Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies angļu val.), lai analizētu mūsu datplūsmu, uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Sīkdatnes mūsu vietā un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem var pārvaldīt arī mūsu sadarbības partneri (trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Analytics). Sīkāk par sīkdatnēm un to dzēšanu lasi šeit

NATO karavīri mācībās apguvuši tā dēvētā Suvalku koridora aizstāvēšanu

Foto: 15min.lt

NATO karavīri militārajās mācībās pagājušajā nedēļas nogalē apguvuši tā dēvētā Suvalku koridora aizsardzību, paziņojuši Lietuvas Bruņotie spēki.

Par Suvalku koridoru tiek dēvēts aptuveni 100 kilometrus plats Lietuvas un Polijas robežas posms - šaurākā vieta starp Krievijas Kaļiņingradas apgabalu ziemeļrietumos un Baltkrieviju austrumos. Kara gadījumā šīs teritorijas ieņemšana bloķētu sabiedrotajiem sauszemes ceļu uz Baltijas valstīm.

Suvalku koridora aizsardzības mācībās bija iesaistīti aptuveni pusotrs tūkstotis Lietuvas, Polijas, Lielbritānijas un ASV karavīru ar smago militāro tehniku un helikopteriem. Tās norisinājās mācību «Geležinis vilkas» («Dzelzs vilks») ietvaros, kas savukārt bija daļa no starptautiskajām mācībām «Saber Strike».

«Šāda operācija notiks pirmo reizi. Viens no mūsu mērķiem ir noslīpēt iemaņas, kas vajadzīgas, lai sabiedrotie varētu ierasties Lietuvā. Tā ir tīri taktiska procedūra - kā viņi pārnāk pāri mūsu robežai, [ienāk] mūsu spēku kontrolētajā teritorijā un dodas dziļāk Lietuvas Republikā,» žurnālistiem pirms mācībām pastāstīja Lietuvas Bruņoto spēku Sauszemes spēku komandieris brigādes ģenerālis Valdemārs Rupšis.

Kopumā mācībās «Geležinis vilkas 2017» no 12. līdz 23.jūnijam piedalās vairāk nekā 5300 karavīri no desmit NATO valstīm - Beļģijas, Lielbritānijas, ASV, Horvātijas, Polijas, Vācijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Portugāles un Lietuvas.

0 Komentāri