«4.maija Deklarācijas klubs» Vējoni aicina nerosināt automātisku pilsonības piešķiršanu

Valsts prezidents Raimonda Vējonis
 

Satraukumu par Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ideju visiem jaundzimušajiem nepilsoņu bērniem automātiski piešķirt Latvijas pilsonību pauduši bijušie Augstākās padomes deputāti, kuri balsoja par valsts neatkarības atjaunošanu un apvienojušies «4.maija Deklarācijas klubā», vēsta raidījums «LNT Ziņas»

Organizācija otrdien Vējonim nosūtījusi vēstuli, kurā norāda, ka ideja par automātisku pilsonību jaundzimušajiem nepilsoņu bērniem būtu pretrunā ar katra indivīda tiesībām brīvi izvēlēties savu un savu nepilngadīgo bērnu pilsonisko saikni ar mītnes zemi vai jebkuru citu valsti.

Prezidenta ierosinājumu viņi sauc par nepieņemamu un norāda, ka kopš 2013.gada jau ir atvieglota kārtība Latvijas pilsonības iegūšanai jaundzimušajiem, jo tam nepieciešama nevis abu vecāku, kā iepriekš, bet tikai viena no vecākiem piekrišana.

Reklāma

Vēstules noslēgumā «4.maija Deklarācijas klubs» Valsts prezidentu aicina nevērsties Saeimā ar ierosinājumu veikt jaunas izmaiņas Pilsonības likumā.

Vējoņa izveidotā sabiedrības saliedēšanas veicināšanas ekspertu grupa ar šādu priekšlikumu klajā nāca pērn novembra beigās.

Saistītie raksti
Kučinskis neatbalsta virzīšanos uz automātisku pilsonības piešķiršanu atsevišķām grupām

Kučinskis neatbalsta virzīšanos uz automātisku pilsonības piešķiršanu atsevišķām grupām

Pilsonības saņemšanai Barišņikovu pārbaudīs Latvijas specdienesti

Pilsonības saņemšanai Barišņikovu pārbaudīs Latvijas specdienesti

ĀM vairākās valstīs novērojusi tautiešu interesi par Latvijas pilsonības atjaunošanu

ĀM vairākās valstīs novērojusi tautiešu interesi par Latvijas pilsonības atjaunošanuApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 31800 EUR
Māja
Māja, Ķekava, 171000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 149000 EUR