Studenti pagaidām neprotestēs pret nepietiekamo finansējumu augstākajai izglītībai

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Neskatoties uz to, ka Latvijas Studentu apvienība (LSA) paudusi kritiku par nākamā gada budžeta projektu, LSA valde šodien tomēr nevienojās par protesta akcijas rīkošanu.

Kā informēja LSA, šāds lēmums pieņemts, jo pagaidām tas būtu bijis pārāk sasteigti. Sarunas par protesta formām varētu atsākt nākamā gada pavasarī. Līdz tam LSA mēģinās izglītot studentus par to, kāpēc LSA ir neapmierināta un par ko tā vēlas cīnīties.

Kā ziņots, LSA uzskata, ka plānotais nākamā gada budžets ir pretrunā ar Augstskolu likumu, kas nosaka, ka, iesniedzot Saeimai gadskārtējo valsts budžeta projektu, tajā jāparedz ikgadējs finansējuma pieaugums studijām valsts dibinātās augstskolās, ne mazāks par 0,25% no iekšzemes kopprodukta, līdz valsts piešķirtais finansējums studijām valsts dibinātās augstskolās sasniedz vismaz 2% no iekšzemes kopprodukta.

Par savu neapmierinātību, kā arī iespējamo likuma pārkāpumu LSA informējusi arī ģenerālprokuroru. Tomēr, tā kā atbilde varētu tikt saņemta jau pēc budžeta pieņemšanas, studenti decembra otrās nedēļas sākumā gatavi rīkot protestu.

Jau ziņots, ka Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors izvērtējis LSA iesniegumu par budžeta līdzekļiem izglītības nozarei un pārsūtījis to Finanšu ministrijai.

Finanšu ministrija ir saņēmusi no Ģenerālprokuratūras pārsūtīto LSA prasību par pretlikumīgas rīcības novēršanu saistībā ar finansējuma nepalielināšanu augstākajai izglītībai. Pašlaik ministrijas speciālisti rūpīgi izvērtē prasībā paustos argumentus un to pamatotību, lai divu nedēļu laikā varētu sniegt savu atbildi, informēja Finanšu ministrijas Komunikācijas departamenta direktora vietniece Maija Straupmane.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu