Šogad noslīcis jau 91 cilvēks (10)

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Aizvadīto brīvdienu laikā noslīkuši astoņi cilvēki, līdz ar to šogad noslīkušo skaits palielinājies līdz 91, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inga Vetere.

25.jūlijā VUGD ziņoja, ka Latvijas ūdenstilpnēs bojā gājuši bija 83 cilvēki.

Patlaban VUGD darbinieki Juglas kanālā meklē kādu svētdien vakarā pazudušu vīrieti. Vetere pastāstīja, ka izsaukumu uz Juglas kanālu dienesta darbinieki saņēma plkst.23.45. Pēc ierašanās notikuma vietā glābēji secināja, ka peldētājs ūdenī vairs nav redzams. Meklēšana tika pārtraukta un atsākta šodien.

Savukārt Liepājā VUGD darbinieki ar Nacionālo bruņoto spēku palīdzību izglābuši divus aptuveni 40 gadus vecus vīriešus, kuri uz matračiem bija iepūsti jūrā aptuveni 400 metru attālumā no krasta. Tāda pati situācija bijusi arī Bulduru pludmalē, Jūrmalā, kur VUGD glābēji nogādāja atpakaļ krastā kādu 50 gadus vecu vīrieti, kurš ar matraci bija iepūsts jūrā.

VUGD atgādina, ka peldēties alkohola reibumā ir aizliegts. Tāpat aizliegts bez ūdens gultnes izpētes lēkt ūdenī no tramplīna, laipas, tilta vai krasta. Savukārt vecākiem un aizbildņiem jāatceras, ka aizliegts bērnu atstāt bez pieskatīšanas teritorijā, kurā ir ūdenstilpe.

Visdrošāk ir peldēties oficiālajās peldvietās, kā arī ieteicams nepeldēties vienam. VUGD atgādina, ka nav ieteicams peldēties stiprā vējā, naktī vai negaisa laikā.

VUGD aicina peldētājus nepārvērtēt savus spēkus, bet gadījumā, ja persona ir pārkarsusi saulē, ūdenī doties lēnām. Pretējā gadījumā var notikt strauja temperatūras maiņa, kas var izraisīt muskuļu krampjus vai sirdsdarbības un asinsrites traucējumus. Vizinoties ar ūdens transportlīdzekli, drošībai nepieciešams uzvilkt glābšanas vesti.

Slīcēju var glābt tikai cilvēks, kurš labi apguvis peldēšanas tehniku un zina paņēmienus, kā satvert cietušo un izvilkt viņu krastā. Personai, kura steigusies palīgā slīcējam, jāatceras parūpēties arī par savu drošību, izmantojot kādu peldlīdzekli, norāda VUGD. Savukārt no krasta slīcējam var sniegt palīdzību, pametot virvi vai kādu peldošu priekšmetu, kas palīdzētu noturēties virs ūdens.

Dienests atgādina, ka nelaimes gadījumā glābējus nekavējoties jāizsauc pa tālruni 112 un pēc iespējas precīzāk jānorāda nelaimes vietas koordinātas un piebraukšanas iespējas. Pēc izsaukuma glābēji ir jāsagaida un jānorāda cietušā atrašanās vieta.

Komentāri (10)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu