RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saistībā ar kapavietu Vīķe-Freiberga sirsnīgi pateicas saviem skauģiem

TVNET 61
  • Raksts
  • Video
Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga | Foto: Edijs Pālens /LETA

Diskusijas raisījusi vēsts, ka eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, izmantojot starpniekus, tikusi pie kapavietas Rīgas I Meža kapos, netālu no Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes atdusas vietas. Savukārt pati bijusī prezidente izteikusi pateicību, izmantojot latvju dainas.

Eksprezidente savā Facebook kontā nesen ierakstījusi: "Vēlos izteikt sirsnīgu pateicību visiem tiem, kas uz nāvi raugās ar mūsu tautā pieņemto attieksmi, ko skaisti izsaka sekojošās divas dainas:

Ko es laba nopelnīju,
Šai saulē dzīvodama?
Vienu linu paladziņu,
Sešus dēļu gabaliņus.

Bur man buri, skauž man skauģi,
Nevar mani izpostīt:
Dieviņš taisa zelta sētu
Apkārt manu augumiņu.

VVF"

TVNET jau vēstīja par laikraksta Diena rakstīto, ka eksprezidente, izmantojot starpniekus, tikusi pie kapavietas Rīgas I Meža kapos, netālu no Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes atdusas vietas.

No vairākām amatpersonām Rīgas pašvaldības iestādēs laikraksts noskaidrojis, ka I un II Meža kapos dabūt kapavietu «no malas» nav iespējams. Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Tiesiskā nodrošinājuma pārvaldes galvenais speciālists Krišs Noris skaidrojis, ka I Meža kapi ir daļēji slēgta kapsēta, kur vietas var iegūt tikai tie, kuriem uzturēšanā jau ir kapavietas un kuriem tās ir «pilnas», turklāt «tagad jau ir tik tālu nonācis, ka pat tiem vairs nepietiek, nav teritorijas».

Tomēr, neraugoties uz to, Vīķe-Freiberga pie šādas kapavietas tikusi, taču, kā tas noticis, laikrakstam nav vēlējusies komentēt ne pati eksprezidente, ne citi iesaistītie.

Šī vēsts izraisījusi dažādu viedokļu apmaiņu.

Facebook Vaira Vīķe-Freiberga Rīgas dome