Otrdiena, 19. jūnijā Vārda dienas: Nils Viktors
Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja amatpersona Juta Strīķe |  
Foto: Sintija Zandersone / LETA

Ģenerālprokuratūras izmeklēšana saistībā ar bijušās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieces, pašreizējās Rīgas domes deputātes Jutas Strīķes (JKP) izsekošanu, pēc viņas pašas domām, ir «kārtējā formālā atrakstīšanās».

Kā ziņots, Ģenerālprokuratūra pārbaudē secinājusi, ka Drošības policija (DP) nav veikusi Strīķes izsekošanu, kā viņa pati iepriekš publiski apgalvoja, aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Strīķe aģentūrai LETA norādīja, ka visas pazīmes liecina par virspusēji veiktu izmeklēšanu, kas aprobežojās ar formāla jautājuma uzdošanu Drošības policijai (DP), nevērtējot DP faktisko rīcību, turklāt nevienā brīdī Ģenerālprokuratūra neesot sazinājusies ar pašu Strīķi, lai noskaidrotu, kāda ar izsekošanu saistīta informācija vai pierādījumi ir viņas rīcībā.

Strīķe arī atgādināja, ka pirms pāris gadiem jau tika atklāts, ka DP darbinieki ir veikuši nelikumīgu izsekošanu. Taču atbildē, kas patlaban ir saņemta no Ģenerālprokuratūras, ir runāts tikai par oficiālo DP rīcību. Strīķe gan atzina, ka neko vairāk no Ģenerālprokuratūras izmeklēšanas arī nebija gaidījusi

LETA jau ziņoja, ka Ģenerālprokuratūra pārbaudē secinājusi, ka DP nav veikusi Strīķes izsekošanu. Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Sutugina skaidroja, ka sakarā ar plašsaziņas līdzekļos publicēto informāciju par to, ka 13.jūnijā DP amatpersonas veica Strīķes novērošanu, Ģenerālprokuratūrā atbilstoši Operatīvās darbības likumam tika veikta pārbaude.

Pārbaudē noskaidrots, ka DP amatpersonas minētajā datumā attiecībā pret Strīķi nav veikušas operatīvās darbības pasākumus, tai skaitā operatīvo novērošanu, tas ir, izsekošanu.

Strīķe iepriekš aģentūrai LETA sacīja, ka savulaik DP ilgstoši strādāja par operatīvo darbinieku un KNAB vadīja operatīvo darbību, tāpēc labi pārzina novērošanas specifiku un ir absolūti pārliecināta, ka šīs darbības attiecībā pret viņu veikusi tieši DP. Strīķe arī apliecināja, ka nekādu noziegumu nav pastrādājusi un uz DP nav saukta, līdz ar to nav zināms, vai pret viņu ir sākts kriminālprocess vai arī kāda pārbaude.

Strīķe savā kontā sociālajā tīklā «Facebook» rakstīja, ka 13.jūnijā Imantā pie savas daudzdzīvokļu mājas konstatējusi, ka viņu izseko DP darbinieki. «Labi zinot, kā tiek organizēta izsekošana, ierastajā Imantas vidē nav grūti saskatīt DP raksturīgo profesionāli vājo darbu. Pat pasveicināju vienu no ekipāžām, tie no pārsteiguma zaudēja runas dāvanas,» raksta Strīķe, kura pati savulaik karjeru veidoja DP.

Viņa norādīja, ka jau gadiem ilgi DP veic pārbaudes par sniegtajām intervijām, pratina žurnālistus, rosina «mistiskus kriminālprocesus par it kā valsts noslēpuma izpaušanu, atzīst par aizdomās turēto viņas bijušo kolēģi KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieku Juri Jurašu, kas ir ziņojis par viņam piedāvāto kukuli un iestāžu bezdarbību».

Kriminālprocesa likumā paredzētas 11 speciālās izmeklēšanas darbības, kādas drīkst pielietot tiesībsargājošā iestāde, piemēram, sakaru līdzekļu kontrole un personas novērošana un izsekošana. Savukārt Operatīvās darbības likumā teikts, ka ja izmeklēšanas vai drošības iestādes rīcībā ir pamatota informācija par personas gatavotu vai izdarītu noziedzīgu nodarījumu vai tās radītu valsts vai sabiedrības drošības apdraudējumu, ir atļauta šīs personas ilgstoša operatīvā novērošana. Ilgstoša izsekošana ir pieļaujama tikai operatīvās izstrādes gadījumos.

Savukārt DP kategoriski noraidīja Strīķes izteikumus un aicināja Strīķi atturēties no nepamatotiem publiskiem izteikumiem.

Viedokļi

Lokālā programma e-veselības lietošanai ārstiem izmaksā ap € 60 mēnesī
Šodien, 05:33
Jānis Domburs: Laiks sadoties rokās pret establišmentu, kas izlaižas
Vakar, 21:03
ES: Strīdu par migrāciju var izbeigt «tikai Eiropas risinājums»
Vakar, 16:45
Politologs šaubās par «Saskaņas» Valsts prezidenta amata kandidāta vilkmi politikā
Vakar, 14:18
«KPV LV» potenciāli būtu gatava sadarboties ar jaunajām partijām
Vakar, , 06:15
Čērčils un demokrātija. Kā vēlamies nodzīvot savu atlikušo mūžu?
Vakar, , 21:02
intervija
Psiholoģe: nevar glābt to, kurš nevēlas tikt izglābts
Vakar, , 21:01
Būt ārstam cietumā Latvijā - drošāk nekā brīvībā
16. jūnijā
Ašeradens: Vēlēšanās izšķirsies Latvijas nākotnes scenārijs
16. jūnijā
Čigāne: Liekais svars ir nopietna problēma, tāpēc jārod iespēja visiem bērniem nodrošināt veselīgu pārtiku
15. jūnijā
Samazinās uz ārzemēm adoptēto Latvijas bērnu skaits
12. jūnijā
Sudraba: No politiskās skatuves ir jānovāc Latvijas izzadzēji
12. jūnijā
NATO ģenerālis: Baltijas valstu spēki sasnieguši ļoti augstu gatavības līmeni
11. jūnijā
Nesauksim aizbraukušos un nesodīsim aizgājušos
11. jūnijā
Kļava: Veidojas «taustiņdrāzēju» civilizācija, mēs kļūstam par vergiem
11. jūnijā
Skudra: Lielāks deputātu mandātu skaits Rīgā varētu nākt par labu «pilsētu partijām»
11. jūnijā
Pelēcība pazūd no policijas ikdienas, bet kas nāk vietā?
11. jūnijā
Saeimas komisijas vadītājs: Kopīgu valodu ar Trampu jāmēģina rast caur ASV uzņēmējiem un institūcijām
10. jūnijā
Graube: NATO valstīm Krievijai ir jāliek saprast, ka tā nav neievainojama
10. jūnijā
Kaktiņš: «Baltijas praids» neuzlabos sabiedrības attieksmi pret seksuālajām minoritātēm
9. jūnijā
Zviedrijas politiķe: Praidu var uzskatīt par cilvēktiesību un demokrātijas pārbaudes veidu
9. jūnijā
Naids nav uzskats vai viedoklis, tā ir nepiedienīga uzvedība
8. jūnijā
© TVNET. Visas tiesības paturētas