LU rektors: Nelemjot par RPIVA likvidāciju, tiktu raidīts signāls, ka augstākās izglītības vide reformām nav gatava

Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks
 

Nelemjot par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidāciju, tiktu raidīts signāls, ka Latvijas augstākās izglītības vide reformām nav gatava, uzskata Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks.

Sarunā ar aģentūru LETA Muižnieks norādīja, ka aptuveni trīs stundas ilgā diskusija Ministru kabinetā saistībā ar RPIVA likvidāciju, pievienojot to LU, ir «ļoti skarba mācība visiem turpmākajiem procesiem».

Vienlaikus viņš izteica pieņēmumu, ka no otras puses tas ir uzmundrinājums tālākām lietām, jo «būtu ļoti slikts signāls, ja pēc trīs mēnešu diskusijas mēs atkal nonāktu pie nekā».

Reklāma

Muižnieka ieskatā, tas liecinātu, ka Latvijas augstākās izglītības vide tiešām nav gatava nekādām pārmaiņām. Taču pārmaiņām ir jābūt, uzsvēra rektors.

«Tad, kad gribam kaut ko izdarīt, sākam meklēt kaut kādas detaļas, kuras vajag risināt, to darot pirms paša procesa, bet svarīgi izvēlēties šīs darbības virzības vektoru,» sacīja Muižnieks, piebilstot, ka, ja sadarbības partneru vidū ir laba griba nodrošināt reformu, tad jautājumus izdosies atrisināt.

Muižnieks pauda, ka RPIVA likvidācija iezīmē divas reformas plaknes - institucionālo un saturisko, piekrītot, ka saturiskā reforma ir būtiskāka, taču vienlaikus bez institucionālas reformas atbalsta uz to nevarot iet.

«Kāpēc turēt Rīgā divas līdzīgas programmas piedāvājošas augstskolas? Varbūt tas nav tīri loģiski no institucionālās sistēmas viedokļa,» teica Muižnieks, uzsverot, ka RPIVA filiāles LU gan ir apņēmusies saglabāt un arī attīstīt.

Muižnieks pieļāva, ka, ja būtu nepieciešams nodalīt tikai pirmsskolas un sākumskolas pedagogu sagatavošanu, tad RPIVA kā skolotāju institūts «lieliski pildītu savas funkcijas - šādā gadījumā varētu no LU izņemt šīs programmas». «Bet tas ir 19.gadsimts, kad tā darbojās. Ja gribam pilnvērtīgu izglītību visos līmeņos, tad tam jābūt universitātē,» secināja LU rektors.

Kā ziņots, Ministru kabinets šodien pēc ilgām diskusijām pieņēma lēmumu ar 1.oktobri likvidēt RPIVA, to pievienojot LU.

Saistītie raksti
IZM no citām RPIVA reorganizācijas atteicās, jo nenodrošinātu resursu efektīvu izlietojumu

IZM no citām RPIVA reorganizācijas atteicās, jo nenodrošinātu resursu efektīvu izlietojumu

RPIVA likvidēs ar 1.oktobri

RPIVA likvidēs ar 1.oktobri

RPIVA likvidācijas procesā izgaismojas nepilnības augstskolu normatīvajā regulējumā

RPIVA likvidācijas procesā izgaismojas nepilnības augstskolu normatīvajā regulējumāApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 60000 EUR
Māja
Māja, Katvaru pag., 380000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 33000 EUR