, lai mirst mājās vai uz ielas!
A
Apmeklētājs
17 decembrī, 20:12
cik patīkami to lasīt...
G
garantijas pieprasījums
17 decembrī, 18:12
Kur garantija? Tāpat taču "observē" un met ārā uz ielas.
© TVNET. Visas tiesības paturētas