Papildu pierādījumu vākšanas dēļ atliek Juraša prasības skatīšanu par atbrīvošanu no darba KNAB

 

Administratīvā rajona tiesa līdz 19.decembrim atlikusi pēc bijušā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieka Jura Juraša pieteikuma pret KNAB ierosināto lietu par viņa atbrīvošanu no amata. Kā paskaidroja tiesā, lietas izskatīšana atlikta, jo administratīvajā lietā vēl nepieciešams vākt pierādījumus.

Tiesā vērsās gan Jurašs, gan arī ilggadējā KNAB amatpersona Juta Strīķe, kā arī bijusī KNAB Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore.

Jau ziņots, ka KNAB tika veikta reorganizācija un ar KNAB nu jau bijušā priekšnieka Jaroslava Streļčenoka rīkojumu tika izveidota vērtēšanas komisija, kas konstatēja, ka četru darbinieku profesionālā kvalifikācija un pieredze neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidotajiem amatiem izvirzītajām obligātajām profesionālās kvalifikācijas un pieredzes prasībām.

Reklāma

KNAB 16 darbiniekiem, kuru amata vietas reorganizācijā tikušas likvidētas, tika piedāvāts turpināt dienesta tiesiskās attiecības kādā no KNAB strukturālo izmaiņu rezultātā izveidotajiem amatiem. Vērtēšanas komisija konstatēja, ka darbinieki atbilst jaunizveidotajiem amatiem noteiktajām obligātajām profesionālās kvalifikācijas un pieredzes prasībām, turklāt nevienam no minētajiem darbiniekiem netiek piedāvāts zemāks atalgojums.

Starp iepriekšminētajiem četriem darbiniekiem, ar kuriem dienesta tiesiskās attiecības tiek izbeigtas, ir Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Jurašs, viņa vietnieks Mārtiņš Lode, Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Šikore. Rīkojumu, kas paredz izbeigt dienesta tiesiskās attiecības, saņēmusi arī kāda Juridiskās nodaļas galvenā speciāliste.

LETA jau ziņoja, ka Augstākā tiesa (AT) oktobrī nolēma neierosināt kasācijas tiesvedību par apelācijas instances spriedumu, ar kuru birojam jāmaksā nauda pašreizējam KNAB darbiniekam Jurim Pujātam un bijušajam Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšniekam Jurašam. Līdz ar AT lēmumu Rīgas apgabaltiesas spriedums ir stājies spēkā, aģentūra LETA noskaidroja AT.

Apelācijas instance savukārt noraidīja mazpazīstamo darbinieku prasības, taču apmierināja Juraša un Pujāta prasības. Tiesa nolēma piedzīt no KNAB par labu Jurašam neizmaksāto naudas balvu 300 eiro apmērā, bet par labu Pujātam - neizmaksāto naudas balvu 200 eiro apmērā.

Apelācijas instances tiesa atzina, ka darba devējs ir pārkāpis atšķirīgas attieksmes aizliegumu, radījis Jurašam un Pujātam nelabvēlīgas sekas un naudas balva samazināta nepamatoti.

  Saistītie raksti
  Tiesa liek KNAB maksāt Jurašam 1800 eiro lielus zaudējumus un morālā kaitējuma atlīdzinājumu

  Tiesa liek KNAB maksāt Jurašam 1800 eiro lielus zaudējumus un morālā kaitējuma atlīdzinājumu

  Tiesa atkal «soda» KNAB: Strīķei par pazemināšanu amatā jāizmaksā € 13 000

  Tiesa atkal «soda» KNAB: Strīķei par pazemināšanu amatā jāizmaksā € 13 000

  Strīķe: Streļčenoks piecus gadus strādājis oligarhu lietā minēto labā

  Strīķe: Streļčenoks piecus gadus strādājis oligarhu lietā minēto labā  Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

  Seko mums Facebook lapā

  Dzīvoklis
  Dzīvoklis, Rīga, 165000 EUR
  Zeme
  Zeme, Engures pag., 14500 EUR
  Dzīvoklis
  Dzīvoklis, Rīga, 330000 EUR