Straujumas parlamentārais sekretārs Kols varētu zaudēt amatu

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Lūka/LETA

Ministru prezidentes parlamentārais sekretārs Rihards Kols (VL-TB/LNNK) varētu zaudēt amatu saistībā ar parakstīšanos par Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanu bēgļu jautājumā.

Ārkārtas sēdes sasaukšanai nepieciešami 34 deputātu paraksti, un tieši Kola paraksts bijis pēdējais nepieciešamais. Kopumā par šo ierosinājumu bija parakstījušie 45 deputāti no Latvijas Reģionu apvienības, «No sirds Latvijai», «Saskaņas» un nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK).

Šādu VL-TB/LNNK rīcību «Vienotība» vērtē kā koalīcijas līguma pārkāpumu

«Vienotības» Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Kārlis Šadurskis (V) norādīja uz koalīcijas līguma punktu, kurā noteikts, ka partneri nevar atbalstīt opozīcijas ierosinātu Saeimas ārkārtas sēžu sasaukšanu, ja par to nav pieņemts atšķirīgs koalīcijas partneru lēmums.

Politiķis piebilda, ka šo jautājumu varētu pārrunāt nākamajā valdošās koalīcijas sanāksmē.

Pēc Šadurska domām, VL-TB/LNNK pārstāvjiem būtu jājautā, vai viņi grib turpināt strādāt ar pašreizējiem partneriem.

«Kādreiz ir grūti atšķirt ziloņa trauku veikalā veiklās kustības no apzinātas rīcības,» norādīja politiķis.

Savukārt VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars, komentējot pārmetumus par koalīcijas līguma pārkāpumu, vaicāja, vai parakstīt kopā ar opozīciju ierosinājumu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļu atlaišanu nav vērtējams kā koalīcijas līguma pārkāpums. Tāpat Dzintars šaubījās, vai pieņemt nostāju bēgļu politikā, ignorējot nacionālās apvienības nostāju, atbilst koalīcijas principam saskaņot svarīgus jautājumus.

«Mēs vienmēr esam savu nostāju pauduši, mēs esam noraizējušies par šo situāciju un izmantojam visas iespējas, lai pievērstu sabiedrības uzmanību,» sacīja Dzintars, skaidrojot, kāpēc VL-TB/LNNK atbalstīja ierosinājumu par ārkārtas sēdes sasaukšanu.

Paraksti par ārkārtas sēdes sasaukšanu tika vākti vakar, un pēc Saeimas sēdes «Vienotības» un VL-TB/LNNK politiķi ilgāku laiku bija palikuši sēžu zālē, pārrunājot šo jautājumu. Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, Straujuma jau vakar esot informējusi Kolu, ka viņu varētu atbrīvot no šī amata. Oficiāli šāds lēmums vēl nav pieņemts.

Šadurskis, lūgts komentēt iespēju atbrīvot no amata valdības vadītājas parlamentāro sekretāru, sacīja, ka «būtu konsekventi un loģiski, ja Ministru prezidente izraudzītos citu parlamentāro sekretāru». «Tas tieši ir parlamentārā sekretāra uzdevums - nodrošināt komunikāciju starp Ministru kabineta locekļiem un Saeimu. Tas ir primārais parlamentārā sekretāra uzdevums, un šī nav komunikācijas nodrošināšana,» norādīja politiķis.

Savukārt Dzintars pauda, ka Kols pildījis savus pienākumus pēc labākas sirdsapziņas. Šajā pusgadā, kad norisinājās Latvijas prezidentūra, Kols ieguldījis lielu darbu, piedalījies neskaitāmās sanāksmēs. «Un neviens viņam nevar pārmest, ka viņš rīkojies saskaņā ar savu sirdsapziņu un partijas ideoloģisko pārliecību,» teica VL-TB/LNNK līderis.

Kā ziņots, Saeimas ārkārtas sesijas sēdē deputāti šodien kvoruma trūkuma dēļ līdz galam neizskatīja opozīcijas partiju un nacionālās apvienības iesniegto lēmumprojektu uzdot Ministru kabinetam sniegt skaidrojumus bēgļu jautājumā.

Saeimas sēdē kvoruma nebija, jo balsojumā nepiedalījās «Vienotības» un Zaļo un zemnieku savienības deputāti. Kvoruma trūkuma dēļ sēde tika pasludināta par slēgtu.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu