Noraida NA rosinājumu noteikt ārvalstu pilsoņu bērniem pienākumu mācīties latviešu skolās

BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Koalīcijas partneri «Vienotība» un Zaļo un zemnieku savienība noraidījuši Nacionālās apvienības (NA) rosinājumu noteikt ārvalstu pilsoņu bērniem par pienākumu mācīties latviešu skolās, žurnālistiem pirmdien pēc koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes teica premjerministre Laimdota Straujuma («Vienotība»).

NA līdzpriekšsēdētājs un Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars norādīja, ka priekšlikuma saturs neattiecas uz Latvijas iedzīvotājiem - Latvijas pilsoņiem, nepilsoņiem, vai Eiropas Savienības, kā arī Eiropas ekonomiskās zonas pilsoņiem.

«Priekšlikums attiecās uz ārvalstniekiem, piemēram, uz personām, kuri iegūst termiņuzturēšanās atļaujas. Mazākumtautību skolas nebūtu pieejamas šiem bērniem. Tas ir nolūkā veicināt integrācijas procesu,» viņš paskaidroja.

Dzintars arī akcentēja NA pozīciju par nepieciešamību Latvijā pilnībā pāriet uz izglītību latviešu valodā.

Iepriekš jautājumu par pilnīgu pāreju uz mācībām skolās tikai latviešu valodā NA pārrunāja ar izglītības un zinātnes ministri Mārīti Seili.

Līdz šī gada beigām Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) gatavos pētījumu par progresu attiecībā uz valodas zināšanām gan jauniešu, gan pieaugušo vidū. Izglītības ministre arī norādīja, ka panākta vienošanās tikties ar NA frakciju vēlākais nākamā gada janvārī, lai varētu «vēlreiz racionāli spriest par šo situāciju».

Seile uzsvēra, ka ministrijas darba kārtībā nav jautājuma par pilnīgu pāreju uz mācībām valsts valodā mazākumtautību skolās. «Arī tuvākajā laikā neplānojam to darīt,» viņa teica.

Tāpat iepriekš Seile intervijā LTV raidījumam «Rīta Panorāma» norādīja, ka neatbalsta ideju par pāriešanu uz mācībām tikai latviešu valodā no 2018.gada.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu