Graube min iemeslus, kāpēc Krievija atkārtoti pieteikusi raķešu izmēģinājumus

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Edijs Pālens / LETA

Iespējamais iemesls Krievijas atkārtotaji pieteiktajiem raķešu izmēģinājumiem Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā varētu būt iepriekš plānoto izmēģinājumu tehniskās neveiksmes, pavēstīja bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube.

Viņaprāt, protams, ka kopumā šādas mācības ir vērtējamas kā provokācija un informatīvā kara darbības elements, jo «Krievijā ir daudz poligonu, kuros var veikt šāda veida raķešu izmēģinājumus». Tāpat Graube uzsvēra, ka šajā gadījumā netiek runāts par strēlnieku ieročiem, bet gan par tālās darbības raķetēm.

Graube arī sacīja, ka, viņaprāt, Latvijas armijai nav nepieciešams būt paaugstinātā kaujas gatavībā, jo no iepriekš izziņotām mācībām nav sagaidāmi draudi, taču ir svarīgi atcerēties, ka mācības sev līdzi nes papildu uzdevumus. «Viņi [Krievija] mūs novēro ar dažādām metodēm, pārbaudot, kāda ir mūsu darbība un tehnoloģiskās iespējas. Mēs arī viņus vērojam. Notiek savstarpējā pārbaude elektrotehnisko kaujas spēju jomā,» pauda bijušais komandieris.

Jau vēstīts, ka Krievija atkal plāno organizēt raķešu šaušanu Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins.

Krievijas Galvenais gaisa satiksmes vadības centrs informējis Latvijas Civilās aviācijas aģentūru, ka Krievijas Jūras spēki no 17.aprīļa līdz 19.aprīlim rezervējuši gaisa telpu un 19.aprīlī plāno veikt raķešu šaušanas pārbaudi gaisa telpā virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā. To plānots darīt laikā no plkst.11 līdz 23.

Pēc Galkina paustā, Krievijas puse aicinājusi Latvijas Civilās aviācijas aģentūru noteiktajā laika posmā slēgt gaisa telpu 20 kilometru augstumā raķešu šaušanai paredzētajā zonā aptuveni 40 kilometrus no Latvijas krasta līnijas.

AM joprojām uzskata šāda veida mācības Latvijas teritoriālo ūdeņu tiešā tuvumā par nepamatotām un provokatīvām, kā arī pauž bažas par Krievijas spējām nodrošināt drošību mācību laikā.

Jau ziņots, ka šodien Krievijas Baltijas karaflote informēja, ka 12.aprīļa vakarā īsi pirms pusnakts Kaļiņingradas apgabala piekrastē virs Baltijas jūras nakts izmēģinājumu lidojuma laikā avarējis Krievijas kara helikopters «Ka-29». Abi tās apkalpes locekļi gājuši bojā, piektdien paziņoja Krievijas Baltijas karaflote.

Nacionālie bruņotie spēki sekos līdzi šo mācību norisei un arī turpmāk veiks pastiprinātu mūsu valsts robežu novērošanu.

Kā ziņots, Krievijas Jūras spēki raķešu šaušanas mācības Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā bija pieteikuši arī no 4. līdz 6.aprīlim. Mācību laikā netika izšauta neviena raķete, bet šādas mācības uzskatāmas kā daļa no Krievijas stratēģiskās komunikācijas un spēka demonstrēšanas citām reģiona valstīm, iepriekš pauda eksperti.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu