Pirmdiena, 16. jūlijā Vārda dienas: Estere Hermīne Liepa
Komentāri
Autorizējies šeit:
M
mikrouzņemumi arī
23 februārī, 14:02
te jaut kā cilvēki aizmirst ka arī tie kuri ir izveidojuši savu mikrouzņemumu vai tādā strādā dabūs maksat tos 300 eur gadā... sezonas strādnieki cilvēki, kas nebūs no vietas 11 mēnešus nostrādājuši... cik vēl simttūkstoši tie ir?
L
Lasītājs
22 februārī, 10:02
Vai pacientam būs iespējams uzzināt, kur izlietots konkrēti viņa veiktais līdzmaksājums 28 eiro katru mēnesi? Vai pacientiem būs iespējams redzēt, kur ir izlietoti visas valsts mērogā saņemtie līdzmaksājumi ( obligātās apdrošināšanas rezultātā saņemtie līdzekļi)? Kāds ir šīs darbības bilance? Runa ir par konkrētām izmaksām, nevis skaistiem reklāmas saukļiem. Vai visa šī nauda tiks novirzīta pacientu ārstēšanai? Vienkāršāks uzkrāšanas veids- katrs uzkrāj pats savā krājkontā un katrs izlieto pēc savām vajadzībām bez ministrijas ierēdņu starpniecības. Atkrīt daudzi starpnieki, katra pacienta iemaksātā nauda paliek pie paša cilvēka un process ir daudz vienkāršāks. Jebkurā gadījumā privātprakses ir zobārstiem, acu ārstiem, pirms nokļūšanas slimnīcā jādodas pie ārstējoša ārsta privātpraksē.......
U
upene
22 februārī, 10:02
nav taisnība,ka ārvalstīs dzīvojošie nezimanto valsts apmaksāto medicīnu. Braucieni tiek saplānoti laicīgi un pieraksti pie speciālistiem tiek veikti telefoniski,vai ar radinieku palīdzību.
V
VIENOTĪBA=
22 februārī, 04:02
Neveselīgā veselības sistēma=VIENOTĪBA.
H
hektors
22 februārī, 04:02
CIRCEŅGEITA turpinās un vispār nevienam jau šai BRĪNUMZEMĒ cilvēku veselība nerūp izņemot pašus cilvēkus.
I
Inga
21 februārī, 21:02
Un atkal tik mūsu runas netā.Tas neko neatrisina. Iznīcība palikušajiem.
P
pūpēdis
21 februārī, 21:02
Anita, izsaku Jums līdzjūtību par smagi slimo dēlu. Šis fakts gan nedod nevienam tiesības Jūs "apriet". Ak, nevajadzēja Jums runāt ar šiem žurnālistiem, kas, visdrīzāk, ieguva kādu labumu no Jūsu nelaimes. Vieglāk nekļuva, bet dvēsele ir piespļauta.
P
pac., inv.
21 februārī, 21:02
Kāpēc onko slimniekam , lai iestātos slimnīcā uz kārtējo ārstēšanas kursu , katru !!! reizi prasa jaunu ģim. ārsta nosūtījumu. Nevienu neinteresē , vai slimnieks to fiziski var ,vai nevar izdarīt pats , cik tas viņam izmaksā . Kāpēc par smagi slimu cilvēku "dzenāšanu " nebrēc , neiestājas aizstāvēt ne ģimenes ārsti , ne slimnīcu ārsti ? N u ministrijas ierēdņi tik zemu jau nenolaidīsies un to nezina, kādas necilvēcības jāpārdzīvo onkoslimiem.
P
protams----
21 februārī, 21:02
Atkārtošos---ko teikt ---no vienām galējībām uz citām---- Man daudzus gadus atpakaļ sacīja vecāmāte---- Gudrs cilvēks nekad otru nesauks par muļķi---- Nekad neizsmej slimu cilvēku,jo nav garantijas rīt nebūt līdzās---- Nekad neaizmirsti ,ka esi cilvēks----un cieni ,kas tev apkārt--- jo tu esi tikai daļiņa no tā un tev nav tiesības kaut ko sabradāt---- Žēl kad papīrs atļauj visu ---mēle loka visu,pat nebaidās no stīvuma---- Žēl ka esam pazaudējuši skaistumu---būt cilvēkam---
#
###
21 februārī, 21:02
Esmu bijusi Pokaiņos Anitas Bisenieces vadītā ekskursijā un varu tikai lielu PALDIES pateikt par to darbu, ko viņa ar sirdi un dvēseli dara. Vairāk tādu cilvēku!
B
BBB
21 februārī, 20:02
Ļaudis- ceru ,ka jums nebūs tuvākajā laikā jānokļūst Straiņos (arī radinieku lomā). Es domāju,ka vai nu ārsti grib palīdzēt cietējim/pacientiem(zvērests????) vai nē. Šeit nav runa par ''nemaksāšanu'' -runa ir par to-ka pat samaksājot aprūpes personālam (protams -kabatā)-CILVĒKS guļ neaprūpēts-nepaēdis-nesakopts-jo viņš pats to nespēj. Jautājums-vai mēs tiešām zinam,kas notiek Latvijas medicīnā?
J
JL
21 februārī, 19:02
AB taču teica ka tikai muļķi maksā nodokļus , lai butu nauda ko maksāt par medicīnu un sociāliem pabalstiem.
C
ciniķe
21 februārī, 18:02
Konkrēts jautājums - kura firma uzvārīsies no valsts it kā apdrošinātajiem? Šī netaisnīgā sistēma ir nošpikota no Amerikas, un tā ir izdevīga tikai lielajām apdrošināšanas firmām, nevis valstij, pacientiem vai ārstiem. Te ir kaut kāds nelietīgs lobijs tam visam apakšā. Kāpēc mēs nevaram mācīties kaut vai no igauņiem?
P
Paradokss
21 februārī, 18:02
1) Apmaksās izdevumus bezdarbniekiem, bet tiem, kuri ir pašnodarbinātie, kuri nesaņem pabalstus, bet dara ko var, saņems PIGU. Viņiem (gidiem, lektoriem tak nav regulāri ienākumi. Mācās visu gadu, gatavo lekcijas, bet runā, kad aicina. 2) Sezonas strādnieki (kurinātāji, siltumnīcu) taču nestrādā visu gadu un bezdarbnieka pabalstu tak ar viņi nesaņem, jo nav nostrādājuši tos vajadzīgo mēnešu skaitu 3)Zemnieki, naturālo saimnieki īpašiek. Kādi viņiem ienākumi, bet viņi strādā, lai Latvija neaizaug ar krūmiem. Un ārzemēs par tādu darbu labi samaksā
A
Absurds
21 februārī, 17:02
Vienkãrši absurds! Bomži ãrstēsies par velti, nabagiem bet ne bomžiem aprūpe vispār nebūs pieejama, bet pārējie, kã maksãja visu no savas kabatas, tã arī maksãs. Strādãju, nodokļi visi samaksãti, bet pat pie ģimenes ãrsta ir jāmaksã lats, citus ãrstus vispār nevar atļauties. Kur tad paliek samaksātie nodokļi kāpēc man no tiem nekas netiek?
E
erris
21 februārī, 17:02
Es piekrīt tiem, kas saka, ka negrib, lai par viņu nodokļiem uztur nodokļu nemaksātājus. Lai ir reforma- man sliktāk no tā nepaliks, bet ir neliela iespēja, ka kaut kas uzlabosies. Medicīna nav lēta, un lai kā kāds sūkstītos, ka tai būtu jābūt bez maksas, pamēģiniet aparātus un zāles nopirkt un ārstus piespiest strādāt bez maksas. Iztēlojieties, ka jums liktu jūsu darbu bez maksas darīt, 'jo cilvēkiem taču vajag'. Ja atklāti, tad pie mums ir salīdzinoši lēta medicīna arī ja pats par visu maksā. Protams, kvalitāte var būt ļoti atšķirīga dažādās slimnīcās, bet arī tas citur ir tāpat, un mūsdienās ir viegli uzzināt citu atsauksmes par dažādām iestādēm un ārstiem.
A
a.e
21 februārī, 17:02
nauda mediciinai :D, tā cilvēku iemaksātā nauda aizies valsts budžeta lāpiišanai, nu apmēram tāpat kā ar ceļu nodokli
E
es
21 februārī, 17:02
tai bellai gribu teikt,ka arī valsts iestādēs strādājošie,jeb jūsu vārdiem,,pie siles,,diemžēl arī pārtiek no tā,ko ražojošie saražo...Tā lūk!!!
Jānis Lietavietis
21 februārī, 17:02
Situācija ir absurda, jo reforma tiek virzīta, kamēr sistēmā ir daudz iekšēju problēmu. Kaut vai tas pats birokrātisms, kas laika gaitā ir ļoti uzblīdis, kad daudzas "speciālistu konsultācijas" ir tikai tādēļ vien, lai noformētu papīrus, kas patiesībā ir ārstu laika un valsts naudas nelietderīga šķiešana. Tāpat arī absurdā rindu politika, kuras dēļ visi strādājošie iet par maksu, jo nevar atļauties gaidīt mēnešiem ilgi - pēc jaunās sistēmas sanāks, ka viņiem nekas nemainās, tikai tagad redzēs, kā uzkrājas nauda, kuru viņi nevar lietderīgi izmantot. Principā tas arī nekādi neveicinās nodokļu maksāšanu, jo būtībā strādājošie tāpat pārsvarā maksā pilnas cenas, tas drīzāk tieši otrādi, kalpos par lielāku motivāciju nodokļus nemaksāt, jo ja reiz tāpat pašam ir jāmaksā par medicīnas pakalpojumiem, tad kādēļ vēl dubultā maksāt valstij, par nesasniedzamiem pakalpojumiem. Par tiem 20 latiem mēnesī - tās ir tukšas ilūzijas, es, piemēram, slimoju reizi 10 gados un par pilnu maksu tas neprasītu vairāk par 100 latiem - attiecīgi šāda maksāšana pa 20 latiem man tā vietā izmaksātu 2400 latu - manuprāt tas ir ārkārtīgi neizdevīgi, ja nestrādātu algotu darbu - pats no savas kabatas es to noteikti nemaksātu. Par ārzemēs dzīvojošajiem, kas šeit brauc saņemt medicīnisko palīdzību - tā ir tikai daļēja taisnība, jo viņi brauc, bet viņi neizmanto valsts apmaksāto medicīnu, jo viņi šeit ierodas tikai uz nedēļu, bet valsts apmaksātā kārtībā viņi pa to laiku netiktu pat pie ģimenes ārsta, nemaz nerunājot par izmeklējumiem vai ārstēšanu. Līdz ar to tie 20 lati mēnesī nebūs interesanti arī ārzemēs strādājošajiem.
M
mellene
21 februārī, 17:02
Starp citu par to aprakstīto sievieti,man šķiet,ka to invalīdu dēlu pieminēja ne jau tāpēc,ka dzīvo no viņa pabalsta,bet kāpēc viņi no turienes nav aizbraukuši,acīm redzot,tam dēlam tur ir labāk.Bet par to ivalidāti,Jūs jau nezinat,kas viņam ir,arī dzemdību namā var piedzimt pilnīgi vesels bērns,bet dabūt kaut kādu zarazu,no kuras pēc tam ir čau,tādus valstij vispār būtu jāuztur un jāapģērbj.
N
neizprotu
21 februārī, 17:02
Mani satrauc tas, ka Circene un viņas domubiedri veikli izmanto realitāti, ka liela, liela, liela daļa cilvēku vispār pie sava ģimenes ārsta neiegriežas - ja vien spējam samaksāt, visa ģimene vienmēr ejam pa tiešo pie speciālistiem. Un tāpat rīkojas arī lielākā daļa no mūsu paziņām (dažs pat nav nemaz reģistrējies pie ģ.ā.), tādējādi būtiski atslogojot sistēmu. Privātās ārstu prakses plaukst un zeļ. Tad kā var rasties tās nenormālās rindas pie ģimenes ārstiem un mūžam kvotu nepietikt?
I
Ilona
21 februārī, 17:02
Mēs jau par jebko esam pieraduši raudāt un sevi žēlot. Kāpēc var igauņi ? Kāpēc viņi savu dzīvi nepavada vienās asarās , sevis žēlošanā un nemitīgās bailēs no visa un visiem ?
G
guncik
21 februārī, 16:02
Visvairāk, šķiet, ir satraukušies ģimenes ārsti. Un kā nu ne - ja valsts sāks maksāt tikai par nodokļu maksātājiem ne vairs mašīnu varēs nomainīt, ne uz kalniem paslēpot aizbraukt.
Aigars Bergs
21 februārī, 16:02
sāksim ar pašu vienkāršāko! aizejiet vienalga uz kuru celtniecības objekru un jebkuram strādniekam pajautājietdarba līgumu!!! 99,9% VISOS LĪGUMOS BŪS MINILMĀLĀ ALGA!!! P.S. Kādi tur 28 euro mēnesī medicīnai???
M
mellene
21 februārī, 16:02
Zinot ,cik Latvijā viegli pārdala naudu,tāda sajūta,ka atkal veido kaut kādu fondu,kurš izglābs kārtējo valsts ierēdņu afēru.Tāpat jau nevar izkontrolēt ,kur tā naudiņa aiziet,piemēri nav tālu jāmeklē.Vēl pie tam,ka Circene tikai sola atņemt,bet klāt,cik saprotu,sola tikai mazliet palielināt mediķu algas,parastam pacientam nekas nemainās.
N
nu
21 februārī, 16:02
Tādu kā šī sieviete ir ļoti daudz,cenšas cilvēks kautkā izdzīvot,neprasīt mūžīgos pabalstus,bet še tev-tagad vai nu tupi un pazemojies katru mēnesi rajona centrā lai atzīmētos kā bezdarbnieks(CEĻŠ ARĪ MAKSĀ),vai maksā 28 eiro,kuru tāpat nav,vai nu mirsti nost...,nē-nomirt atļaus slimnīcā-ātrie būšot bezmaksas... Ja valstī būtu darbs,nekas tāds nenotiktu-latvieši ir strādīgi,bet laukos darba tikpat kā nav,daudzi izdzīvo no savas zemes un lopiem...
P
pere
21 februārī, 16:02
es piekrītu circenei , lai taisa referendumu , tauta būs viņas pusē. te traci taisa ārsti , nekādi negrib viņi reformas.
Š
šoks
21 februārī, 16:02
Cik ļauni komentētāji. Tāpēc tik slikti dzīvojam.
V
viva
21 februārī, 15:02
ha, ha nu neticu gan , ka man kā nodokļu ,maksātājam medicīna kļūs lētāka un pieejamāka, ja naudas veselības aprūpei ir tik cik viņas ir- var taisīt reformas kādas nu grib. un riebjas, ka Veselības ministre savam ginekoloģijas lauciņam ir izsitusi naudu mākslīgajai apaugļošanai, laikā kad valstij nav naudas smagi slimiem cilvēkiem (bērniem , jauniešiem), ka jālūdz sabiedrību saziedot caur ,,ziedot.lv'"'
N
nesaprotu
21 februārī, 15:02
es nesaprotu - veselības aptrūpe tagad būs no ienākuma nodokļa, un no viena strādājošā gadā domāts iegūt 300 eiro? Līdz šim es domāju, ka ienākuma nodokļa 98% vai cik procenti iet pašvaldībai, lai tā varētu uzturēt manu pilsētu. Cik lielai jābūt algai, lai pārpalikušie 2 % būtu 29 eiro? Vai arī pašvaldību budžatā vairs nekas neienāks? (man jau šķiet, ka manai nepilnai slodzei IIN nav pat rie 2 eu)
H
ha
21 februārī, 15:02
Patiešām, kāpēc man jāfinansē tie, kuri nemaksā nodokļus?????? Es godīgi tos maksāju visu mūžu, bet, kad jāārstējas, tad ir nenormālas rindas no tiem, kas nestrādā, nemaksā nodokļus, saņem aplokšņu algas utt.! Lai arī skarbi, bet Circenei IR taisnība! Nauda medicīnai jau nekrīt no gaisa, bet gan no mūsu nodokļiem. Atgādināšu, ka pirms jaunā gada un naudas maiņas katru dienu bankomātos tika iemaksāti MILJONI! Bija ziņa, ka vienu dienu tie bijuši pat 4,5 miljoni latu!!!
@
@
21 februārī, 14:02
Kāpēc man jāuzsauc medicīna tiem, kas nemaksā nodokļus?
@
@
21 februārī, 14:02
Gan jau pašvaldībā zina, cik šī gide plēš no ekskursantiem, un tādēļ nemaksā pabalstu.
F
fifa
21 februārī, 13:02
Likvideeja bezmaksas mediciinu, tagad domaaju, ka labaak braukt uz Lietuvu vai Igauniju...shiem nedomaaju maksaat, lai var atkal izsaimniekot un pirkt apriikojumu daargaak vismaz par 50% nekaa tirgus cena...
X
Xy
21 februārī, 13:02
Vai ir vēl kāds kurš Circenes murgiem tic?
J
Jo
21 februārī, 13:02
Valstij katastrofāli trūkst naudas, te arī Circenes "ģenerālplāns" pašā laikā, kas vēl var būt labāks kā tautas muļķošana
L
Lita
21 februārī, 13:02
Pokaiņu kundzei ir četri pieauguši bērni. Viens invalīds, bet ir taču vēl trīs, kuriem, lai izdzīvotu ir jāstrādā un jāsaņem alga. Tad lai sametas un nopērk savai mātei polisi vai iemaksā nepieciešamo minimumu, ja vien paši nav pabalstu diedelētāji vai mūžīgie bezdarbnieki.
P
Piegriezies
21 februārī, 12:02
Kā strādāt, tā visi invalīdi, slimi un darbu atrast nevaroši. Kā bērnus arī invalīdus taisīt, tā visiem atbilstošā aparatūra kārtībā un tik vairojas. Tās pariktes funkcionē kā nākas.
K
Kuku
21 februārī, 12:02
"Jaunais likumprojekts paredz, ka valsts apmaksātu veselības aprūpi no 2015.gada jūlija saņemtu cilvēki, par kuriem darba devējs būs samaksājis ienākuma nodokli vismaz 11 mēnešus gadā vai kuri paši deklarēs savus ienākumus vismaz 12 minimālo algu apjomā."- gribu zināt, kas būs ar šo pacientu, ja darba devējs no viņa algas nodokļus būs atskaitījis, bet pārskaitīt valsts budžetā "piemirsis", ka tas visai bieži Latvijā notiek.
L
latviete
21 februārī, 12:02
Neviens nav solījis, ka dzīve būs taisnīga, bet Circenes plānu atbalstu, lai beidzot sakārtotu šo sistēmu un iekustinātu nodokļu maksāšanu. Man jau likās, ka Pokaiņos uzturoties cilvēkam veselība tikai uzlabojas, bet šī kundze tāda gaudena.
E
es
21 februārī, 12:02
Nu ko,lai dara,ja skolotāji ,kuri nespēj konkurēt,zaudē?Pasaule ir mainīga un visās attīstītajās valstīs laukos un pilsētās notiek pārmaiņas,Latvija nav unikāla.Bisenieces kundze pārtiekot no 2invalīdu pensijām-nu tā neko...Kāds cits par to maksā,bet pati savus ienākumus neskaita.Esmu pati pašnodarbināta jau no Gorbačova laikiem,es gan labprāt maksāšu šo minimumu!Jo valsts esam mēs paši!
E
Eva
21 februārī, 12:02
Es gan atbalstu jauno sistēmu, jo man riebjas, ka tūkstošiem ārzemēs strādājošo uz pāris nedēļām gadā ierodas Latvijā un tad izstaigā visus ārstus pēc pilnas programmas. Kāpēc viņiem jāmaksā šī mazā naudiņa ģimenes ārstam? Kāpēc ģimenes ārstam jādod viņiem norīkojums, lai pa lēto tiktu pie speciālistiem? Savukārt šie aizbraucēji nodokļos Latvijā nesamaksā ne santīma... Un tad vēl firmās strādātāji, kuri atļaujas naudu saņemt aploksnē... Arī viņi nodokļus nemaksā, taču saņem tās pašas atlaides.... Man sāp par to sirds, jo es nodokļos maksāju milzīgu naudu, bet man tāpēc nav nekādu priekšrocību pret nodokļu nemaksātājiem. Domāju, ka te drīzāk ir ģimenes ārstu mafija - viņi iebilst, bet nesakot īsto iemeslu - jo tagad viņu praksē tiek uzskatītas simtiem mirušo dvēseļu (lasi: ārzemēs dzīvojošo), bet pēc šo izmaiņu spēkā stāšanās reģistrēto cilvēku skaits saruks (līdz ar to arī ienākumi) - nebrīnos, ka dažiem ģimenes ārstiem pat ļoti ievērojami. Mēs visi esam ieinteresēti, lai tiem, kas te dzīvo, kas regulāri maksā nodoklus, būtu labāki nosacījumi, nekā tiem, kas izvairās no nodokļu maksāšanas vai dzīvo citur un nodokļus maksā citās valstīs. Tad arī mums katram būs vairāk naudas no valsts medicīnas aprūpei.
O
oma
21 februārī, 12:02
Esmu strādājoša pensionāre, bet jāpalīdz mazbērniem, tā kā nekādu iekrājumu nav. Un tāpat zinu - ja piemetīsies kāda patiešām nopietna kaite, man naudas dārgai ārstēšanai nebūs, tādēļ esmu samierinājusies - turēšos, kamēr var, un tad būs jāaiziet. Esmu laimīga, - seko protams pilnīgi ķecerīgs un nelietīgs teksts - ka mani lielu vecumu piedzīvojušie vecāki šo jauno laiku kārtību nesagaidīja un aizgāja vēl "briesmīgi sliktajos" padomju laikos, labu ārstu un māsīņu krietni aprūpēti, viņiem es to nespētu nodrošināt.
N
nodokļu maksātāja
21 februārī, 12:02
Es maksāju pieklājīgu ienākuma nodokli-ko es dabūju pretī??? Ja negribu (lai nezaudētu darbu) MĒNEŠIEM gulšņāt gultā gaidot uz valsts apmaksātiem izmeklējumiem, VISUR MAKSĀJU PATI un ne mazās summas,arī par operāciju maksāju no savas kabatas un bez čeka.
K
kappa
21 februārī, 11:02
Sen jau visiem zinams, Latvija nevienam cilvekus nevajag,lai visi apmirst un bus forsi, ari tagad veselibas sistema viss ir pret parastajiem cilvekiem,,vel liekas ka jaizludzas arstiem,,nu ludzu paskatieities uz mani,,nevis skatieities mana maka,,ka ar hipokrata zverestu,,neviens to nedoma nopietni, un nevienam no sirds nerup cilveki..un nebrinities ka visi aizbrauc,,mums nekad nekas nav bijis kartiba,,un lienam vel lielakos suuu.....Hitlers- Stalins-Valdiba,,,visi ir vienadi, sen tas jau ir skaidrs..tikkai katram citas metodes cilveku spidzinasanai
L
Liene
21 februārī, 11:02
Neesmu speciālists, lai spriestu par šī projekta efektivitāti, tomēr man liekas , ka ģimenes ārstam un vismaz visparastākajām analīzēm būtu jābūt pieejamiem visiem ( dārgās analīzes un izmeklējumi varētu būt nodokļu maksātāju proritāte, neskatoties uz nodokļu maksāšanu.Baidos, ka tiešām dažam labam slimības tiks ielaistas un tad ārstēšana kā akūtam pacientam slimnīcā izmaksās daudz dārgāk. Kā piemēru varu pieminēt savu kaimīņu antisociālu elementu, kurš aizgājis pie'ģimenes ārsta ar sastrutojušu furunkuli uz sejas, nokļuva slimnīcā , kur netīšām konstatēja plaušu tuberkulozi. Tad sanāk tā , ja jau būtu ieviesta šī reforma mans kaimiņš pie ārsta neietu , jo nav nodokļu maksātājs un staigātu apkārt nezinādams par savu tuberkulozi un aplipinātu visus pārējos kaimīņus vēl ilgi un dikti, kameŗ dievs vien zin kad nokļutu stacionārā neatliekamā kārtā!
R
re
21 februārī, 11:02
Kopumā visa šī murgainā partokrātiskā varas sistēma mierīgi turpinās eksistēt. Sistēmas nemainīs ne vēlēšanas, ne citi ministri vai deputāti. Kas tad varētu mainīt? Par to sistēma jau ir ierakstījusi likumu kodeksos, lai prāts negrozās uz ne to pusi
D
Daktere
21 februārī, 11:02
Īstie VID inspektoriem-ceļ ēku par 41 milj zem kuras nopirkta zeme no Vašķa par 31 milj,tāpēc tā Gēbelsiene uzstāj par iemaksām.Nepietiek tak naudas visiem luxiem.
.
...
21 februārī, 11:02
"Latvijā pacienta līdzmaksājums ir viens lats." Nu kur viņa šitādu absurdu izrāva?!
Varda8briviba
21 februārī, 11:02
Kad šie vemj otības parazīti tiks patriekti no valdības? Piekrītu, ka ir nepieciešama obligātā veselības apdrošināšana, BET tikai tai iedzīvotāju daļai, kuru iztikas minimums pēc maksājumu veikšanas par mājokli, nav mažāki par 400 eiro. Tā kā tas pie šīm cenām ir Rietum Eiropā. Vemj otībai tak patīk konsultēties Vācijā, nu tad, lai arī ievieš to pašu medicīnas sistēmu, kas Vācijā. Pretējā gadījumā, kārtējais genocīda veids, kā samazīnāt Latviešu iedzīvotāju skaitu.
M
mattilainen
21 februārī, 10:02
Tas viss ir pareizi, tacu jaajautaa, kur tu biji agraak? Piem. tad, kad tas jau nedziivi dzimusais kropplis tika dzemdinaats un visiem speekiem biidiits par Latvijas veseliibas apruupes modeli? Arsti, toreiz bija uztraukusies ne pa jokam. Skali protesteeja. Daugavpilii bija pat ielu demonstracijas. Arsti izgaja ielaas. Bet vai tevi tas uztrauca? Kaut kaa nemaniiju. A tagad, godigi sakot, sadas zinas iepriecina. Ko mekleejaat, to atradaat, un miileejatis, kaa gribat!!
S
So, so...
21 februārī, 10:02
Citāts: "Ministre uzskata — jaunā kārtība vērsīsies pret nodokļu nemaksātājiem, un ieguvums būs taisnīgums. Circene arī sola, ka jaunā sistēma saīsinās rindas pēc veselības pakalpojumiem, kā arī samazinās pacientu līdzmaksājumus, kas pašlaik ir trešie augstākie ES." Neceriet, ka līdzmaksājumus samazinās - tie pieaugs, jo rindas tiešām saruks (medicīna nebūs pieejama un ienākumi veselības nozarē neienāks). lai to kompensētu nāksies celt cenas (un maksās lielie reformas aizstāvji, jo viņi jau sen to ir pelnījuši!)
.
...
21 februārī, 10:02
Iesaku noziedot mazliet laiku un izlasīt šo rakstu, varbūt tiem, kas neaptver, kam patiesība ir tiesības lemt. http://www.suverenssuverens.org/suverenitate.php
.
.....
21 februārī, 10:02
aarpraats,kaa viss ir sacakareets un jo taalaak,jo trakaak paliek
kojo_ely
21 februārī, 10:02
kāpēc tad nepamēģināt ieviest Igaunijā esošo praksi, nemainot veselības iemaksas sistēmu. nekādu naudu jau neiegūs no šīs reformas. un kur tad valsts pēkšņi atradīs naudu pilnai veselības aprūpes apmaksai? šī reforma ir viens vienīgs acu aizmālēšanas gadījums, lai varētu samazināt pacientu skaitu. kurš tad cits ja ne valsts pati samazināja ģimenes ārstu skaitu. vajag pabīdīt pāris resnās pakaļas ārā no valdības, reformēt pašu valdību, ieviest civilizētas algas (tautas kalpam atbilstošas - 700 eiro mēnesī), nocirst visus pabalstus un maksājumus viņiem, nekādas prēmijas utt. tad pēkšņi sanāks tā, ka ir atradies kāds miljards, ko ieguldīt veselības aprūpē.
A
Anitai
21 februārī, 10:02
Kāpēc Jūs šobrīd nevarat atcerēties, kad pēdējo reizi bijāt pie sava ģimenes ārsta? Kādi šobrīd Jums ir šķēršļi to apmeklēt? Vai tikai tā nav kārtējā atrunāšanās? Diemžēl tāda nīdoša attieksme ir daudziem pret savu veselību....
D
dr.F.
21 februārī, 10:02
Vislabāk jau neko nemainīt , lai viss paliek pa vecam. Tad visi būs apmierināti: - Ģimenes ārsti turpinās saņemt valsts finansējumupar ilgstoši promesošajiem; -Spirta kontrabandisti, saules brāļi, profesionālie slimnieki un citi "komersanti"dabūs visu pa brīvu kā līdz šim. - Turpinās veiksmīgi funkcionēt neskaitāmas gulētavas visos pagastos.
I
iza
21 februārī, 10:02
ne tikai pašnodarbinātie paliks ārpusē bet arī mikrouzņēmu dalībnieki.Valsts ar vienu roku dod ar abām ņem.Kāpēc vispār šie mikrouzņēmumu atvieglojumi,ja sanāk ,ka iekļūsti nodokļu nemaksātājos.vispirms legāli atļauj dibināt un stādāt uzņēmumos,kuri nemaksā nodokli un tad šos cilvēkus piesmej pataisot par sistēmas ķīlniekiem.Circenei vajadzētu stipri kaunēties par šo putru,ko viņa ievārījusi,žēl,ka gudra ārste lien finansēs,no kurām neko nesaprot.cilvēku dzīves un likteņi ir tik dažādi,nevienu mums nav tiesību nosodīt,ne to sievieti,kura audzinot bērnus nav spējusi stādāt algotu darbu,ne to,kura tādu pašu bērnu pulciņu ir pamanījusies izaudzināt strādājot un izmantojot citu cilvēku palīdzību.katrs cilvēks ir indivīds ar savu varēšanu un nevarēšanu,veiksmi un neveiksmi,labu veselību un ne tik labu,lielām darba spējām un pavisam viduvējām,tāpēc jau ir izveidota valsts sistēma lai cilvēki justos aizsargāti.
Z
zina
21 februārī, 10:02
Vienreiz jāievieš kārtība. Kāpēc nav e-pacienta karte, e-recepte? Cik var muļlāties? Kas Igaunijā savādāks? Vienreiz redzēju raidījumu pa TV, kur igauņu ģimenes ārste mūsu žurnālistam interviju sniedza angļu valodā! Vai pazīstat kādu mūsu ģimenes ārstu, kurš runātu angliski? Vai jūsu ārsts runā?
B
Bella
21 februārī, 09:02
Paziņai divi pieauguši bērni, kas pastāvīgi dzīvoun strādā ārzemēs. Kad brauc uz Latviju, tad gādīgā māmiņa vēl mēnesi iepriekš no ģimenes ārsta paņem saviem bērniņiem visus iespējamos nosūtījumus uz analīzēm, izmeklējumiem u.c. speciālistiem. Tā teikt pilnai tehniskai paskatei. Protams, ka viss ar ģim.ārsta nosūtījumu par mūsu nodokļu maksātāju naudu, kaut arī paši izmeklējamie Latvijai ne kapeikas nav samaksājuši nodokļos. Lielākie bļāvēji ir ārzemēs strādājošie un mājsaimnieces, kas nemaksā nodokļus, bet grib izmantot to, ko citi ir apmaksājuši.
H
hhh
21 februārī, 09:02
Savdabigi. Jau tagad pacienta iemaksa par stacionesanos ir padsmit latu diena, kas kopsumma par tam visam stacionesanas dienam sanak ieverojama summa, citiem pat visas algas apmera. Un tas ir sobrid, kad valsts medicina ir "bezmaksas". Cik tad nez bus pacienta iemaksz tidm, kas nemaksas to obligato nodokli, jau tagad liela dala vsi pat visi savi irnemumi jaatdod par slimnicu, ja tur noklusti. Izskatas, ka tagad slimu cilveku Latvija bus daudz, daudz vairak, jo cilveki nevares stlautues samaksat. Jau sobrid ta ir problema. Piem. Iz dzives. Tetis (pensionars) nokluva 2x slimnica, vinam par slimnicu rekini bija visu pensiju apjoma, par ko maksat komunalos un valstij iri????? Vai kads tamdel atlaiz komunalos maksajumus un par apkuri nav jamaksa, ja noklusti slimnica.... un serviss musu lielajas slimnicas diemzel ir palicis briesmigs, gan arstiem sakapis galva, ka nu dievus telo, gan sanitari un masinas tadi.... rupji un bezatbildigi. Diemzel ieredni, ienemot siltas vietinas, sraigajot apkart ar privatu kompaniju veselibas apdrosinasanas polisem, zemak par savu degunu neko neredz.
T
trollis
21 februārī, 09:02
Cilvēki mīļie! Pat , ja Jūs nomaksāsiet šos 28 eiro mēnesī, tad, kad Jūs nonāksiet slimnīcā - Jūsu līdzmaksājums tik un tā būs dramatisks...par akūtu operāciju nebūs jāmaksā, bet par visu pārējo (plānveida operācija, gultu diena, izmeklējumi) - tas viss tik un tā maksās to pašu, ko līdz šim! Šī reforma nedos absolūti neko....un, ja parēķina, ka gadā jāiemaksā 300 eiro, tad, piedodiet, es labāk nemaksāju neko un eju uz konsultāciju pie ārsta par maksu. Nav jau nemaz tik daudz to izmeklējumu, kas maksās daudz vairāk par 300...
N
Nu
21 februārī, 09:02
Slima, plika pakaļa un veiksmes stāsts mums ir. Varam būt lepni.
X
x
21 februārī, 09:02
tik daudz LV invalidu - kurus es nenosauktu par invalidiem - kaut,bernus taisit var -cik uziet ,rupejas par demografiju :) , bet tads normals cilvecins strada - neko no valsts neprasa - muza nav gajushi pec kapeikas no valsts prasit !!! gribetu lai valsts izdod tadu dokumentu kuri ir tie - kuri naudu nav sukushi no valsts !! domaju sanaks maz tadu un tad parekinat cik miljardi aizgajushi uz perejo personu uztureshanu !!!( ari to bernu dzemdetajas nav jasponsore ir berneli -kam japalidz !!! )
P
pūce
21 februārī, 09:02
Ak dievs, kā tā circene ir apriebusies!Nez, vai viņa pati to nejūt!?
D
do
21 februārī, 09:02
domāju, ka vēlētāji izteiks savas domas par veselības sistēmas maiņu rudenī ar plusiņiem vai mīnusiņiem vēlēšanu listēs, vienotība, saturies!!!
C
Cūcis
21 februārī, 09:02
Kā Lielais Vilis teica par valsti kur pats bija Premjers? Vai tad nebija taisnība...
I
iva
21 februārī, 09:02
Tā sieviete būtu paklusējusi, šo to pārdod, šur tur pastrādā, nodokļos nemaksā ne santīma. Vīram pensija, dēlam pensija. Varētu padomāt, ka nauda aug kokos.
Z
zintis
21 februārī, 09:02
Interesanti, kāpēc ģimenes ārsti sacēluši tādu brēku. Ja pie ārsta ,ir pierakstījušies 2000 un vairāk pacientu , tad loģiski ,ka tos tāpat neviens neārstē, jo tādu kvantumu nav iespējams izskatīt , kur nu vēl ārstēt nozīmēt procedūras utt. Tālāk ja tāds daudzums ierodas pie ārsta, tad jau veslības iestādei pietiktu naudas jau no parastajām iemaksām. Kaut ko darīt ir jāsāk ,lai nevajadzētu maksāt kukuļus, lai nevajadzētu brēkt ,ka kāds nemaksā nodokļus un tie kuri maksā nodokļus varētu tikt pie ārsta. Vienreiz cilvēkiem ir jāsaprot, ka nedrīkst atbalstīt aplokšnu maksātājus utt, kas tik nav izmēģināts ,bet viss notiek , tad varbūt Circenes kundzei ir taisnība
L
l , bn
21 februārī, 09:02
circene ir pārliecināta, ka uz ārzemēm izbraukuši tikai ļoti slimi cilvēki, kas to vien dara, kā izmanto mūsu veselības sistēmu bez maksas. par kādu godīgumu var runāt, ja viens samaksā nodokļus no minimālās algas, cits no desmitreiz lielākas, bet medicīnas pakalpojumus potenciāli var saņemt vienādus. un kur paliek tavi nodokļi, kamēr tu esi bijis vesels? gribētu lūgt veselības ministrijai tos atmaksāt! ja man tos atmaksātu , es varētu nopirkt 3 zelta vai dimanta veselības apdrošināšanas polises! manuprāt valstij būtu jāpārtrauc maksāt ģimenes(kāpēc tāds nosaukums?) ārstiem par potenciālajiem nevis reālajiem klientiem( tas ir, kā maksāt par iešanu garām autobusa pieturai, kaut gan tu netaisies nekur braukt)! manuprāt ģimenes ārsti ir tikai starpnieki, kas noēd lielu daļu finansējuma pa tukšo, jo pie viņiem ir spiesti iet tikai tāpēc, lai tiktu tālāk pie normāla speciālista(cik nu mums tādi ir). tā ir darbības imitācija līdzīgi kā ierēdņiem, lai attaisnotu savu eksistanci. vai tad cilvēks ir tik dumš, ka gadīumā, ja sāp kāja, dotos pieacu ārsta un nespētu pats izlemt? ja veselības(slimības) nodoklis tiks iežīmēts kā kautkāds konkrēts procents no nodokļiem, es gribētu, piemēram, lai arī ceļa nodoklis tiktu iezīmēts un izmantots tikai ceļu uzturēšanai utt. lai tikai veselības nozerei tiek akcīzes nodokļi no cigaretēm, alkohola un kaktusu mēslojuma, tam nu es un, domāju, visi pilnīgi piekristu!
R
riebigais
21 februārī, 08:02
Kas mums tur "pamuļķi" augšā strādā? Grib jaunu nederīgu sistēmu izdomāt. Tak ņemat piemēru no Igauņiem, ja viņa tiešām ir efektīva. Kā parasti netiek domāts par cilvēkiem ķēdes galā, bet gan kā pašiem ērtāk izgrozīties!
T
to>> » [
21 februārī, 08:02
tu draudi? neaizmirsti, ka aizklapēts arī tu kopā ar mums sūkāsi ķepu!
S
salvija
21 februārī, 08:02
Tad nu gan varens taisnīgums iestāsies pēc šitās cirčas reformas-valsts no nodokļiem par katru ieskaita 10 eiriķus ,bet no tiem saucamajiem ,,parazītiem,,iekasēs 300! Un ko saņems pretī-sū..nūjas galā!
R
rukse
21 februārī, 08:02
«Es vēlos nevis eksistēt no pabalstiem, bet strādāt" Tieši tā! Uz to visas cerības, ka šie (mēs) neies un neprasīs un "augšas' varēs dzīvot zaļi.
[
[
21 februārī, 08:02
Lai nu ko teikusi tā ministre, bet par nodokļu nemaksātājiem būtu paklusējusi. Ne jau vienkāršie cilvēki vainīgi ka vietējā gatera īpašnieks neuzskata par nepieciešamu maksāt legālas algas. Pret nodokļu nemaksātājiem jācinās VID, kaut visus negodīgos uzņēmumus klapējot ciet..
L
laimes zeme
21 februārī, 08:02
kas ir vispār latviets??? igaunis un lietuviets tāds nav
:
:((
21 februārī, 08:02
Mums mēnešu vecam bērnam steidzīgi vajadzēja sirds pārbaudi, jo vajadzēja zāles dzert citas slimības ārstēšanai. Ja gaidītu rindā, tad tiktu pēc 2-3 mēnešiem,bet ja par maksu, tad jau nākamajā nedēļā. Nu ko, ja steidzīgi vajag, protams, ka pa maksu. Labi, ka tā nauda bija, bet ja nav ko tad? Smaksājām 38 Ls. (2012.g) KUR TAD IR TĀ BEZMAKSAS ĀRSTĒŠANA BĒRNIEM?????
L
labais
21 februārī, 08:02
Visa tā sistēma liekas smaga nesakārtota un nesaprotama.Nav nekas analizēts un pētīts ,kā 'tas strādās pie mums .Mums ir 1 strādājošais uz 3 nestrādājošiem(pensionāri,bērni u.tt).Ir pagrābta kaut kāda sistēma un vienkārši tiek dzīta uz priekšu pāri līķiem.To jau var redzēt ar zaļās enerģijas ieviešanu,kur tas noveda?Tā pat būs ar šo sistēmu galvenais ir ieviest,pēc tam jau kaut kā to naudu no mums nokāsīs.
D
ddtt
21 februārī, 08:02
Tieši tā! Arī mana sieva uzaudzinājusi un audzina 4 bērnus, algotu darbu nestrādā - un tagad ir aiz borta gan medicīnā, gan bez pensijas - jo LV jau bērnus nevajag, to audzināšana nav ne darbs, ne nopelni!
N
nodokļi
21 februārī, 08:02
Nodokļus vajag, kā tad....Circene varēs atkal pa ārzemēm pabraukāt!
J
jolantiņa
21 februārī, 07:02
es saprotu ,ka nodokļi jamaksā,bet valsts sistēma rada velmi nemaksāt--veselība-jūs ko--mēs jau tagad maksājam pa apmeklējumu pie specialista ,ja negribi gaidot rindu velvairāk saslimt ,tad maksā,būs tūlīt.--es atļaujos tikai reizi mēnesī ārstu apmeklēt--ģimenes ārts saraksta zāles tanī mēnesī aizmirsti citu dakteri-nākamajā ej pie nosūtītā speciālista maksāju pilnu maksu labākajā gadijumā 25 eiro,,jo ringa jau ir trīs mēnešus tālāk---mums vienkārši spiež uz izdzīvošanu--GRIBĒSI DZĪVOT MAKSĀ--MĀCĪSIMIES SENČU MEDICĪNU UN JAU BĒRNUS NO MAZOTNES RŪDĪSIM UN MĀCĪSIM PAREZI IZDZĪVOT-OPTIMISMU UN IZTURĪBU LATVIEŠU TAUTAI
Aija Jansone
21 februārī, 07:02
Salauzu roku, pie traumataloga bezmaksas rinda 2 nedēļas, par 25 eiro vizītē var tik kaut tulīt. Aizņēmos SMS credit, lai baudītu to ''bezmaksas'' medicīnu.
S
sieviete
21 februārī, 07:02
Varbūt Latviešiem beidzot IR jāsaņemas un jāņem piemērs no Igauņiem, kuri reformas ja veic tad veic un efektīvi t.sk. sakārtojot veselības aprūpes sistēmu (ne tikai apdrošināšanas iemaksas un pieejamību, bet arī finansējuma sadali, domājot ekonomiski efektīvi). Un jābiedz tā reformēšana n-to gadu garumā, tā vien to gribas salīdzināt ar astes kupēšanu suņiem. Uzreiz būs sāpīgi - davai pa gabaliņam! Un vēl, es saprotu, ka daudzi ienākumi ir salīdzinoši nelieli, tomēr, reizēm tā vien šķiet, ka tie, kuri ir "optimizējuši" nodokļus un reāli saņem vairāk kā minimālo algu, vēlas lai tie, kuri saņem minimālo algu officiāli, vēl arī uztir tos, kuri uzskata, ka māk "optimizēt" nodokļus.
V
Vita
21 februārī, 07:02
Es dzīvoju tepat Latvijā, taču sagaidīt vizīti pie speciālista ar ģimenes ārsta nosūtījumu nav laika. Ja man ir trauma, vai tad es gaidīšu mēnesi, lai konsultētos ar ķirurgu? Protams, ka ne, maksāju pati, arī par visiem izmeklējumiem. Tad kur paliek manis iemaksātā nauda, par kuru valstij vajadzētu mani ārstēt?
P
pacients
21 februārī, 07:02
Februāra sākumā vienreiz pa diviem gadiem paņēmu nosūtījumu uz sonogrāfu. Pazvanīju uz Gaiļezeru, kad var iet. Pateica- ja ar ģīmenes ārsta nosūtījumu tad maija vidū , ja par savu naudu tad parīt. Interesanti , kā ministrija un tās aģentūras noēd to pusmiljardu, kas paredzēts cilvēku veselībai. Arī kompensējāmās zāles valsts iepērk par fantastiskām cenām, un Zāļu aģentūras to neredz(kāpēc, kukuļi?) .Ārsti strādā divās trijās vietās vienlaikus(es nedomāju ģimenes ārstus), saņem tūkstošus un vēl prasa kukuļus. Medicīna pārvērtusies par naudas alkātigu monstru. Gribi dzīvot -pārdod māju, dzīvokli, mašīnu , zemi. Bet sociālais nodoklis 38% no algas pazūd šīs valsts melnajā caurumā.
:
:/
21 februārī, 07:02
Circene ir piemirsusi, ka viņa ir veselības, nevis finanšu ministre, un par nodokļu iekasēšanu gādā citi valsts resori, nevis viņa. Veselības sistēma acu priekšā kļūst aizvien bezjēdzīgāka, bet nekas un neviens šo neprātu nespēj apturēt. Smieklīgi, ka pat bomži varēs dabūt visu par velti, bet, piemēram, pašnodarbinātie, kuri vēl vismaz kaut ko cenšas darīt, varēs iet uz poda. Šī jaunā sistēma neuzlabos itin neko, jo kvotu skaits netiks palielināts, un visi tie, kuri gribēs tomēr izveseļoties, joprojām būs spiesti izvēlēties ārsta apmeklējumu par maksu - papildus jau nomaksātajai apdrošināšanai.
© TVNET. Visas tiesības paturētas