Skandālos ierautie VID un KNAB piedzīvojuši būtisku iedzīvotāju uzticēšanās zudumu

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Publiskos skandālos ierautie Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēdējos gados ir piedzīvojuši būtisku iedzīvotāju uzticēšanās zudumu, atsaucoties uz laikraksta pasūtīto SKDS pētījumu, vēsta «Neatkarīgā».

Pēdējā gada laikā abas šīs iestādes ir iekļuvušas starp tām, kurām iedzīvotāji Latvijā uzticas vismazāk, atpaliekot vien no partijām, Saeimas un valdības. KNAB negatīvais reitings šogad decembrī bijis mīnus 28,4, bet VID - mīnus 19,6.

Uzticēšanās abām šīm iestādēm pēdējos gados arvien samazinājusies. 2014.gada izskaņā KNAB uzticējās 41% aptaujāto, pērn - 40%, bet šogad - vairs tikai 29%. Līdzīgi VID 2014.gada nogalē uzticējās 49% aptaujāto, pērn - 46%, bet šogad - vairs tikai 34%.

Negatīvs uzticēšanās reitings šogad bijis arī tiesām - mīnus 3,8 - un prokuratūrai - mīnus 0,7, taču uzticēšanās tām nav kritusies tik būtiski. Arī uzticēšanās tiesībsargam un Valsts policijai pēdējos gados nav būtiski mainījusies, un viņu reitings šā gada izskaņā bijis attiecīgi plus 23,5 un plus 16,9. Cilvēki policijai uzticas vairāk nekā tiesībsargam, taču augstāks pozitīvais reitings sasniegts tāpēc, ka lielākai cilvēku daļai nav bijis viedokļa par tiesībsarga darbu.

Pozitīvs reitings - plus 1,8 - vēl ir Valsts kontrolei, taču uzticēšanās tai pēdējos gados piedzīvo strauju lejupslīdi: 2014.gada beigās Valsts kontrolei uzticējās 57% aptaujāto, pērn - 50%, bet šogad - 41%.

SKDS direktors Arnis Kaktiņš spriedis, ka pašreizējais tiesībsargs Juris Jansons ir aktīvs - sistemātiski nāk klajā ar jauniem paziņojumiem - un attiecīgi tiek novērtēts. Salīdzinājumam Valsts kontroles vadītāja Elita Krūmiņa sabiedrības uzmanības lokā iekļūst retāk, un par jebkurām nebūšanām valstī cilvēki varot pavaicāt: «Kāpēc te nekas netiek kontrolēts?»

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu