Rakstīt komentāru
Rādīt
Visus Reģistrētos Ieteiktos
Jaunākos vispirms
 1. J

  Nolikvidēt, kā mūsu pieredze rāda, var ļoti ātri. Izvērtēt , diemžēl, sāk pēc tam, kad jau ir par vēlu.

  0
 2. iconPēteris Viesulis 2017. g. 12. janvārī 00:48

  Pirmo reizi dzirdu, ka Mūzikas akadēmijā negatavo mūzikas pedagogus! To jau var izdomāt tikai slikti informētie RPIVas studenti. Tikai tur prasības augstākas, nekā RPIVĀ, tas gan.

  0
 3. S

  Nezinu gan, kas tur nesāpīgs būs . Tieši tā - pēc pirmā semestra, vaaarbūt gada, RPIVA studenti varēs maksāt tāpat kā pārējie .. un kas attiecās uz mācību programmām - specializēto programmu studentiem šī nesāpīgā "reorganizācija" būs īpaši sāpīga . Tādas programmas kā Dejas un ritmikas skolotāji un Mūzikas skolotāji Latvijā nekur citur netiek realizētas. Un ļoti apšaubu, ka pēkšņi, līdz septembrim, tādas kaut kur uzradīsies . Mūziķiem ir Vītoli, jā, taču dejotājiem gan tā pašvakāk . Katrā skolā tomēr akcents tiek likts uz kaut ko citu . Vītolos tiek apmācīti preofesionāli mūziķi un horeogrāfi kā izpildītāji . RPIVA piedāvā apgūt tieši pedagoģisko pusi, kas lielai daļai arī ir viss, kas nepieciešams . Ne visiem jābūt operas skatuves cienīgiem baletdejotājiem . Lai nu kā, neuzskatu, ka šis ir prātīgi .. atļaujiet vismaz iesākušajiem studentiem pabeigt un jaunus neuzņemiet, lai nav tā, ka naudiņa un laiks pa velti izšķiesti .

  1
 4. R

  Atceros, ka Policijas akademijas studentiem ar solija pariesanu uz LU nesapigu. Un kads bija rezultats? Na jau studentiem labveligs...

  2
 5. j

  vai studentiem tur būs kas īpaši sāpīgs - šaubos.
  un macībspēkiem arī nekas būtiski jau nemainās - jo attiecīgajiem studentiem tās mācību programmas kādam ir jāmāca.
  bet vissāpīgāk tas būs rektorei - atrast vietu kur šitādu algu maksā būs pagrūti.
  visādi citādi - mazu valsts finansētu augstskolu mums ir ļoti daudz un studiju programmas tur stipri vien pārklājas. ja šāda apvienošana samazina valsts finsēto studiju programmu izmaksas uz vienu studentu - sabiedrība (nodokļu maksātāji) tikai iegūst.

  1
 6. $

  Nepatīkamais ir tas ka RPIVA 85% studiju bija par maksu, un studenti izvēlējās tieši šo augstskolu, un nevis LU, kura programma it kā tā pati tikai kvalitāte cita, un tagad redzot kā nāk kāposts LU sagribēja to sev.
  Varbūt augstskolai ir jāatsakās no tām 15% budžeta vietu??

  7
 7. I

  Re cik vienkārši var tikt vaļā no apmeram 250 darbiniekiem (t.sk., vismaz 100 augsti izglītotiem un inteliģentiem pasniedzējiem)! Tā jau ir - kam tos vajag? Un "nesāpīgi" būs tikai pirmajā semestrī - pēc tam studentiņi maksās kā mīļie to, ko prasīs! :)
  Kur tad paliek studiju programmu konkurētspēja un lauku jauniešu izvēles iespējas? Tagad visi būs vienādi, jo nebūs kam un ar ko konkurēt! Vienotība laikam grasās startēt uz vēlēšanām? Šī ir "laba" kārtējā priekšvēlēšanu kampaņa!

  6
 8. h

  Kaut kā izliekas, ka apvienošanās ir ļoti laba iespēja radīt jaunas darba vietas dažādiem administrācijas darbiniekiem. Ne jau nu pēkšņi mācību spēku daudzums palielināsies. Tos noteikti "optimizēs".

  2
 9. :

  Ļoti patīk jēdziens "pēc iespējas nasāpīgāk". Lu nesāpēs noteikti, bet - veicot pielīdzināšanu (arī maksas pakalpojums) atklāsies, ka sākotnēji cerēto kvalifikāciju nevar iegūt, jo LU šādu programmu nepiedāvā. Nāksies iet uz citu. Visticamāk, kādu gadiņu nāksies pamācīties ilgāk, jo būs apgūti citi studiju kursi. Savukārt pēc gada nāksies maksāt pilno LU maksu. Nesāpīgi ar pievienoja Policijas akadēmijas studentus. Daži no ceturtā kursa bija spiesti pāriet uz otro.

  9
 10. Bet kas tur studentam varētu būt sāpīgs. Jāmācās kā zem viena, tā zem otra nosaukuma... Sāpīgi tas varētu būt kādiem ekonomiskiem grupējumiem vai... varbūt sabiedrības kopējam naudas makam... Vai arī tieši pretēji - sabiedrības naudas maks iegūtu...

  4
 11. h

  nu ko, sākam apvienot un likvidēt arī augstskolas? vispār jau ir taisnība, ka pārāk daudz dažādas programmas saradušās, kas nenes nekādu pienesumu, tomēr augstskolas pašas apvienot... ne pie kā laba tas nenovedīs... tāpat kā speciālo skolu likvidēšana un bērnu integrēšana parastajās skolās...

  2

Lai pievienotu komentāru no Jūsu interneta pieslēguma, nepieciešams autorizēties ar TVNET, Draugiem, Facebook, Twitter, Google vai Inbox.lv kontu.

Autorizēties

TVNET aicina lasītājus, būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas. TVNET patur tiesības lietotājam liegt pieeju "Komentāriem" un ziņot attiecīgajām tiesībsargājošām iestādēm.

Komentāru noteikumi