Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies angļu val.), lai analizētu mūsu datplūsmu, uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Sīkdatnes mūsu vietā un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem var pārvaldīt arī mūsu sadarbības partneri (trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Analytics). Sīkāk par sīkdatnēm un to dzēšanu lasi šeit

Vītolu fonds saņem lielāko ziedojumu pastāvēšanas vēsturē - trīs miljonus eiro

Gunārs Šterns | Foto: Vītolu fonds

Vītolu fonds saņēmis lielāko ziedojumu pastāvēšanas vēsturē - trīs miljonus eiro, informēja fonda pārstāvji.

Tas bijis Austrālijā dzīvojošā, 2016.gada jūnijā mūžībā aizgājušā Gunāra Šterna testamentārais ziedojums. Šterns Vītolu fondam ziedojis piecus miljonus Austrālijas dolāru jeb vairāk nekā trīs miljonus eiro.

Vītolu fonda pārstāvji norādīja, ka tas ir pats lielākais ziedojums fonda vēsturē, kas apliecina atbalstu Vītolu fonda izvirzītajam mērķim - dāvāt Latvijai jaunus, izglītotus jauniešus, kuri spēs veidot veiksmīgu un panākumiem bagātu savas zemes nākotni.

Vītolu fonds reģistrēts 2002.gada 4.aprīlī. Tā dibinātāji ir Vilis un Marta Vītoli. Fonds ir iespēja cilvēkiem un uzņēmumiem, kas tic Latvijas nākotnei un jauniešiem, atbalstīt un finansēt jaunus, neatlaidīgus un talantīgus studentus. Fonds piešķir savas un administrē citu ziedotāju stipendijas. Fonda mērķis ir stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās.

Kā liecina SIA «Firmas.lv» informācija, pērn Vītolu fonda apgrozījums saruka par 15% - no 1,85 miljoniem eiro 2016.gadā līdz 1,6 miljoniem eiro pērn. Savukārt fonda peļņa saruka par 64% - no 576 125 eiro 2016.gadā līdz 351 522 eiro pērn.

7 Komentāri