Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šonedēļ 10 mežacūkām Latvijā konstatēts Āfrikas cūku mēris

Ilustratīvs foto | Foto: Edijs Pālens / LETA

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šajā nedēļā konstatējuši 10 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā Latvijā, liecina PVD publiskotā informācija.

Saslimšana ar ĀCM konstatēta četrām mežacūkām Tukuma novada Zentenes pagastā, kā arī pa vienai mežacūkai Auces novada Lielauces un Ukru pagastos, pa vienai mežacūkai Jelgavas novada Valgundes pagastā, Kandavas novada Kandavas pagastā, Pārgaujas novada Raiskuma pagastā un Tukuma novada Degoles pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad kopumā konstatēts 445 ar to slimām mežacūkām 70 novadu 170 pagastos un vienā pilsētā.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

0 Komentāri