Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kaķu kakas cilvēkam var izraisīt briesmīgas slimības

Ilustratīvs attēls | Foto: TASS/Scanpix

Pētnieki atklājuši, ka parazīti, kas bieži atrodami kaķu izkārnījumos, cilvēkam var izraisīt Alcheimera un Pārkinsona slimību vai pat vēzi.

Jauns pētījums, kas publicēts zinātniskajā žurnālā «Scientific Reports», vēsta, ka vienšūnas parazīts toksoplazma (toxoplasma gondii), kas parazitē aptuveni 30 procentos kaķu, var nelabvēlīgi ietekmēt cilvēka gēnus, izraisot to mutāciju.

Ja cilvēks ir inficējies ar šo parazītu, tajā atrodamie proteīni var nelabvēlīgi ietekmēt arī komunikāciju starp smadzeņu šūnām, rezultātā izraisot Alcheimera vai Pārkinsona slimību, kā arī epilepsiju.

Līdz šim izvairīties no kaķu izkārnījumiem tika ieteikts grūtniecēm, jo šis parazīts var izraisīt spontāno abortu vai negatīvi ietekmēt augļa attīstību, īpaši smadzenes un acis.

«Šis pētījums pilnīgi maina iepriekšējos uzskatus un perspektīvu, kādā mēs skatījāmies uz šo infekciju,» komentēja pētījuma autors Deniss Šteindlers.

Pētījuma praktiskajā daļā zinātnieki izanalizēja datus, kas tika vākti kopš 1981. gada un aptvēra 246 jaundzimušos, kuriem bija diagnosticēta toksoplazmoze. Rezultātā tika noskaidrots, ka pastāv nozīmīga korelācija starp parazītu un cilvēka gēniem, kas saistīti ar vēzi.

«Mūsu galvenais uzdevums ir, balstoties uz jauno pētījumu, radīt medikamentus, lai šo infekciju varētu ārstēt vai vismaz palēnināt tās progresu,» piebilda Šteindlers.

5 Komentāri