Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rannar Raap
Rannar Raap Foto: Ants Liigus

Läinud nädalal Pärnu esindusmeeskonnaga sõprusmängu pidanud USA Nebraska ülikooli tudengid olid mängu kallal kui hagijad, viies sel sügisel kokkumängu veel mitte harjutanud pärnakad korduvalt suurde segadusse ja võites lõpuks viie punktiga.

Külalised üllatasid Pärnu publikut esmalt sellega, et nende seas polnud ühtki mustanahalist pallurit, polnud ka tavainimesest palju pikemaid mängijaid. Pink oli Euroopa turneel viibivatel tudengitel pikk, vahetati sageli kolmikute kaupa ja nii jagus USA poistel energiat rohkemaks kui kohalikel.

Ameeriklased panid rünnakul palli kiirelt käima, mehed liikusid ja lõpuks leidsid ikka koha, kust suhteliselt segamatult visata või kaitset pettes läbi minna. Lahtistele pallidele mindi situatsiooni juba ennetada püüdes järele ja nii keerutati teiseks veerandiks tabloole eduseis 38:18.

“Mängisime kokkuleppe kohaselt viis veerandit, korra saime isegi viigi kätte, aga lõpuks jäime ikkagi 82:87 alla. Olid kärmed poisid, meist agressiivsemad ja kavalamad,” tunnistas KK Pärnu juht ja treener Mait Käbin. “Aga treeningmänguks oli see meile, kes me viis viie vastu tükk aega mänginud pole ja seega kokkumängu tahta ei saagi, väga hea.”

Avaveerandi võitsid ameeriklased 20:18, teise 29:13, kolm järgmist 13:11, 15:8 ja 23:19 väljakuperemehed. Enim punkte, 14 tõi kohalikele Rannar Raap, Toomas Raadik lisas 13, Elgar Tamsalu 12, Kris Killing ja Taavi Hämarsalu kaheksa.

Debüüdi tegid Pärnu klubi oma kasvandik 16aastane Sten Olmre ja end kogenud ääremängijana näidanud Heiki Riives. Puudu olid seekord Rain Kärner ja Martin Paasoja, publik ei näinud ka pärnakate uut tsentrit, 206 sentimeetri pikkust Olas Siigurit.

Septembri alguses tulevad Pärnusse korvpalli mängima järgmised ameeriklased Oklahoma ülikoolist.