Vakar, 27.oktobrī, Zemessardzes 54. Inženiertehniskā bataljona Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas (NMN) rotas karavīri neitralizēja divas aviācijas bumbas, kas bija atrastas pie slēpošanas kalna "Lemberga hūte", Ventspilī, TVNET informēja 3. Zemessardzes novada štāba civilmilitārās sadarbības speciāliste Kristiāna Štrāle.
Katra bumba svēra 50 kilogramus, un tās neitralizēšanā bija iesaistīti 3 karavīri.
Arī 2008.gada rudenī pie "Lemberga hūtes" tika atrastas 67 II pasaules kara aviācijas bumbas, kuru kopējais svars bija 6 tonnas.
Galvenokārt Latvijas teritorijā tiek atrasti artilērijas šāviņi, mīnmetēju mīnas, granātas, taču katru gadu tiek neitralizētas arī vairākas aviācijas bumbas.
Ventspils novadā šogad atrasti arī citi sprādzienbīstami priekšmeti. Piemēram, 3.septembrī Jūrkalnes pagastā - prettanku granāta, 27.aprīlī Ventspilī - mīnmetēja mīna.
Nacionālie bruņotie spēki lūdz iedzīvotājus būt uzmanīgiem un, atrodot priekšmetus, kas varētu būt sprādzienbīstami, nekādā gadījumā tos neaiztikt. Vieta, kur tie atrasti, iespēju robežās jāiezīmē un par atradumu jāziņo tuvākajā policijas nodaļā vai pa tālruni 112. Pēc informācijas saņemšanas uz notikuma vietu dosies NMN speciālisti, kas atrastos priekšmetus neitralizēs.





