Uz Latviju pārvietotajai ģimenei Eritrejā palicis viens no bērniem

BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Uz Latviju pārvietotajai eritriešu ģimenei Eritrejā palicis viens no bērniem, intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis («Vienotība»).

Ministrs paskaidroja, ka iemesli tam, kādēļ viens no bērniem palicis Eritrejā ir ļoti dažādi, taču zinot to, cik riskantā ceļojumā šīs personas dodas, lai nokļūtu Eiropā, tas bijis viņu lēmumus. «Jebkurā gadījumā viņiem tiesības ir apvienot ģimeni.

Ja [tiks] piešķirts bēgļa statuss, tad bērns [Latvijā ierasties varēs] nekavējoties, ja alternatīvo statusu – būs nepieciešama ilgāka procedūra,»

skaidroja Kozlovskis.

Ministrs atzina, ka šī jautājuma risināšana prasīšot zināmu piepūli, jo Eritreja ir totalitāra valsts un tajā valda diktatorisks režīms.

Jau ziņots, ka piektdien, 5.februārī, Eiropas Savienības (ES) pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas sešas personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Uz Latviju pārvietotas divas ģimenes - no Sīrijas un Eritrejas, tai skaitā divi pirmsskolas vecuma bērni.

Personas ieradās Latvijā vēlā piektdienas vakarā, neilgi pirms pusnakts un patlaban atrodas Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos.

Pēc ierašanās Latvijā, atbilstoši starptautiski noteiktajām procedūrām un Patvēruma likuma prasībām Valsts robežsardzes amatpersonas veica sākotnējās darbības, proti, iesniegumu pieņemšanu, personas iepazīstināja ar patvēruma meklētāja tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā, veica sākotnējo aptauju, ievadīja personu pirkstu nospiedumus «Eurodac» sistēmā un izsniedza patvēruma meklētāja dokumentus.

Pēc garā ceļa un nepieciešamo formalitāšu nokārtošanas, ģimenēm nedēļas nogalē plānota atpūta, bet jaunnedēļ Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks padziļinātas intervijas un nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei turpmākām darbībām un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Tāpat pakāpeniski nākamnedēļ darbu ar pārvietotajām ģimenēm uzsāks citas valsts un nevalstiskās institūcijas, kam jānodrošina sociālekonomiskās iekļaušanas pasākumi.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu