Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies angļu val.), lai analizētu mūsu datplūsmu, uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Sīkdatnes mūsu vietā un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem var pārvaldīt arī mūsu sadarbības partneri (trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Analytics). Sīkāk par sīkdatnēm un to dzēšanu lasi šeit >

Kārsavā ierēdnis noklusē zarnu nūjiņas piesārņojumu skolas dzeramajā ūdenī

Ilustratīvs attēls | Foto: Ieva Čīka / LETA

Neilgi pirms jaunā mācību gada Veselības inspekcija bija aicinājusi Kārsavas novada vadību veikt dzeramās ūdens analīzes skolās. Lai gan Mērdzenes skolā ūdenī konstatēta zarnu nūjiņa, pašvaldības ierēdnis to noklusēja, vēstīja LTV raidījums «Aizliegtais paņēmiens».

(ziņa papildināta)

Mērdzenes pamatskolas ūdens analīzēs konstatētas zarnu nūjiņas un koliformas krietni virs normatīviem, taču atbildīgais ierēdnis par to nevienu nav informējis un devies atvaļinājumā.

Skolas direktore Inese Avota raidījumam stāstīja, ka skolā mācās gandrīz 60 bērni, un augusta beigās ir paņemtas analīzes, to darīja Kārsavas novada domes vides inženieris Juris Vorkalis - «viņš asistēja un ņēma analīzes». Par piesārņojumu skolas vadība nebija informēta.

Informēta nebija arī novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka, kura sākotnēji raidījumam arī pauda pārliecību - ja būtu kādi aizrādījumi par dzeramā ūdens kvalitāti, «noteikti jau būtu pie manis uz galda visi tie akti». Pēc raidījuma izrādītās intereses viņa nolēma situāciju pārbaudīt un izrādījās, ka analīžu rezultāti nav iepriecinoši.

«Es sapratu tā, ir bijusi viņa paša, vides inženiera Jura Vorkaļa iniciatīva paņemt ūdeņus pēc plūdiem. Tad viņš pārvaldnieku sapulcē ir pateicis, ka viss ir normālas analīzes. Bet tagad, kad sāka pārvaldnieks par Mērdzeni zvanīties uz to «Rēzeknes ūdeni», izrādās, ka ir tur atkāpes no normas, un man nekas par to nav zināms,» pastāstīja Silicka.

Savukārt atkārtotās ūdens analīzēs Kārsavas novada skolās Veselības inspekcija nav atklājusi nedz koliformas, nedz zarnu nūjiņas, aģentūrai LETA pastāstīja Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka (ZZS).

Kā pieļāva Silicka, SIA «Rēzeknes ūdens» speciālistu veiktajās ūdens analīzēs minētais piesārņojums, iespējams, konstatēts, jo skolas brīvlaikā ūdens no krāniem trīs mēnešus nav ticis laists, sastāvējies un tur savairojušies mikroorganismi, bet, ūdeni nolaižot, tā neatbilstība kvalitātes prasībām nav konstatēta.

Minēto faktu apstiprina arī tas, ka nevienā no pirmsskolas izglītības iestādēm, kas ūdeni saņem no vienas un tām pašām ūdens tilpnēm, piesārņojums nav konstatēts, stāstīja Silicka.

Lai izvairītos no iespējams nekvalitatīva ūdens lietošanas, laika posmā starp ūdens pārbaudēm izglītības iestādēs tikuši uzstādīti ūdens bunduļi un izlikti paziņojumi nelietot nevārītu ūdeni.

3 Komentāri