No Latvijas valstspiederīgo ģimenēm Anglijā šogad izņemti 11 bērni

BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: PantherMedia/Scanpix

No Latvijas valstspiederīgo ģimenēm ārvalstīs šogad izņemti 11 bērni, aģentūra BNS uzzināja Tieslietu ministrijā (TM), kas nesen uzsākusi izglītojošus pasākumus vecākiem par tiesību normām dažādās valstīs, kur ir lielākās latviešu kopienas, un plāno sniegt arī juridisku palīdzību.

Visi gadījumi bijuši Lielbritānijā. Pēc TM rīcībā esošās informācijas iemesli bērna šķiršanai no ģimenes bijusi vardarbība ģimenē, alkohola un narkotiku atkarība ģimenē, kā arī nepilngadīgā pamešana novārtā.

Neviena no šīm lietām nav adopcijas procesā, bet tiek lemts, vai bērns var atgriezties pie vecākiem, kā arī tiek vērtēti radinieki Latvijā, kuriem nepilngadīgo varētu nodot, ja pie vecākiem atgriezties nebūs iespējams.

TM norādīja, ka kopumā šogad ar ārzemju kolēģiem risinātas 17 sadarbības lietas, kas skārušas visdažādākos ar bērnu tiesībām saistītus jautājumus, un astoņās no tām bērni šķirti no ģimenes. Sadarbības lietas ne vienmēr esot saistītas ar bērnu izņemšanu, tie varot būt arī gadījumi, kad Latvijas valstspiederīgie interesējas par iespēju adoptēt bērnus ārvalstīs.

Jau ziņots, ka TM pašlaik ir publicējusi vadlīnijas bērnu aprūpes nodrošināšanai Lielbritānijā, reaģējot uz gadījumiem, kad vietējie dienesti šķīruši bērnus no Latvijas valstspiederīgo ģimenēm dažādu pārkāpumu dēļ, kad nav ievērota vietējā likumdošana. Šādas vadlīnijas top arī par citām valstīm.

Tāpat ministrijā tiek apspriesta iespēja finansiāli atbalstīt Latvijas valstspiederīgos, apmaksājot advokāta otrreizēju konsultāciju 200 eiro apmērā, kā arī tiesas procesa izdevumus 1300 eiro apmērā. TM valsts sekretāra vietniece Irēna Kucina iepriekš skaidroja, ka finanšu palīdzību varēs saņemt personas, kas kvalificējas juridiskas palīdzības saņemšanai. «Ja otrreizējā konsultācija ir ar negatīvu saturu, tad valsts atbalsts beigtos. Bet, ja mēs redzam, ka ir pozitīvs rezultāts, pasakot, ka lieta ir cerīga, valsts turpinātu nodrošināt limitētu palīdzību - ap 1300 eiro uz vienu tiesvedības procesu,» par priekšlikumu iepriekš stāstīja Kucina.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu