Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas patversmēs aukstā laika dēļ nav vērojams cilvēku pieplūdums

Vīrietis lielā sala laikā biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" nakts patversmes telpās Gaiziņa ielā | Foto: Edijs Pālens / LETA

Galvaspilsētas patversmēs aukstā laika dēļ pagaidām nav vērojams cilvēku pieplūdums, pastāstīja Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice.

Brice gan pieļāva, ka dienas laikā varētu palielināties Dienas centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātajiem vērsušos cilvēku skaits. Tas atrodas Katoļu ielā 57. Parasti šādos laikapstākļos dienas centrā ir ap 100 apmeklētāju, skaidroja domes pārstāve. Tajā iespējams auksto laiku pavadīt siltumā, skatīties televīziju, izmantot bibliotēku, kā arī saņemt tīru apģērbu.

Brice arī atgādināja, ka ir pieejamas zupas virtuves.

Rīgas domes Labklājības departaments aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un informēt atbildīgos dienestus, ja redzeslokā nonāk cilvēki, kuri uzturas dienas un nakts laikā dzīvošanai nepiemērotos apstākļos.

Brīvdienās par šādiem gadījumiem jāzvana policijai uz tālruni 110 vai uz ārkārtas situāciju tālruni 112, vai uz neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta tālruni 113.

Kā ziņots, Rīgā darbojas septiņas naktspatversmes, kuras līdzfinansē Rīgas dome. Tajās nodrošinātas 885 vietas, bet nepieciešamības gadījumā vietu skaitu var palielināt līdz 1000. Visas naktspatversmes strādā vakarā no plkst.17 līdz nākamās dienas rīta plkst.9. Tās darbojas visu diennakti, ja naktīs gaisa temperatūra būs zemāka par -10 grādiem, kā arī tad, ja āra gaisa temperatūra būs zemāka par 0 un vēja ātrums būs lielāks par 10 metriem sekundē.

Savukārt Rīgas patversmes Dienas centrs bezpajumtniekiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem Katoļu ielā 57 strādā katru dienu arī svētku laikā no plkst.9 līdz plkst.17. Dienas centrs ir pieejams arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Dienas centrā darbojas noliktava - humānās palīdzības punkts. Ar Rīgas Centrālās bibliotēkas atbalstu darbojas grāmatu izsniegšanas punkts, kā arī ir nodrošināta interneta pieeja.

Tāpat Rīgas pašvaldība līdzfinansē zupas virtuves pakalpojumus līdz 650 porcijām dienā piecas reizes nedēļā, četrās vietās Rīgā. Ēdienu var baudīt uz vietas vai ņemt līdzi savos traukos. Neuzrādot dokumentus, ēdienu var saņemt Āgenskalna tirgus rajonā skvērā starp Mazo Nometņu ielu un Zeļļu ielu, darba dienās no plkst.12 līdz plkst.13, Krišjāņa Barona iela 56, strādā katru dienu, izņemot svētdienas no plkst.9 līdz plkst.11, Barona ielā 126, no plkst.12 līdz plkst.13.00 un Laktas iela 8 korpusā 1 no plkst.9 līdz plkst.11.

1 Komentārs