Pirmdiena, 18. jūnijā Vārda dienas: Alberts Madis
Daugavpils pilsētas iela |  
Foto: Kaspars Meinerts/TVNET

Portāla TVNET krievu redakcijas reportieri devās izbraukumā uz Daugavpili, lai iepazītos ar vietējiem, uzzinātu par aktuālajām problēmām un intervētu politiķus. Taču vispirms savos iespaidos par pilsētu dalīsies trīs cilvēki - latvietis, kurš uz Daugavpili atbraucis pirmoreiz, bijusī daugavpiliete un bieža Daugavpils viešņa.

rusTVNET žurnāliste Viktorija Puškele - 2011. gadā no Daugavpils pārcēlās uz dzīvi Rīgā:

- Atceros Daugavpili vēl no tiem laikiem, kad daudzstāvu «Latgolas» vietā bija viesnīca «Latvija», tirdzniecības centra «Ditton nams» vietā bija vecais tirgus (kur mēs 2001.gadā, vicinot Latvijas karogus, satikām princi Čārlzu).

Atceros, kā Centrālajā parkā tagadējo slidkalniņu un šūpoļu vietā bērni spēlējās uz betona caurulēm. Atceros, cik daudz cilvēku posās uz pastaigu parka «Stalkers» iekārtošanu (tā kādreiz bija vieta, kur fotografējās jaunlaulātie), un tieši tāpēc esmu šokēta, kā šī vieta izskatās tagad.

Foto: Kaspars Meinerts/TVNET, no personīgā arhīva

Atceros, cik grūti bija nosēdēt kinoteātra «Renesanse» krēslos, kur diktors «dzīvajā» tulkoja filmas krievu valodā, cik garšīga bija pica kafejnīcā «Vecais draugs» pretī Daugavpils teātrim. Atceros, kā cēla Olimpisko centru, kā vasaras vakarā uz Rīgas ielas un Dubrovina parkā nevarēja ne soli paspert.

Tagad pilsēta stipri mainījusies. Kā autovadītāja nevarēju neievērot ceļu segumu kvalitāti, kas, manuprāt, ir daudz labāka nekā galvaspilsētā. Man prieks, ka Daugavpilī joprojām darbojas zoodārzs, kur kādreiz (vēl pirms renovācijas) katrs apmeklētājs ekspozīcijas beigās pēc pērtiķu un čūsku apskates varēja ieskatīties spogulī ar uzrakstu «saprātīgais cilvēks».

Foto: Kaspars Meinerts/TVNET

Biju iepriecināta, redzot, kā iekārtots Daugavpils Universitātes jaunais korpuss, kur kādreiz pulcējās iereibušu cilvēku kompānijas. Mani iepriecināja mūsdienīgais tūrisma centrs, kura darbinieki ģenerē radošas idejas, un pilsētas attīstības plāns, kas redzams uz plakātiem Daugavpils domē.

Bet pilsēta mani arī sarūgtināja. Izskatās, ka tā izmirusi. Kādreiz cilvēku pilnajā Rīgas ielā ir pilnīgs tukšums, bet sastrēgumu nav pat pīķa stundā.

Foto: Kaspars Meinerts/TVNET

Jauniešu šeit ir katastrofāli maz. Pulksten 13.00 darba dienā uz ielām var satikt gandrīz vai tikai pensionārus. Jā, šeit ir ar iniciatīvu apveltīti patrioti, bet vairums no tiem, ar ko runāju, ir noslēgušies sevī, viņus daudz kas neapmierina, bet viņi nez kāpēc klusē.

Šķiet, runas par to, ka mūsdienu Latgale ir pats depresīvākais reģions Latvijā, nav vien tukša skaņa.

TVNET fotogrāfs Kaspars Meinerts - Daugavpilī viesojas pirmoreiz:

- Mani pirmie iespaidi par Daugavpili ir divējādi. No vienas puses, tā ir liela pilsēta ar palielu iedzīvotāju skaitu. No otras puses, aizbraucot uz Daugavpili, to nejūt. Jā, salīdzinājumā ar Ventspili vai Liepāju uz ielām būs vairāk cilvēku, bet dienas aktīvajā daļā tur var redzēt gandrīz tikai pensionārus.

Kas attiecas uz valodu, Daugavpilī gandrīz visur uz ielām var dzirdēt krievu valodu.

Man kā latviešu valodā runājošam cilvēkam tas ir nedaudz mulsinoši. Bet tajā pašā laikā veikalos un kafejnīcās man nebija nekādu problēmu sarunāties latviski.

Foto: Kaspars Meinerts/TVNET

Mani pārsteidza Daugavpils industriālā zona - liela platība, kas tikpat kā netiek izmantota. Ļoti daudz pamestu rūpniecības ēku, ko varētu izmantot ražošanā. Nesaprotu, kāpēc šis jautājums netiek aktīvi risināts. Ja skatāmies uz Ventspili, kur būvē un būvē jaunas rūpnīcas (cits jautājums, vai tās strādā), tad Daugavpilī ir tieši otrādi - tur ir vieta, kur to darīt, bet nekas nenotiek. Nezinu, vai tā ir domes vaina vai investoru neieinteresētība.

Vēl mani pārsteidza Daugavpils kinoteātris. Mani samulsināja tas, ka kinoteātrī filmas ir dublētas krievu valodā, bet bez subtitriem latviešu valodā.

38

Man tas bija nepatīkams pārsteigums.

Vēl viens pārsteigums bija tramvaja cenas Daugavpilī - salīdzinot ar Rīgu, tās ir vienkārši smieklīgas! 0,43 eiro bez atlaidēm pret 1,15 eiro - gandrīz trīs reizes lētāk.

Par pašu pilsētu runājot, tajā ir liels arhitektūras sajaukums. Vienā pilsētas daļā varēju saskatīt līdzības ar Ventspili vai Liepāju, bet Daugavpils centrs man ļoti atgādināja Tallinas vecpilsētu - mazas vienvirziena ieliņas ar interesantu arhitektūru.

rusTVNET žurnāliste Tatjana Odiņa - bieža viešņa Daugavpilī:

- Sen jau vairs nevar izskaitīt, cik bieži esmu bijusi Daugavpilī. Tā nu gadījās, ka Daugavpils kļuva par vienu no manām mīļākajām vietām Latvijā. Tēvs man šo pilsētu parādīja kādā no mūsu kopīgajiem ceļojumiem pa Latgali. Pēc tam bija desmitiem citu braucienu - komandējumi un ceļojumi, gan darba darīšanās, gan kā tūristam, gan arī romantiski.

Atzīstos - Daugavpili mīlu jau sen un braucu uz šejieni, tiklīdz rodas tāda iespēja.

Varbūt tas ir abpusēji... Jo manas darīšanas Daugavpilī parasti izdodas labi, draugu un paziņu skaits aug. Un vienmēr gribas atgriezties pie senāku rakstu varoņiem. Ar viņiem ir interesanti - viņi vienmēr iedvesmo atklāt ko jaunu.

Foto: Kaspars Meinerts/TVNET

Tūrisma industrijā Daugavpilī strādā ļoti radoši, zinoši un aizrautīgi cilvēki - atbrauciet uz tūrisma informācijas centru, paši pārliecināsieties. Universitātē tiek īstenoti daudzi interesanti projekti. No biznesa cilvēkiem dažreiz var uzzināt pārsteidzošas lietas. Bet varas gaiteņus gan es nemīlu. Lai arī pilsētu apciemoju bieži, Daugavpils domē sen neesmu bijusi.

Pārsteidz klusums un tukšums domes gaiteņos. Taisnība, apmeklētājus pie ieejas sagaida - darbojas infocentrs. Bet, kad gribi apskatīt domi no iekšpuses, lai pie kurām durvīm ar preses centra darbinieku klauvētu, tās ir aizslēgtas, uz vietas neviena nav. Varbūt ierēdņiem tagad tāds darbs, ka kabinetā nav jāsēž...

Foto: Kaspars Meinerts/TVNET

Taču kopumā Daugavpils man ir teritorija ar cerību par labāku nākotni visai Latvijai. Es saprotu, ka viena lieta ir uz šejieni atbraukt, pavisam cita - dzīvot šeit pastāvīgi, strādāt, mācīties, atgriezties šeit no tālām zemēm. Pilsētas iedzīvotājiem tas joprojām nav viegli. Tomēr viņi atgriežas!

Oktobra pēdējās dienās Daugavpils šķiet drūma, pamesta, salijusi, bēdīga. Kā jau laika prognozē solīja - būs vējš un lietus. Nav taču jūnijs!

Pagājušajā vasarā, manā laiskajā un vieglajā Daugavpils apciemojumā, Rīgas iela bija dzīvīga, pilna gājēju, ielu kafejnīcās nebija, kur ābolu nomest. Vai tagad visi sēž mājās, vai arī ziemā aizbraukuši kur citur?

Kritusies Latvijas iedzīvotāju uzticība politiskajām partijām
Vakar, 06:25 Latvijā
Aizdomās par € 1000 kukuļa pieprasīšanu no autovadītāja aizturēti divi policisti
15. jūnijā Latvijā
Ašeradens: Vēlēšanās izšķirsies Latvijas nākotnes scenārijs
Vakar, , 08:15 Viedokļi
Bunkus slepkavības vieta pēc pus mēneša
Vakar, , 21:02 Latvijā
Specdienesti skaidri neapstiprina, vai pret finanšu ministri sākta organizēta kampaņa
Vakar, , 06:21 Latvijā

Latvijā

1 no 100 – mēs atklāsim to, ko tu vēl nezini par mūsu deputātiem. Saeimas deputāte Inga Bite
Vakar, 21:02 Latvijā
Bunkus slepkavība atgādina par kāda uzņēmēja mīklainu pazušanu
Vakar, 18:15 Latvijā
Raidījums: eksperti atzīst, ka OIK sistēmu atcelt nav iespējams
Vakar, 17:00 Latvijā
Lūdz apsūdzēt trīs policistus par valsts degvielas piesavināšanos
Vakar, 16:28 Latvijā
Aptauja: pašreizējā Saeima nestrādā labāk par iepriekšējo
Vakar, 13:33 Latvijā
Kritusies Latvijas iedzīvotāju uzticība politiskajām partijām
Vakar, 06:25 Latvijā
Bunkus slepkavības vieta pēc pus mēneša
Vakar, , 21:02 Latvijā
Rinkēvičs: «Vienotība» pēdējā laikā bija kašķīga un sagurusi, bet «Jaunā Vienotība» ir saliedēta
Vakar, , 09:50 Latvijā
Siguldā no tilta pār Gauju norauti Latvijas valsts karogi
Vakar, , 08:07 Latvijā
Aizdomās par € 1000 kukuļa pieprasīšanu no autovadītāja aizturēti divi policisti
15. jūnijā Latvijā
Īpašnieks solījis Pāvilostas «māju-kuģi» pārvietot ārpus aizsargjoslas
15. jūnijā Latvijā
Aicina pārbaudīt Dūklava tiesības strādāt ar valsts noslēpumu
15. jūnijā Latvijā
1 no 100 – mēs atklāsim to, ko tu vēl nezini par mūsu deputātiem. Saeimas deputāts Valdis Kalnozols
14. jūnijā Latvijā
ekskluzīvi
«Brīnumaina» un dārga ārstēšana ar lūgšanām var beigties letāli
14. jūnijā Latvijā
ECT noraida uzņēmēja Rungaiņa sūdzību lietā pret Latviju par tiesībām uz vārda brīvību
14. jūnijā Latvijā
Jelgavā velna slota norauj jumtu divām ēkām
14. jūnijā Latvijā
Eiropas Centrālā banka nekomentē jautājumu par Rimšēvičam noteiktajiem ierobežojumiem
14. jūnijā Latvijā
Vai zināt, cik valstij izmaksā viens uz ceļa bojāgājušais?
14. jūnijā Latvijā
© TVNET. Visas tiesības paturētas