Rakstīt komentāru
Rādīt
Visus Reģistrētos Ieteiktos
Jaunākos vispirms
 1. iconharalds elceris (kāds nefotografē?) 2012. g. 20. decembrī 02:05

  - санитар, а может всё-таки можно в реанимацию?
  - нет, раз доктор сказал "в морг!", значит в морг!

  1
 2. S

  Ar šādu nodaļu Latvijas medičina paliek tikai ap 30 g. aiz eiropas/asv līmenim

  1
 3. iconharalds elceris (kāds nefotografē?) 2012. g. 18. decembrī 11:08

  karroče, observatōrija.

  2
 4. Ideja jau laba, bet kā būs ar realizāciju? Vai tiešām vajadzēja 3 līķus, lai vispār sāktu domāt un rīkoties?

  3
 5. I

  Man atkal ar speciālistiem bija problēma, piemēram, ginekoloģi, kas iespējams vēl strādā Grebenščikova ielas centrā: viņa diagnozi pēc personas koda noteica. Vēlāk tiesa izrādījās vēzis, bet, ja nebūtu gājusi uz Stradiņa slimnīcu un pieprasījusi izmeklēt....

  1
 6. E

  Pilsētniekiem jau varbūt OK
  Bet ko lai dara tādi, kas dzīvo mūsu pusē - it kā 40km no Rīgas, bet tālu no pagasta centra. Lai līdz pagasta centram (vienīgā vieta, kur ir ģimenes ārsts) nokļūtu jābrauc caur Rīgu, jo tiešas satiksmes nav. Vite'jais ārsts uz mājām uz mūsu pusi nebrauc (par tālu), tāpēc man un daudziem citiem ģimenes ārsts ir Rīgā, taču uz pusi īsāka braukšana
  Ja ir slikti un līdz ģimenes ārstam Rīgā netiec, pēc Circenes viedokļa jāmirst nost, jo lai izbraukātu un vēl izstaigātu uz pārbaudēm ( kuras nozīmē daždažādos Rīgas rajonos, nekas nav vienkopus izdarāms) vajag patiesi labu veselību. Slimnīcā varētu 2-3 dienās visu izdarīt, uzstādīt normālu diagnozi un noteikt ārstēšanu, tagad - kāda jēga aizbraukt pie ārsta, kad paliek jau labāk?? Pie tam pieraksts parasti ir vismaz nedēļu jāgaida, bet gaidīt to akūto stundu, lai tiktu klāt jābūt laicīgi un jānosēž vismaz 2-3 stundas, ar temperatūru, vai sirds vājumu, pagrūti. Bet zāles pats aptiekā nopirkt nevari, jāsēž pie ģimenes ārsta..
  Visa tā sistēma pati ir slima.
  Ja piemēram, regulāri jālieto zāles, kāpēc nevarētu būt tā teikt ilgtspēlējošā recepte, kura derīga vismaz gadu?? tagad ik pa pāris mēnešiem jāskrien pie ārsta, jādirn rindā, lai saņemtu zāles, kuras lietoju jau gadiem (astma)

  3
 7. d

  ja ģimenes ārsts var palīdzēt, tad necik slikti būt nevar.

  0
 8. N

  Slimnīca pārpildīta, cilvēki, tiklīdz kāda problēma, iet tieši uz slimnīcu, nevis pie ģimenes ārsta.....Es pateikšu kāpēc no savas pieredzes. Biju pie ģimenes ārsta, sāpēja ļoti kakls (neko norīt nevarēju), bija neliela temperatūra (37,2), ārsts paskatījās un izrakstija sūkājamās tabletes (kas pārdodās bez receptes) un tas arī bija viss. Un tikai tad kad māsiņa pajautāja viņam vai nevajadzētu antibiotikas, uz ko tika atbildēts "nē", piebilda lai izrakstot norikojumu pie LoRa, un ja sanāk lai es aizejot. Izgāju no ārsta un nodomāju ka tā nevajadzētu būt, unaizgāju bez pieraksta pie LoRa....un kā domājiet, LORs ieraugot manu kaklu bija šokā....es 10 dienas biju uz slimības lapas un visu laiku (10 dienas) dzēru antibiotikus, kā arī 3 reizes biju pie paša ārst (LoRa). Tad rekur jums atbilde, kāpēc cilvēki iet uz slimnīcu nevis pie gīmenes ārsta. Un šī bija ne pirmā reize, citu reizi mans ģimenes ārst izteica man kad man pazuda spēks vienā rokā - "tev varētu būt asins izplūdums galvā", kārprāts. Es aizgāju pie neiropotologa un - viss kārtībā, tikai jāpavingrina to roku un tikai tad, ja nav kārtībā skatīsimies tālāk. Lūk Jums ārsti un "ĢIMENES ĀRSTS".

  2
 9. C
  Cilvēks Nepatriots2012. g. 18. decembrī 09:39

  Ļoti pazīstams stāsts. Ar manu ģimenes ārsti ir tāpat. Neticu, neuzticos, cenšos neapmeklēt. Visa tā ģimenes ārstu būšana ir aplama!

  3
 10. I

  Vispār jau plaša spektra antibiotikas (bet šaura nevar parakstīt, ja nezina, par ko ir runa) nav nekāda debesu mannā un, ja cilvēkam ir ateroskleroze (ir taču?), arī tās var veicināt insultu....

  1
 11. m

  Vai tad uzturēšanās Observācijā būs/ir par brīvu? Cilvēki nemaz negribēs palikt tajā observācijā un reāli šīs gultas agrāk vai vēlāk pārvērtīsies par bomžu gultām, jo slimnīcai viņi jāņem pretī arī iereibuši, patversme tādus pretī neņem.
  Ja par brīvu šī izklaide, tad tā jau nelietderīgi pārslogotā NMP paliks vēl pārslogotāka, jo tagad jau zvanīs arī tie, kuriem tikai šķiet, ka viņi ir slimi ar kaut ko. Kāpēc iet pie ģimenes ārsta, ja var uzzvanīt 113 un atbrauks taxi ar migalkām, par ko arī nekas nav jāmaksā. Ir jāatver vairāk 'ģimenes ārstu kabinetu, ir jāsamazina ģimenes ārstu pacientu skaits līdz kādam 1000. Ir jādara tā, lai cilvēkiem tas ģimenes ārsts un citi speciālisti ir pieejami, nevis jātver n-tās observācijas gultas.

  3
 12. Pie ģimenes tiem jau neiet, jo ir tādi,kuri nav kompitenti, nemaz neizmeklē, uzstāda mistisku diagnozi un vēlāk cilvēks ciešs. Man ģimenē bija gadijums,kad ārst uzstādija nepareizu diagnozi un vēlāk bija jātaisa mugurkaula operāciju, kura varēja arī cilvēku atstāt ratiņkrēslā. Varbūt ir vērts padomāt par ģimenes ārstu revīziju, tad arī cilvēki neskries uzreiz uz slimnīcu.

  5
 13. N
  Nepatriots Laura_Klavina2012. g. 18. decembrī 09:26

  Ļoti labs ieteikums. It īpaši revīziju jāveic Ķengaraga polīklīnikās.

  3
 14. N

  Tādu observācijas darbu dikti labi veica vietējās, lētās, mazās 'miestiņu' slimnīciņās, kuras bezgalvainie lielie ekonomi un reformisti likvidēja.

  6
 15. S

  Ekskursijā Krievijas pilsētā Vladimirā uzzināju, tur ir sena tadīcja – blakus slimnīcai ir kapsēta. Pārņemsim pieredzi! Pēdējās divas ministres – blondīnes ir tik daudz nodarījušas mūsu medicīnas sistēmai, ka viņas arī pirmās vajadzētu apbedīt "slimnīcas kapos".

