«Krievu hītu radio» vēršas Satversmes tiesā par izmaiņām programmu valodas regulējumā

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Lita Krone/LETA

Pēc SIA «Krievu hītu radio» sūdzības Satversmes tiesā (ST) ierosināta lieta par izmaiņām radio programmu valodas regulējumā, aģentūru LETA informēja ST pārstāvji.

Kā vēsta ST pārstāvji, pēc «Krievu hītu radio» konstitucionālās sūdzības, kurā pausts viedoklis, ka izmaiņas regulējumā aizskar tās tiesības uz īpašumu, proti, tiesības veikt komercdarbību, ST ierosināja lietu «Par Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārejas noteikumu 27.punkta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1.pantam, 100.panta pirmajam teikumam un 105.pantam».

Apstrīdētā norma noteic, ka tāda elektroniskā plašsaziņas līdzekļa radio programma, kuram izsniegtajā radio programmas apraides atļaujā ir noteikts vai no tās izriet, ka radio programmas daļa valsts valodā nedrīkst būt mazāka par 50%, sākot ar 2016.gada 1.janvāri, ir valsts valodā. Elektroniskais plašsaziņas līdzeklis, kura radio programma, sākot ar 2016.gada 1.janvāri, ir valsts valodā, līdz 2015.gada 31.decembrim pārreģistrē savu apraides atļauju. Pārreģistrētā apraides atļauja stājas spēkā 2016.gada 1.janvārī.

«Krievu hītu radio» ir elektroniskais plašsaziņas līdzeklis, un tai ir izsniegtas vairākas radio programmu apraides atļaujas. Saskaņā ar minētajām atļaujām 50% radio programmas jāveido latviešu valodā.

Saskaņā ar apstrīdēto normu tas, ka no 2016.gada 1.janvāra visa radio programma būs jāveido latviešu valodā, varot negatīvi ietekmēt sūdzības iesniedzēja komercdarbību. Turklāt tas, ka apstrīdētā norma tiks piemērota arī tiem plašsaziņas līdzekļiem, kuriem jau ir izsniegtas radio programmas apraides atļaujas, esot pretrunā ar tiesiskās paļāvības principu.

Visbeidzot, apstrīdētā norma ierobežojot vārda brīvību, jo tiekot ierobežotas gan elektroniskā plašsaziņas līdzekļa iespējas sniegt informāciju savai auditorijai, gan auditorijas iespējas informāciju saņemt. Tādējādi pastāvot iespēja, ka sūdzības iesniedzēja zaudēs savu radio programmu mērķauditoriju.

Lietas sagatavošanas termiņš ir 2015.gada 3.decembris. Par lietas izskatīšanas procesa veidu un datumu tiesa lems pēc lietas sagatavošanas.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu