Otrdiena, 19. jūnijā Vārda dienas: Nils Viktors
Foto: LETA

Valstij līdz 2020.gadam jāturpina kompensēt AS «Latvijas pasts» abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojuma radītos zaudējumus, secināts Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā, kas pieteikts valsts sekretāru sanāksmei.

Valdība 2016.gada 31.maijā uzdeva SM līdz 2017.gada 30. jūnijam iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā priekšlikumu par alternatīvu risinājumu, finansējuma samazinājumu vai avota maiņu attiecībā uz Pasta likumā noteikto pienākumu no valsts budžeta «Latvijas pastam» segt zaudējumus par abonētās preses izdevumu piegādes pakalpojumiem.

Pasta likums paredz Ministru kabinetam noteikt abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu cenas, kuras maksā preses izdevēji pasta komersantam, kam ir noteiktas saistības sniegt universālo pasta pakalpojumu. Līdz 2019.gada 31.decembrim abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus visā Latvijas teritorijā sniegs «Latvijas pasts».

Attiecīgajam komersantam no valsts budžeta kompensē zaudējumus, kas radušies, sniedzot abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus laikposmā no 2013.gada 1. janvāra līdz 2019.gada 31.decembrim, ievērojot nosacījumu, ka netiek kompensēti abonētās preses piegādes pakalpojumu tarifu atlaižu dēļ negūtie ienākumi.

Pēc «Latvijas pasta» sniegtās informācijas, preses izdevēju maksājumi veido 30-47% no faktiskām izmaksām, kuras rodas uzņēmumam, piegādājot abonētos preses izdevumus.

SM analīzē secinājusi, ka, samazinoties abonēto preses izdevumu skaitam un svaram, notiek vienas vienības piegādes cenas sadārdzināšanās, kas rada aizvien lielākus zaudējumus abonēto preses izdevumu piegādes nodrošinātājam.

Savukārt Kultūras ministrija kā mediju nozares politikas veidotāja uzsvērusi, ka esošie atbalsta veidi - ar Pasta likumu noteiktais atbalsts abonēto preses izdevumu piegādei un samazinātā pievienotās vērtības nodokļa likme (12%) - ir nepietiekami, lai sekmētu kvalitatīva satura radīšanu un drukāto mediju ilgtspēju un šajā situācijā nav pieļaujama esošā atbalsta samazināšana, tāpēc ļoti būtiski ir saglabāt esošo atbalsta formu un turpināt kompensēt drukāto mediju piegādes izmaksas.

Latvijas Preses izdevēju asociācija paudusi bažas, ka, palielinot piegādes pakalpojuma cenas, preses izdevēji varētu nonākt bankrota priekšā, kas savukārt negatīvi ietekmētu informācijas plūsmu, tās daudzumu, dažādību un objektivitāti, kā arī neizbēgami radītu labvēlīgu augsni citu valstu mediju un propagandas ietekmes pieaugumam Latvijā.

Savukārt «Latvijas pasts» informējis, ka tiek veikti virkne pasākumu, lai mazinātu piegādes izdevumus, taču kapitālsabiedrībai nav tādu rezervju, lai nodrošinātu pakalpojuma sniegšanu tikai par valdības noteiktajām cenām. Pastāvot mehānismam, kurā universālā pasta pakalpojuma nodrošinātājs nesaņem kompensāciju par sniegtā pakalpojuma radītajiem tīrajiem zaudējumiem, tiek radīts nopietns risks uzņēmējdarbības spējai ilgtermiņā un apdraudēta universālā pasta pakalpojuma nodrošināšanu Latvijas iedzīvotājiem.

SM secinājusi, ka līdz 2019.gada 31.decembrim jānodrošina abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojuma radīto zaudējumu kompensāciju esošā tiesiskā regulējuma ietvarā.

Vienlaikus ministrija rosina Latvijas mediju politikas pamatnostādņu 2016. līdz 2020.gadam īstenošanas plānā iekļaut uzdevumu izvērtēt abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojuma nodrošināšanai nepieciešamo finansējumu un turpmāko rīcību abonēto preses izdevumu piegādes nodrošināšanai pēc 2020.gada

Policija veic izmeklēšanas darbības vienā no Rīgas centra džentelmeņu klubiem
intervija
Psiholoģe: nevar glābt to, kurš nevēlas tikt izglābts
Vakar, , 21:01 Viedokļi
«Saskaņas» premjera amata kandidāts būs Vjačeslavs Dombrovskis
Vakar, 12:29 Latvijā
Politologs šaubās par «Saskaņas» Valsts prezidenta amata kandidāta vilkmi politikā
Vakar, 14:18 Viedokļi
Par «Saskaņas» Valsts prezidenta kandidātu kļūst bīskaps Pēteris Sproģis
Vakar, 12:19 Latvijā
1 no 100 – Saeimas deputāte Inga Bite. Ko tieši viņa ir paveikusi šajā Saeimas sasaukumā?
Vakar, , 21:02 Latvijā

Latvijā

1 no 100 – Saeimas deputāts Einārs Cilinskis. Vai Tu zini, cik esi viņam samaksājis algā?
Vakar, 21:02 Latvijā
Kurzemē pludmalē atrasts noslīcis brūnais lācis
Vakar, 12:48 Latvijā
«Saskaņas» premjera amata kandidāts būs Vjačeslavs Dombrovskis
Vakar, 12:29 Latvijā
Par «Saskaņas» Valsts prezidenta kandidātu kļūst bīskaps Pēteris Sproģis
Vakar, 12:19 Latvijā
1 no 100 – Saeimas deputāte Inga Bite. Ko tieši viņa ir paveikusi šajā Saeimas sasaukumā?
Vakar, , 21:02 Latvijā
Bunkus slepkavība atgādina par kāda uzņēmēja mīklainu pazušanu
Vakar, , 18:15 Latvijā
Raidījums: eksperti atzīst, ka OIK sistēmu atcelt nav iespējams
Vakar, , 17:00 Latvijā
Lūdz apsūdzēt trīs policistus par valsts degvielas piesavināšanos
Vakar, , 16:28 Latvijā
Rinkēvičs: «Vienotība» pēdējā laikā bija kašķīga un sagurusi, bet «Jaunā Vienotība» ir saliedēta
16. jūnijā Latvijā
«Jaunā Vienotība» vēlēšanās startēs kopā arī Jēkabpils reģionālo partiju
16. jūnijā Latvijā
Siguldā no tilta pār Gauju norauti Latvijas valsts karogi
16. jūnijā Latvijā
Specdienesti skaidri neapstiprina, vai pret finanšu ministri sākta organizēta kampaņa
16. jūnijā Latvijā
Savāc 10 000 parakstu, lai simtgades svinībām paredzētos līdzekļus novirzītu vēža ārstēšanai
15. jūnijā Latvijā
Īpašnieks solījis Pāvilostas «māju-kuģi» pārvietot ārpus aizsargjoslas
15. jūnijā Latvijā
Aicina pārbaudīt Dūklava tiesības strādāt ar valsts noslēpumu
15. jūnijā Latvijā
Likvidēts ugunsgrēks Ādažu poligonā
15. jūnijā Latvijā
© TVNET. Visas tiesības paturētas