Trešdiena, 20. jūnijā Vārda dienas: Maira Rasa Rasma
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Veselības ministrija (VM) Straupes narkoloģiskās slimnīcas telpas Pārgaujas novada pašvaldībai plāno nodot līdz nākamā gada februārim, informēja ministrijas pārstāve Undīne Šulca.

Trešdien tika aizvadīta sanāksme, kuras laikā tika pārrunāta Straupes narkoloģiskās slimnīcas apsaimniekošanā esošo nekustāmo īpašumu pārvaldība pēc veselības aprūpes pakalpojumu pārcelšanas no Straupes narkoloģiskās slimnīcas uz Strenču psihoneiroloģisko slimnīcu ar nākamā gada 1.janvāri. Tikšanās laikā Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents VM pauda konceptuālu atbalstu Straupes narkoloģiskās slimnīcas apsaimniekošanā esošo nekustāmo īpašumu pārvaldības pārņemšanai.

Pēc Šulcas paustā, sanāksmē tika pārrunāti arī tehniski jautājumi, kas saistās ar īpašuma nodošanu pašvaldības pārvaldībā, turklāt plānots, ka īpašuma nodošana pārvaldībā pašvaldībai tiktu īstenota līdz nākamā gada februārim.

Pacientu uzņemšana Straupes narkoloģiskajā slimnīcā tiks pārtraukta šī gada 23.decembrī, kad visi narkoloģijas profila pacienti, kuriem nepieciešama narkoloģiskā palīdzība, tiks uzņemti Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcā.

Jau ziņots, ka iecerēts slēgt Straupes slimnīcu, un iemesls veselības aprūpes pakalpojumu pārcelšanai no Straupes slimnīcas uz Strenču slimnīcu ir Straupes slimnīcas stāvoklis gan infrastruktūras, gan cilvēkresursu ziņā, aģentūrai LETA pauda Šneiders.

Viņš skaidroja, ka Straupes slimnīcas vadība vairākkārtīgi informējusi par situāciju slimnīcā un nepieciešamību pieņemt lēmumus par turpmāko tās darbu.

Pēc Šneidera teiktā, slimnīca norādījusi, ka slimnīcas ārstniecības personāls nav pietiekams, savukārt telpu tehniskais stāvoklis un aprīkojums neatbilst normatīviem par pamatprasībām ārstniecības iestādē, turklāt atsevišķas ēkas daļas ir pat avārijas stāvoklī, apdraudot gan pacientus, gan personālu. «Nav savienojama veselības aprūpes iestādes atrašanās telpās ar fiziski neatbilstošu un bīstamu vidi,» uzsver VM pārstāvis.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka, lai nodrošinātu slimnīcas tālāku normatīvajiem aktiem un līgumam atbilstošu un darbību, nepieciešami ļoti lieli finansiāli ieguldījumi, kādi slimnīcas rīcībā nav.

© TVNET. Visas tiesības paturētas