Svētdiena, 24. jūnijā Vārda dienas: Jānis
Komentāri
Autorizējies šeit:
_Lamata_
12 septembrī, 12:09
Dzintar ! Kas tavuprāt bija Latvija līdz 1918. gadam , kuras skolās latviešu bērniem latviešu skolotājs priekšmetus mācīja lauzītā krievu valodā ? Krievijas impērijas sastāvaļa. Tās centrs bija Pēterburga , Maskava un pilsētas ar daudznacionālu sastāvu, izglītības iestādēm, attīstītu infrastruktūru un ražošanu. Rīga tāda bija. Arī pateicoties baltvāciešu ievērojamam skaitam. Varbūt sākumklasēs par to skolotāji nerunā, jo latviešu bērniem to uztvert ir pārāk sarežģīti . Iespējams, vēlāk uzzināsi, ka arī Kazaņa , Kijeva bija šādi centri. Bet ne visa Baltija.
_Lamata_
12 septembrī, 10:09
Nav nevienas valsts pasaulē, kurā, mainoties tās politiskajai iekārtai, daļa iedzīvotāju kļūst par nepilsoņiem Izņemot Latviju un Igauniju. Igaunijā jau labu laiku nepilsoņu bērni iegūst tās pilsonību automātiski. Jāņem vērā arī tas, ka vecticībnieki, kuri pārcēlās uz Krievijas impērijas nomaļākajām guberņām pirms vairāk nekā 300 gadiem, automātiski kļuva par jaunizveidotās Latvijas pavalstniekiem. Saglabājot savu valodu , reliģisko konfesiju un sadzīves normas.Zinot viņu atšķirīgo mentalitāti , naidīgās attiecības pret pareizticīgo baznīcu un pretestību jebkuras valsts uzspiestiem likumiem, nav ilūziju , ka viņi runās latviešu valodā. Pat zinot to. Tā kā gadsimtiem viņi ir dzīvojuši visā Latvijas teritorijā, viņu skaits ir milzīgs. Viņi sevi neafišē, drīzāk slēpj savu konfesijuTas izveidojies represiju rezultātā.
Irena Vikmane
12 septembrī, 09:09
Prezidentam un Saeimas deputātiem jāsaprot, ka nevar pieņemt pretrunīgus likumus, ka tas veicina haosu un likumpārkāpumu palielinasanos, ka tas ierobēzo vecāku kā dabisko aizbildņu tiesības lem par nepilngadīgo bērnu pilsonības nteikšanu, kas ir vecāku prioritāte. Šāds tiesiskuma nihilisms var atraut "maisam galu" un katrs deputāts varēs lobēt savu mecenātu vai atbalstītāju prasības citās jomās. Skumji, ka Prezidenta padomnieki ir vāji profesionāļi tiesību jomā. Pat padomijas laikā jaunos likumus saskaņoja ar TM kodifikācijas nodaļu, lai nebūtu pretrunas likumos, lai to neizmantotu savtīgās interesēs. Patreiz tas izskatās pret vardarbīga akta ka diktatūras apstākļos.
M
mairis
12 septembrī, 08:09
vējonis nodevējs, pērkamais ūds. Gribēja atrisināt nepilsoņu jautājumu, tad vienīgais pareizais veids, bija visiem nepilsoņiem piešķirt termiņuzturēšanās atļauju uz gadu vai max diviem, likvidējot nepilsoņa statusu, un tā laikā jānaturalizējas, ja neizdara, valstī uzturas nelegāli, un ir izraidāms. un viss. Tāda ideja ko vējonis iemeta saemai izskatīšanai, ir pilnīgs debīlisms, un tiks panākts pilnīgi pretējais ko tur anotācijā uzskribelēja. Ar šo vējonis sevi padarīja par pretīgāko prezidentu, bet bija cerības ka ies nemanāmākā prezidenta pēdās.
Viktors Saulitis
12 septembrī, 08:09
Vispirms , Vējon`, sakārto segreģēto izglītības sistēmu sākot ar bērndārziņiem un tad vari startēt ar šo rosinājumu. Tikai tā!
Gustavs Didriksons (Aiciniet-kopa jautrak!)
12 septembrī, 07:09
Kas tā par padomju loģiku. Protams, tiem , kas piedzimst Latvija, automātiski jādod pilsonība.. Saeima sēž vecie stagnāti, kuri jau sen jānomaina pret jauniem, enerģiskiem deputātiem..
© TVNET. Visas tiesības paturētas