Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tikai drosmīgajiem! Ieskats ASV «smadzeņu bankā»

  • Raksts
  • Foto
Foto: Reuters/Scanpix

Katru gadu simtiem cilvēku smadzenes tiek nogādātas uz «smadzeņu bankām» dažādās pasaules vietās. Aicinām ielūkoties vienā no šādām iestādēm Ņujorkā, kur smadzeņu paraugi izvietoti burciņās ar formaldehīdu, kā arī zinātnes vārdā laiku pa laikam tiek pārcilātas un preparētas veselas cilvēku smadzenes.

Smadzenes ir vissarežģītākais orgāns cilvēka ķermenī. Džeimsa Dž. Pītersa medicīniskā centra smadzeņu un audu glabātavā nonākušos paraugus izmanto garīgo traucējumu, slimību un smadzeņu funkciju pētniecībai.

Smadzeņu paraugus iegūst no cilvēkiem, kas savus orgānus pēc nāves atļāvuši izmantot zinātnei.

FOTO: Reuters/Scanpix

Lai ziedoto materiālu saglabātu nevainojamā stāvoklī, smadzeņu paraugus glabā formaldehīdā. Katrs paraugs ir numurēts un rūpīgi uzskaitīts.

«Galvenokārt zināšanas par cilvēku neiroloģiskajām slimībām nāk no smadzeņu audu pētniecības, un vairums atklājumu par neiroloģiskajām slimībām veikti pēdējos 20 līdz 30 gados – lielākoties no smadzeņu bankām ziedoto paraugu izpētes,» raidorganizācijai BBC skaidro Lielbritānijas Smadzeņu banku tīkla direktors Sets Lovs.

1 Komentārs