Foto: Latvijas karavīri trenējas Baltijas lielākajās speciālo operāciju mācībās

Karavīri mācībās Lietuvā
 

Latvijas Speciālo uzdevumu vienība un Zemessardze maijā piedalījās mācībās «Flaming Sword», kur kopīgi ar kaimiņiem trenēja speciālo operāciju spējas, portāls TVNET uzzināja Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS).

Piektdien, 19. maijā, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš Lietuvā apmeklēja starptautisko speciālo operāciju spēku mācību «Flaming Sword 2017» noslēgumu. Mācības notika no 1. līdz 19.maijam un tajās piedalījās arī Latvijas Speciālo uzdevumu vienība un Zemessardze.Mācību viesu dienu apmeklēja arī Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš un Speciālo uzdevumu vienības vadības grupas pārstāvji.

Reklāma

Apvienotās speciālo operāciju spēku mācības «Flaming Sword» pirmo reizi pēc Lietuvas bruņoto spēku Speciālo operāciju spēku iniciatīvas notika 2012.gadā. Tās ir vērienīgākās speciālo uzdevumu operāciju mācības Baltijas reģionā.

Viens no nozīmīgākajiem Latvijas un Lietuvas līdzšinējās sadarbības piemēriem speciālo operāciju jomā ir Latvijas karavīru dienests Lietuvas speciālo operāciju spēku kaujas grupas «Aitvaras» sastāvā starptautiskajā operācijā Afganistānā. Tā bija pirmā reize, kad Lietuvas Speciālo operāciju spēku kaujas grupā tika iekļauti citu valstu karavīri. Latvijas un Lietuvas sadarbība aizsardzības jomā vienmēr ir bijusi ļoti cieša. Līdz ar Baltijas valstu neatkarības atgūšanu aizsākās arī militārā sadarbība starp sauszemes, gaisa, jūras un speciālo operāciju spēkiem, tādējādi sekmējot spēku un resursu savietojamību.

Saistītie raksti
Latvijas karavīri piedalījušies Vācijas konsulāta aizstāvēšanā no talibu uzbrukuma

Latvijas karavīri piedalījušies Vācijas konsulāta aizstāvēšanā no talibu uzbrukuma

Vējonis: Latvijas karavīri ir lielisks sabiedrības saliedētības piemērs

Vējonis: Latvijas karavīri ir lielisks sabiedrības saliedētības piemērs

Latvijas karavīri Austrijā apgūst haubiču izmantošanu

Latvijas karavīri Austrijā apgūst haubiču izmantošanu


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Lapmežciems, 170000 EUR
Zeme
Zeme, Rāmava, 36000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 62000 EUR