  2
 16. x

  «Ja jūs varat pateikt, ka no nepilniem 90 pacientiem 70 atgriezušies mājās, nenonākot slimnīcā, tas ir tas mērķis, ko mēs turpināsim nākamgad un turpmākos gadus, un ieguldītais miljons nācis atpakaļ ar uzviju,» saka Ingrīda Circene, veselības ministre («Vienotība»).
  KA TIK CILVĒKS ,LAI NENONĀKTU SLIMNĪCĀ !!! TIKAI PLĀNOTIE PACIENTI !!!MAKSAS!!!PAR CILVĒKU NEVIENS NEDOMĀ !!! SLIMNĪCAS IR KAPITĀLSABIEDRĪBAS !!! SIA !!! PELNĪT NAUDU !!!UN NE JAU UZ VALSTS RĒĶINA ,BET PACIENTU !!! LATVIJĀ NAV BEZMAKSAS MEDICĪNA !!! UN PATS INTERESANTĀKAIS ,KA GAN MINISTREI ,GAN SLIMNĪCU VADITĀJIEM PIETEK NEKAUNĪBAS UN CINISMA NODARBINĀT MEDMĀSAS PAR TĀM ALDZIŅĀM,KO MAKSĀ !!!KAUNS !!!STRĀDĀJOT SIA ,TIE IR SANTĪMI!!!

  3
 17. x

  Piedod, taču es, kā cilvēks, kas pavisam kopā slimnīcās ir pavadījis apmēram 4 mēnešus, varu teikt, ka no tā visa pamatotas bija varbūt nedēļas četras - 1-3 dienas pēc katras operācijas un 3 dienas, kas bija nepieciešamas, lai apstādinātu smagu asiņošanu....

  1
 18. .

  Cilvēki pie ģimenes ārstie neiet, jo tas ir lieki zaudēts laiks un nauda. 90 % no viņiem vispār nebūtu tiesīgi saukties par ārstiem, jo citreiz zin mazāk kā pacients. ģimenes ārsts tevi nekur nesūta. Taču, ja tevi tomēr kaut kur aizsūta, tad lai sagaidītu izmeklējumu ambulatori, vispirms paspēsi nomirt un tad pienāks tava rinda. Citreiz tu pat pa maksu tikt nevari uz tev nepieciešamo izmeklējumu. Vispirms vajadzēja sakārtot šo galu un tad cerēt uz pacientu skaitu samazinājumu slimnīcās.

  Taču tagad arī īsti slimnīcās nav ko darīt, jo pārsvarā dežurē pusdumji studenti, kuri var tikai taisīt gudru ģimi un stulbi murgot. Pēdējais biju bērnu slimnīcā, bērnam pēkšni pusnaktī piepampa kakls un limfmezgli. Vienīgais , ko slimnīcā gudrā studente ieteica bija ibumetīns un dumji runāja, ka 11 gadīgam bērnam zobs nākot. Zobārsts ilgi galvu grozīja, bet zobu tā arī neatrada. Vēlāk izrādījās pavisam cita kaite, paldies tam ārstam, kurš vismaz analīzes uztaisīja un vainu atrada.

  9
 19. w

  es vienmēr būšu pateicīga studentei - rezidentei, kas atklāja mūsu zīdainim vainu. Ielika mūs slimnīcā ar itkā vīrusu, prasot kapēc 3 ned. vecam bērnam nedodu temp. zāles un vispār ātros traucējam. Kāds gan iemesls mājas bērnam būt ar 39+ temp. 3 ned. vecumā! Paldies, ka viņa atrada vainu un vēl nodaļas vadītāju atveda - bērnu varēja izārstēt.

  1
 20. b

  Kāpēc bildē Gaiļezera NMPUK?

  0
 21. N

  Nu ta beidzot. Un tos pansijā guļošos ātrāk vajag mest ārā, kaut arī pašas slimnīcas to negrib.

