Aptauja: Militāra konflikta gadījumā valsti pamestu trešdaļa iedzīvotāju

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis
 

Gadījumā, ja Latvijā izceltos ārēju spēku izraisīts militārs konflikts, valsti pamestu nedaudz vairāk par trešo daļu aptaujāto iedzīvotāju, bet tajā paliktu puse, liecina aizvadītā gada novembrī pēc Aizsardzības ministrijas (AM) pasūtījuma Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs «SKDS» veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja.

Jautāti, kā viņi rīkotos, ja Latvijā izceltos ārēju spēku izraisīts bruņots konflikts, 51% Latvijas iedzīvotāju norādīja, ka viņi valstī paliktu, tajā skaitā 24% atbildēja, ka Latvijā «noteikti paliktu». To, ka šajā gadījumā no valsts aizbrauktu, atzina 37%, tajā skaitā «noteikti aizbrauktu» - 14%.

Analizējot sociāldemogrāfisko grupu atbildes, vērojams, ka visbiežāk nekā caurmērā to, ka Latvijā paliktu, norādīja vīrieši, respondenti, kuriem ir 46 gadi un vairāk, aptaujātie ar pamata vai vidējo izglītību, pētījuma dalībnieki ar latviešu sarunvalodu ģimenē, nestrādājošie, iedzīvotāji ar vidēji zemiem, vidējiem vai augstiem ienākumiem, Pierīgā, Vidzemē vai Zemgalē dzīvojošie, kā arī lauku apvidu iedzīvotāji.

Reklāma

Savukārt to, ka no Latvijas aizbrauktu, biežāk nekā caurmērā atzina sievietes, respondenti vecumā no 17 līdz 45 gadiem, aptaujātie ar augstāko izglītību, iedzīvotāji ar krievu sarunvalodu ģimenē, strādājošie, aptaujas dalībnieki ar zemniem ienākumiem, kā arī Latgalē dzīvojošie.

AM informē, ka 2015.gada novembrī pēc ministrijas pasūtījuma «SKDS» veica Latvijas iedzīvotāju aptauju, kurā respondentiem lūdza novērtēt gada laikā notikušās izmaiņas aizsardzības jomā un paust savu vērtējumu par aktuāliem aizsardzības jautājumiem.

Nejaušā izlasē visos Latvijas reģionos tiešā intervijā tika aptaujāti 1022 pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 17 līdz 74 gadiem.

Saistītie raksti
Ja bez ierobežojumiem varētu dzīvot jebkur, Latvijā paliktu vien 34,7%

Ja bez ierobežojumiem varētu dzīvot jebkur, Latvijā paliktu vien 34,7%

Pērn aizbraukšanu no Lietuvas deklarējuši par ceturtdaļu vairāk emigrantu nekā aizpērn

Pērn aizbraukšanu no Lietuvas deklarējuši par ceturtdaļu vairāk emigrantu nekā aizpērn

Jaunie ārsti gatavi emigrēt, ja pēc rezidentūras piespiedu kārtā būs jāstrādā reģionos

Jaunie ārsti gatavi emigrēt, ja pēc rezidentūras piespiedu kārtā būs jāstrādā reģionosApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Ķekava, 180000 EUR
Māja
Māja, Cēsis, 83000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 190000 EUR