Otrdiena, 17. jūlijā Vārda dienas: Aleksejs Aleksis Alekss
Foto: Evija Trifanova/LETA

Aprīļa sākumā traģiskus notikumus piedzīvoja kāda ģimene Jūrmalā. Pagaidām neskaidru iemeslu pēc viņi apbērēja svešu vīrieti, domādami, ka zemes klēpī gulda savu pēkšņi mirušo tēvu. Notikušā izmeklēšanā ir iesaistīta policija, vēsta portāls LSM.LV.

Lsm.lv vēsta, ka viss sākās marta beigās. Alla Pasternaka no policistiem uzzināja, ka miris viņas tēvs. 65 gadus veco vīrieti ar pārsistu galvu atrada uz ielas, bet lai noskaidrotu nāves cēloni, mirušais nogādāts Rīgā, Tiesu medicīnas ekspertīzes centrā.

Nāves cēloņus skaidroja Tanatoloģijas nodaļā, kur mirušais pavadīja astoņas dienas. Tad ģimene rīkoja bēres.

Tēvs tika apglabāts, bet uzņēmums «Sēru nams» vēlāk paziņoja, ka tas ir bijis cits cilvēks. Viņus par kļūdu informēja ekspertīžu centrs. Tur notikušajā sākumā vainota ģimene. Proti, kā ģimene nav atpazinusi, ka apglabā svešu vīrieti.

Mirušais cilvēks tika apglabāts, lai arī dažiem cilvēks šķitis svešāds, daži atšķirīgo izskatu norakstīja uz to, ka bija gūta trauma.

Ekspertīzes centrā vēlējušies, lai Alla paraksta atļauju līķi izrakt. Alla nelikumīgo priekšlikumu noraidīja. Likums šādos gadījumos līķi ļauj izrakt tikai ar tiesas atļauju. Tuvinieku nevēlēšanās likumu apiet ekspertīzes centrā strādājošos sadusmojusi, un viņi sākuši vainot mirušā ģimeni.

Šobrīd ģimene esot panākuši vienošanos, ka otras bēres apmaksās ekspertīzes centrs. Taču segt ģimenes morālās ciešanas centrs atsakās.

Jūrmalas kapu vadītājs Guntars Lasis, rādot tukšo kapa vietu, gadījumu sauc par Latvijā nebijušu.

Jūrmalā visus mirušos, par kuru nāvi ir jautājumi policijai, uz ekspertīzēm Rīgā ved firma «Angel». Šajā stāstā iesaistītie saka – firma uz ekspertīzi nogādājuši vienlaikus divus līķus, bet tas ir aizliegts.

Vainīgos meklē policija, sākts kriminālprocess.

© TVNET. Visas tiesības paturētas