Svētdiena, 17. jūnijā Vārda dienas: Alberts Madis
Ilustratīvs attēls |  
Foto: Zane Bitere / LETA

Ne visi galvaspilsētā notiekošie ielu remontdarbi tiks pabeigti līdz 1.septembrim, tomēr visi posmi pie skolu teritorijām būs pabeigti, Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas ārkārtas sēdē sacīja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis Edmunds Valpēters.

Termiņu iekavēšanos Valpēters skaidroja ar pašvaldības AS «Rīgas Siltums» un SIA «Rīgas ūdens», kā arī AS «Sadales tīkls» veicamajiem inženierkomunikāciju remontdarbiem.

Ietvju remontdarbi aizkavēsies Brīvības, Stabu, Dzirnavu un Elizabetes ielā. Brīvības ielas ietvju pārbūves darbus paredzēts pabeigt līdz 9.septembrim, savukārt Dzirnavu ielā paredzētos «Sadales tīkla» remontdarbus paredzēts pabeigt līdz 15.septembrim.

Tāpat Brīvības ielas remontdarbi posmā no Bruņinieku ielas līdz Gaisa tiltam tiks atlikti līdz nākamā gada pavasarim, jo «Rīgas siltums» nepaspēs paveikt visus nepieciešamos remontdarbus tik ātri, lai būtu iespējams šajā posmā uzklāt kvalitatīvu asfalta segumu, skaidroja Vālpēters.

«Plānojot šīs vasaras ielu remontdarbus, departaments visu sakārtos tā, lai līdz mācību laika sākumam visi posmi pie skolu teritorijām būtu pabeigti,» solīja Valpēters.

Viņš atzina, ka departaments ir novērojis gadījumus, kuros abās ielas pusēs tiek veikti nekoordinēti ietvju remontdarbi. Tajā pašā laikā viņš norādīja, ka departamenta uzziņu tālrunī kopš jūlija sākuma esot saņemtas vien 200 sūdzības, no kurām tikai septiņas bijušas saistītas ar pašreizējiem ielu remontdarbiem.

Taujāts par remontdarbu uzraudzības kvalitāti, Valpēters atbildēja, ka par darba realizāciju un ceļu satiksmes regulēšanu remontdarbu laikā ir atbildīgs būvdarbu veicējs. Taču departamenta pārstāvji veicot regulāru objektu apsekošanu.

«Pieredze pierāda, ka sodīšana ne vienmēr nes augļus. Mūsu uzdevums ir pēc iespējas ātrāk likvidēt nepilnības,» sacīja Valpēters, vienlaikus piebilstot, ka visu remontdarbu veicošo uzņēmumu darbībā līdz šim ir novēroti pārkāpumi, par kuriem arī sastādīti sodi. Visi šie sodi ir saistīti ar gājējiem nenodrošinātu pagaidu infrastruktūru, kā to nosaka likums.

Trīs stundas garā Satiksmes un transportu lietu komitejas ārkārtas sēde noslēdzās ar Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvju sniegtā ziņojuma apstiprināšanu. Deputāts Vilnis Ķirsis (V) ierosināja būvdarbu veicējiem dot divas nedēļas laika, lai novērstu pašreizējās nepilnības gājēju pagaidu infrastruktūras nodrošināšanā.

Komitejas vadītājs Vadims Baraņņiks (S) un domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) norādīja, ka, saskaņā ar domes nolikumu, balsot par šādu priekšlikumu šodienas ārkārtas sēdē nedrīkst. Rīgas mērs piebilda, ka priekšlikumus var tikt izskatīts nākamajā domes sēdē, kas paredzēta neilgi pirms Rīgas pilsētas svētkiem.

Kā ziņots, pēc Rīgas domes opozīcijas deputātu aicinājuma ceturtdien norisinājās pašvaldības Satiksmes un transporta lietu komitejas ārkārtas sēde. Ārkārtas sēdes darba kārtībā bija iekļauts jautājumu par satiksmes dalībnieku drošību remontdarbu laikā, kā arī jautājums par ielu remontdarbu plānošanu un to ietekmi uz satiksmi, satiksmes organizāciju un sastrēgumiem.

Iesniegumu par ārkārtas sēdes sasaukšanu parakstīja deviņi deputāti, to starp visi četri opozīcijas frakciju vadītāji - Vilnis Ķirsis (V), Jānis Bordāns (JKP), Baiba Broka (VL-TB/LNNK) un Juris Pūce (LA).

Kritusies Latvijas iedzīvotāju uzticība politiskajām partijām
Šodien, 06:25 Latvijā
Aizdomās par € 1000 kukuļa pieprasīšanu no autovadītāja aizturēti divi policisti
15. jūnijā Latvijā
Ašeradens: Vēlēšanās izšķirsies Latvijas nākotnes scenārijs
Vakar, , 08:15 Viedokļi
Bunkus slepkavības vieta pēc pus mēneša
Vakar, , 21:02 Latvijā
Specdienesti skaidri neapstiprina, vai pret finanšu ministri sākta organizēta kampaņa
Vakar, , 06:21 Latvijā

Latvijā

Raidījums: eksperti atzīst, ka OIK sistēmu atcelt nav iespējams
Šodien, 17:00 Latvijā
Aptauja: pašreizējā Saeima nestrādā labāk par iepriekšējo
Šodien, 13:33 Latvijā
Kritusies Latvijas iedzīvotāju uzticība politiskajām partijām
Šodien, 06:25 Latvijā
Bunkus slepkavības vieta pēc pus mēneša
Vakar, , 21:02 Latvijā
Rinkēvičs: «Vienotība» pēdējā laikā bija kašķīga un sagurusi, bet «Jaunā Vienotība» ir saliedēta
Vakar, , 09:50 Latvijā
Siguldā no tilta pār Gauju norauti Latvijas valsts karogi
Vakar, , 08:07 Latvijā
Aizdomās par € 1000 kukuļa pieprasīšanu no autovadītāja aizturēti divi policisti
15. jūnijā Latvijā
Īpašnieks solījis Pāvilostas «māju-kuģi» pārvietot ārpus aizsargjoslas
15. jūnijā Latvijā
Aicina pārbaudīt Dūklava tiesības strādāt ar valsts noslēpumu
15. jūnijā Latvijā
1 no 100 – mēs atklāsim to, ko tu vēl nezini par mūsu deputātiem. Saeimas deputāts Valdis Kalnozols
14. jūnijā Latvijā
ekskluzīvi
«Brīnumaina» un dārga ārstēšana ar lūgšanām var beigties letāli
14. jūnijā Latvijā
ECT noraida uzņēmēja Rungaiņa sūdzību lietā pret Latviju par tiesībām uz vārda brīvību
14. jūnijā Latvijā
Jelgavā velna slota norauj jumtu divām ēkām
14. jūnijā Latvijā
Eiropas Centrālā banka nekomentē jautājumu par Rimšēvičam noteiktajiem ierobežojumiem
14. jūnijā Latvijā
Vai zināt, cik valstij izmaksā viens uz ceļa bojāgājušais?
14. jūnijā Latvijā
© TVNET. Visas tiesības paturētas