ASV: Krievijas jūras spēku stiprināšana ir vērsta uz NATO izaicināšanu

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: AFP/SCANPIX

Krievija veido «tērauda loku», lai izaicinātu un konfrontētu NATO, otrdien paziņoja ASV Jūras spēku Eiropā un NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Neapolē komandieris Marks Fergusons, ziņo aizsardzības nozares laikraksts «Defense News».

Fergusons norādīja, ka Krievijas jūras spēki ir kļuvuši agresīvāki un spējīgāki. Pēc viņa teiktā, tie reaģē tieši uz NATO flotes priekšrocībām. «Viņi signalizē un brīdina mūs, ka jūrniecības sfērā notiek sacensība,» atzīmēja Fergusons.

Komandieris piebilda, ka Krievijas militāro spēku valodā redzamas pazīmes, kas parāda tiešu izaicinājumu un konfrontāciju ar NATO. Jauns elements Krievijas darbībās esot arī ātras reaģēšanas spēja.

Krievijas drošības politikas atkārtotu militarizāciju apstiprina «tērauda loka» veidošana no Arktikas līdz Vidusjūrai, stratēģiski izvietojot savas pretgaisa aizsardzības, spārnoto raķešu sistēmas, kā arī jauna veida bruņojumu, uzskata Fergusons. Viņš norādīja, ka Krievija attīsta spējas arī jūrniecības sfērā. Savukārt bāze Sīrijā ļauj Krievijai demonstrēt varu arī Vidusjūras austrumos. Pēc Fergusona teiktā, Krievijas iecere ir kavēt NATO operācijas.

Komandieris atzīmēja, ka uz zemes Krievija varētu vērsties pret Melnās jūras valstīm, Ukrainu, Poliju un Baltijas valstīm.

Fergusons norādīja arī uz Krievijas zemūdeņu spēku profesionalitātes un darbības ātruma palielināšanos. Viņš atzīmēja, ka Krievija savās militārajās darbībās iekļauj arī kosmosa, informācijas, kiberkara un hibrīdkara elementus, lai traucētu NATO lēmumu pieņemšanu.

Krievija savas vienības trenējot reaģēt ātri un bez brīdinājuma doties ceļā. Arī lēmumu pieņemšana kļūstot arvien centralizētāka. «Mēs redzam arvien vairāk pēkšņu mācību, kas vērstas uz strauju mobilizāciju un kustību, kuru organizē centrālais štābs. Mēs esam redzējuši daudz kuģu, kas dodas ceļā drīz vien vai vispār tūlīt pēc pavēles saņemšanas,» stāstīja Fergusons.

Viņš uzskata, ka, lai tiktu galā ar šiem izaicinājumiem, NATO būtu jāattīsta augstas kara cīņas prasmes. Militārajiem spēkiem vajadzētu būt gataviem izsaukumam uz karadarbības vietu nekavējoties. Fergusons uzskata, ka NATO ir jāinvestē, lai neatpaliktu no Krievijas augošajām iespējām.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu