Trešdiena, 18. jūlijā Vārda dienas: Digna Jautrīte Kamila Sāra
Komentāri
Autorizējies šeit:
thereaIHux
19 augustā, 19:08
Te nu ir jautājums atvainojos, bet ko un kam mēs ražosim? Lai tu veiksmīgi ražotu: 1) tev jābūt lētam darbaspēkam... Sorry, bet varbūt vairs ne Ķīna, bet Vjetnama un cita Dienvidaustrumu Āzija saražos ko un kādos daudzumos vien vajag daudz lētāk. 2) ja nav superlēta darbaspēka, tad jābūt milzīgām investīcijām robotikā, zināšanām lai automatizēti ražotu.... Vai Latvijā tas mums kaut kur ir? Kāds te investēs pāris miljardus pie Rēzeknes superautomatizētā litija bateriju ražotnē kā Īlons Masks Amerikā? 3) Vispār jābūt darbaspēkam... Daudzi runā par to, ka reģioni mums ir apdalīti un viss tiek tik Rīgai, bet kas tad mums ir tajos reģionos? Mums tur ir kas vairāk par pāris večiem alkoholiķiem, kuri no svešvalodām prot tikai krievu un trīcošām rokām gaterī kaut ko zāģēt, kamēr dabū pirmo algu un aiziet zapojā?? 4) Jābūt tirgum, lai kaut kur to produkciju nopārdotu. Poļi var ražot vilcienus un tramvajus, jo viņiem vismaz ir vairākas daudz maz ok lielas pilsētas, kur tos likt... Čehi, zviedri- vismaz tos 10 miljonus cilvēku, kam to vajag var sakasīt. Mēs varam jau uzražot visu ko, bet Rietumeiropa joprojām ņe ahti sajūsmā par austrumos ražoto un poļi, čehi, krievi, ukraiņi... neviens savā tirgū mūs nelaidīs. Par stārtapiem runājot, arī Apple kādreiz bija stārtaps... Tas pats Uber Amerikā, ko viņi ražo? Tā ir aplikācija ar kuras palīdzību izsaukt taksometru, bet kompānijas vērtība ir 66 miljardi dolāru. Var jau runāt, ka ķipa tā nav īsta nauda, tikai kaut kādi lo**, kuri ir nopirkuši akcijas domā, ka uzņēmums ir tik vērtīgs, bet ir viens BET... Līdz ar to, ka viņiem ir tāda vērtība, Uber var laist tās akcijas tirgū un dabūt skaidru naudu, banka var viņiem iedot kredītā miljardu, lai tad viņi arī būvē paši savu auto rūpnīcu vai vēl ko citu... Ir viegli pateikt, ka jā tagad rociet metro, būvējiet dzelzceļa vagonus u.t.t. un tikai tad jūs būsiet īstie un krutie uzņēmēji, bet par kādu naudu? Viss balstās jau uz idejām. Es nezinu vai šim stārtapam apakšā ir kas inovatīvs vai nē, bet es nesākšu prasīt no 24 gadus veca jaunieša, lai viņš tagad ceļ Pierīgā nezinu lidmašīnu rūpnīcu...
Yohn Plunt
19 augustā, 16:08
Jādomā, ka Zviedrijā šajā sakarā tagad ir izsludinātas sēras vismaz 3 mēnešu garumā...
P
process
19 augustā, 12:08
Kaarteejais graaveejs :D! Raksta zemteksts - Latvijaa ari labi var dziivot , tikai vajaga buut IZGLIITOTAM! Ja nemaaki dziivot LV - esi analfabeets vai slinkjis.
Raitis Pāvuls
19 augustā, 12:08
Un atkal atgriežamies pie vecu vecās problēmas - ko tad īsti ražo šis plaukstošais uzņēmums? Lauksaimniecības produkciju, mašīnbūves elementus, elektroniku, būvmateriālus vai programmnodrošinājumu, ko ražo šie startupieši? Ierakstiet Googlē ,,start up uzņēmumi" un jūs apčurāsieties aiz smiekliem lasot, kas tad īsti ir start up - nevienam nav īstas skaidrības par definīciju, bet šādiem uzņēmumiem dod dažādu fondu naudu, garantē valsts atbalstu u.t.t. Tad nu ,,biznesmeņi" nodarbojas ar to pašu neko un tik tērē saņemto naudu neražojot apsolūti neko, nesniedzot pilnīgi nekādus pakalpojumus - tajā brīdī, kad šiem startupiešiem beigsies finansējums, tajā brīdī arī visi varēs redzēt, ka šie nav nekādas biznesa haizivis, bet zivteles, pie tam akvārijā.☺
Ervīns Melders
19 augustā, 12:08
To MJA..... Redzi, Tu jau sāc man zaudēt. To pierāda viens aspekts- Tu sāc apvainot bez jebkādiem argumentiem. Kādēļ esmu žultainais? Kur es leju žulti? Tu neapjēdzi kontekstu, ka tieši es kritizēju tos, kuri lej žulti. Izskatās, ka Tu saki kaut ko, lai vnk pateiktu un neatbildi par saviem vārdiem. 2) "valsts ir jau sapuvusi lidz pamatiem tiesiskaa zinjaa, un lidz ar to pie varas un uznemejdarbibaa dominee chakaretaji, uzmeteji, negodiigi cilveki. No taa tad arii vairs nav ticibas nekam, visur regojas kaut kas slikts. Vai nu naaks jauna uznemeju paaudze un sakartos visu sho vidi, vai arii mums buus beigas ka valstij un sabiedribai" 2.1.) Kas tagad? Kādam palika labāk no Tava komentāra? Man jābūt pateicīgam par to, ka Tu man atvēri acis uz skarbo realitāti? Tev ir piedāvājumi? Tu būsi viens no tiem cilvēkiem, kas sakārtos šo vidi? Ko Tu esi izdarījis priekš tā, lai vide būtu labāka? 2.1.) Kas ievēl šos negodīgos cilvēkus? No kurienes viņi nāk? Viņus ieceļ ASV/Krievija/viņi nokrīt no marsa? Sabiedrībai nav jāuzņemas atbildība par to, ko viņi ievēl? Vai arī..."nav par ko balsot"? 3) Mans komentārs bija saistīts ar to, ka daudzi sāk apliet šo jauno cilvēku ar drazām tikai tādēļ, ka ir konspirācijas ideju piekritēji vai/un šis stāsts īšti neiekļaujas viņu pasaules redzējumā par to, kā cilvēki gūst panākumus (vismaz Latvijā)
Batigol 19
19 augustā, 12:08
Ar ko tad īsti nodarbojas www.nova.com ?? Piedāvā sava veida CEO pakalpojumus?
M
Mans
19 augustā, 12:08
Un vispār, viss aug uz augšu, strauti ietek upēs un upes plūst uz jūru, bet man te tirliņš skaidro, ka no dziļākiem ūdeņiem Zviedrijā, jādodās uz seklākiem. Kā var tādu apsurdu censties iebarot. Kādēl tad nevarēja no Zviedrijas doties biznesu uzsākt Vacijā, Kanādā vai ASV, kur cilvēkiem ir nauda par kuru cīnīties un konkurēt ar citiem uzņēmumiem??? Nē, izvēlējās seklumu, kur nekā nav, un tādēl arī neviens nenāk, un tādēl arī nav konkurences. Salmu kūlējs.
V
Vēstnesis
19 augustā, 11:08
Šis laikam ir tas pats puisis, kas nesen bija publicēts Latvijas Vēstnesis, kā jaunais LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs?! ja jau tik veiksmīgs biznesmenis, ko tad viņš pazaudējis valsts pārvaldē? vai dalīs atbalstu savām idejām, kas noslēptas ofšoros? Vispār tajā konkursā bija super-ūber prasības izvirzītas pretendentiem, vai tiešām šāds gurķis bija atbilstošākais pretendents? ja nu vienīgi bija vienīgais pretendents.
linardsh
19 augustā, 11:08
Dzirdēju no visnotaļ tieša avota, ka šis kekss arī speciāli priekš "gribu tevi atpakaļ" paņemts un tamdēļ arī par to liek rakstīt. Aizmirst gan pateikt, ka šie "inovatīvisti" tikai ar pļurināšanu vien pelna no tagadējā IT un aplikāciju burbuļa, kurš jau draudīgi robežai tuvojas.
M
Mans
19 augustā, 11:08
Nožēlojami. Šeit nekas netiek publicēts tāpat vien. Vai nu šis ir reklāmraksts apmaksāts, vai arī tas ir pasūtijums no valsts institūcijām, sak vajag, tāda slēptā reklāma #GaiduTeviAtpakaļ. Nav jābūt baigam speciālistam, lai saprastu, ka šeit nekāds biznes nav iespējams. Varbūt ja ir mātes kompānija kkur ES, kas ļauj dotēt šeit esošo struktūrvienību lai pumpētu prom naudu, tad var, bet būtībā mūsu valstī kko uzsākt ir tikai iekļūt slazdā, no kura, bez zaudējumiem sev un saviem tuviniekiem ārā neizkļūt. Banakas aizdod virtuālu naudu un dzenā to no viena konta uz otru, bankas ietvaros, par to ņemot komisiju, bet jāatdod mums viņiem ir reāla nauda, kuras vienkārši Latvijā nav. Pats raksta varonis min, ka šeit nav tādas konkurences kā citur Eiropā, bet nesaprot kādēļ. Šeit konkurences nav, jo nav par ko cīnīties, cilvēkiem nav liekas naudas. Konkurēt šeit ir tas pats, kas grūstīties ar makšķerniekiem dīķa malā par labāku vietu pie dīķa, kurā nemaz nav zivju. Latvijā var strādāt ja klientu loks nav saistīts ar Latvijas iedzīvotājiem vai uzņēmumiem. Bet bieži bizness prasa būšanu tuvāk klientam, par ražošanu nemaz nerunājot. Šeit pat ražot nevienam no ES valstīm neko nav izdevīgi, neskatoties uz lēto darbaspēku, Tas ir rādītājs. Ne velti mums šeit pastāv monopolstāvoklis praktiski visās nozarēs, jo izdzīvot var viens dinozaurs, kam palīdz politiskā elite ar saviem taukainajiem likumiņiem. Viss šeit rakstītais ir makaronu karināšana jauniešiem. Zviedrija caur bankām Latviju ir padarijusi par slaucamu lopiņu. Un tos melnos kurus tur Zviedri uztur savā ziņā arī mēs uzturam ar savu naudu ko noslauc Zviedri savas ekonomikas uzturēšanai.
L
lapsa
19 augustā, 11:08
Kāpēc tādam veiksmīgam, gudram speciālistam tendētam uz IT un biznesu jāliek raksts plebeju pulcēšanās vietā, tvnetā?
K
karlosm007
19 augustā, 11:08
Ņikita, turies, lai veicas arī turpmākā darbībā! P.S es gan neieteiktu te komentēt, to daži indivīdi tikai gaida, lai vēl simts negatīvus komentārus uzrakstītu. Dari to kas patīk un viss būs ok.
Ervīns Melders
19 augustā, 08:08
Paldies par e-mail. Lūdzu, nepievērsiet uzmanību lielākajai daļai komentāru. Diemžēl tāda ir mūsu tautas mentalitāte, proti, mēs latvieši esam skaudīgi...anekdote par kaimiņa govi labi atspoguļo mūsu domāšanas veidu. Mums ļoti patīk apzināties, ja kādam dzīvē viss nesanāk labi..jo tas kalpo kā labs pamatojums tam, kādēļ mums dzīvē pašiem neiet...tipa "redz, ne tikai man, bet arī pārējiem slikti, tādēļ vaina nav manī". Tajā brīdī kad mēs sastopamies ar pozitīviem/veiksmīgiem cilvēkiem mums tas rada neizpratni/dusmas, jo tas neiekļaujas mūsu dzīves redzējumā un parāda, ka vaina varētu būt meklējama mūs pašos... Tieši tādēļ ir visi šie haha/ironijas par piramidām utt, jo sabiedrībai vajag apliecinājumu, ka ne Jūs pats, bet gan apstākļi (tos, kurus mēs itkā nevaram ietekmēt) palīdzējuši Jums kaut ko sasniegt. Tad uz sirds mierīgāk kļūst.
Ervīns Melders
19 augustā, 06:08
Ņikita, vai Jūs lūdzu varētu uzrakstīt citus kontaktu veidus? Es neesmu facebook. Varat uzrakstīt savu email?
Raimonds Grīva
19 augustā, 05:08
Dānijā atvērām vienu start-up organizāciju, un mums diezgan labi veicās uzņēmumu sacensībās. 2014.gadā kļuvām par Dānijas inovatīvāko uzņēmumu. ----------------------------------------------------------- Kāpēc jāaizver inovatīvs un veiksmīgs uzņēmums?
Ērika Kisele
19 augustā, 04:08
jauki :) ja grib, tad var!
J
Jonj
19 augustā, 03:08
Kāda jēga rakstam, viens puisis studēja ārzemēs sāka strādāt Rīgā.
© TVNET. Visas tiesības paturētas