  1
 22. n

  Nu labi...(Ideja jau varbūt nav slikta). Iedos rezultātus "uz rokas".... Un ko tālāk? Laukos ir vietas, kur ģimenes ārstu nav vispār vai arī ieskrien uz pāris stundām 2x nedēļā. Un šo faktu vēl ja apvieno ar iepriekš minēto Circenes jaunievedumu, ka ĢĀ jāsamazina nosūtījumu skaits pie speciālistiem un vairāk jāārstē pašiem... Īsāk sakot- jāpievērš uzmanība Vilka spārnotajai frāzei, "ka katram ir jāpadomā, kur viņš var atļauties dzīvot un strādāt! Valsts nevar auklēties ar katru." Galvenais- neaizmirstiet samaksāt nodokļus noteiktajā termiņā un pilnā apmērā, lai nekrātos soda procenti!

  11
 23. m
  murgs kārtējais no laukiem2012. g. 18. decembrī 10:55

  Man ļotigribas, lai šo cīlvēku dzīvībai un veselibai savrīgo lēmumu pieņemeji noorganize sava plāna reālu pārbaudi , tas izskatā ta, ka Circene un viņas komsnda dodas uz attāliem dziļiem laukie(iepreikš inficēti ar kādu gripas virusu kā jau reālā eksperimenta) un tad lūdzu - tiek pie ģimenes ārsta, tad uz brinumu palatu, tad atpakaļ uz dziļajiem laukiem aukstā būdiņā, tad nākamajā dienā vai nedēļā pie ģimenes ārsta, pēc nedēļas uz tuvāko aptieku 40km un tad vēlreiz uz būdiņu...
  Tikai tad, ja ministrija darbinieki reāli iejutīsies un izbaudīs eālu cilveku problēma varbūt nāks apskaidrība un citādi lēmumi kā atrāk attīrīt latviju no iedzīvotājiem... citādi ir tā augšas nu ne kādi nespēj iejusties un saprast savus pavalstniekus

  0
 24. m
  murgs kārtējais no laukiem2012. g. 18. decembrī 10:55

  Man ļotigribas, lai šo cīlvēku dzīvībai un veselibai savrīgo lēmumu pieņemeji noorganize sava plāna reālu pārbaudi , tas izskatā ta, ka Circene un viņas komsnda dodas uz attāliem dziļiem laukie(iepreikš inficēti ar kādu gripas virusu kā jau reālā eksperimenta) un tad lūdzu - tiek pie ģimenes ārsta, tad uz brinumu palatu, tad atpakaļ uz dziļajiem laukiem aukstā būdiņā, tad nākamajā dienā vai nedēļā pie ģimenes ārsta, pēc nedēļas uz tuvāko aptieku 40km un tad vēlreiz uz būdiņu...
  Tikai tad, ja ministrija darbinieki reāli iejutīsies un izbaudīs eālu cilveku problēma varbūt nāks apskaidrība un citādi lēmumi kā atrāk attīrīt latviju no iedzīvotājiem... citādi ir tā augšas nu ne kādi nespēj iejusties un saprast savus pavalstniekus

  0
 25. D

  Lieka valsts naudas tērēsana! Labāk nepaturēt nevienu, tad neviens slimnīcā arī nenomirs, lai mirst mājās vai uz ielas!

  5
 26. A

  cik patīkami to lasīt...

  0
 27. g
  garantijas pieprasījums 2012. g. 17. decembrī 20:02

  Kur garantija? Tāpat taču "observē" un met ārā uz ielas.

  1

Lai pievienotu komentāru no Jūsu interneta pieslēguma, nepieciešams autorizēties ar TVNET, Draugiem, Facebook, Twitter, Google vai Inbox.lv kontu.

Autorizēties

TVNET aicina lasītājus, būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas. TVNET patur tiesības lietotājam liegt pieeju "Komentāriem" un ziņot attiecīgajām tiesībsargājošām iestādēm.

Komentāru noteikumi