«Liepājas metalurgs» zaudē tiesā par letālu nelaimes gadījumu darbā

BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Lūka/LETA

=«Liepājas metalurgs» zaudējis tiesā par letālu nelaimes gadījumu darbā.

Augstākās tiesas (AT) preses sekretāre Baiba Kataja informēja, ka stājies spēkā spriedums, ar kuru noraidīts maksātnespējīgās AS «Liepājas metalurgs» (LM) pieteikums par Valsts darba inspekcijas (VDI) lēmuma atcelšanu saistībā ar 2012.gada janvārī notikušu nelaimes gadījumu darbā, kura rezultātā divi darbinieki nomira.

AT Administratīvo lietu departaments 7.marta rīcības sēdes nolēma neierosināt kasācijas tiesvedību, jo apelācijas instances tiesa vispusīgi, pilnīgi un objektīvi izvērtējusi lietā būtiskos apstākļus un pareizi interpretējusi lietā piemērojamās tiesību normas.

AT ieskatā darba devējam ir pienākums ne tikai nodrošināt darba aizsardzības sistēmu, bet saskaņā ar Darba aizsardzības likumu tai ir pienākums nodrošināt arī darba aizsardzības sistēmas darbību uzņēmumā.

Administratīvā apgabaltiesa ar 2015.gada 11.jūnija spriedumu atzina, ka notikušais nelaimes gadījums ir sekas tam, ka LM nebija pienācīgi veikti darba aizsardzības pasākumi, jo pieteicēja kā darba devēja nebija nodrošinājusi, ka darba vietā nebūtu iespējama piekļuve bīstamai zonai bez atbildīgās personas ziņas, konstatējamas nepilnības darba drošības instrukciju saturā un instruktāžu veikšanā, drošības zīmes un drošības sistēmas ceha ražotnē nebija atbilstošas ražotāja norādēm un ceha darba ikdienas faktisko apstākļu specifikai, savukārt krāsns kausa ratiņu drošības signalizācija nav atzīstama par pietiekamu personu brīdināšanai.

Nelaimes gadījums, kurā apdegumus guva divi darbinieki, kuri no gūtajām traumām vēlāk mira, LM notika 2012.gada 18.janvārī. VDI pārbaudē secināja, ka letālā nelaimes gadījuma cēloņi ir bīstamās darba zonas - erkera apkalpošanas platformas - neaprīkošana ar atbilstošām drošības zīmēm, proti, skaņas un gaismas signāliem, darba vides risku nepilnīga novērtēšana un attiecīgi nepilnvērtīga darba aizsardzības pasākumu plāna izstrādāšana, kā arī trūkumi darba drošības instrukciju saturā, darba organizācijā un kontrolē.

Nelaimes gadījums noticis, darbiniekiem neievērojot arī instrukciju prasības.

LM tiesā iesniedza sūdzību par VDI lēmuma atcelšanu. Kā pirmās instances, tā apelācijas instances tiesa pieteikumu noraidīja.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu